REKLAMA

Zapytaliśmy dystrybutora Nintendo o cenę i dostępność Switcha Lite w Polsce. Odpowiedział, a sklepy ruszyły z preorderami

Jest mniejsza. Jest znacznie tańsza. Jest pozbawiona wysuwanych Joy-Conów i łącza telewizyjnego. Konsola Nintendo Switch Lite została oficjalnie zaprezentowana światu. Z tej okazji zapytaliśmy dystrybutora produktów Nintendo na Polskę o dostępność i cenę nowego urządzenia w naszym kraju.

10.07.2019 19.07
Nintendo Switch Lite w Polsce: dystrybutor odpowiada na nasze pytania
REKLAMA
REKLAMA

Nintendo nie operuje bezpośrednio w Polsce. Japończycy nie mają w naszym kraju swojej terenowej siedziby, ani nawet przedstawicielstwa. Wielkie N sprzedaje produkty w Polsce za pośrednictwem firmy trzeciej. Dokładnie tak samo robi Apple, udzielając licencji na dystrybucję i autoryzowane salony sprzedaży. W przypadku Nintendo firma posiadająca dystrybucyjną wyłączność na Polskę to ConQuest Entertainment.

Zapytaliśmy ConQuest o polską cenę i dostępność konsoli Nintendo Switch Lite na naszym rynku

 class="wp-image-969028"

W przypadku konsol jednoczesna, ogólnoświatowa premiera urządzenia nie jest niczym oczywistym. Wystarczy przytoczyć przykład Xboksa One, który oficjalnie pojawił się w Polsce dopiero w rok po tym, jak zadebiutował na zachodnich rynkach. Premiery konsol dla poszczególnych kontynentów mogą się różnić, co powoduje niezadowolenie klientów. Na szczęście coraz większe możliwości produkcyjne fabryk z Chin, Tajwanu, Wietnamu, Indii czy Kambodży sprawiają, że jednoczesne, światowe premiery stają się czymś powszechnym.

W przypadku konsoli Nintendo Switch Lite polscy gracze nie zostaną potraktowani jak klienci drugiej kategorii. Premiera urządzenia w naszym kraju będzie miała miejsce dokładnie wtedy, co w Stanach Zjednoczonych oraz Japonii - 20 września 2019 r. Takie zapewnienie dostaliśmy od oficjalnego dystrybutora.

ConQuest Entertainment jednocześnie zapewnia, że konsola Nintendo Switch Lite będzie dostępna w Polsce we wszystkich trzech kolorach, to jest szarym, złotym i morskim. Przenośne urządzenie będzie sprzedawane za pośrednictwem tych samych partnerów i sprzedawców co podstawowa wersja Switcha. Oznacza to, że jeżeli wasz ulubiony sklep z grami ma na półce Switcha, można się tam we wrześniu spodziewać również wersji Lite.

Niestety, nie dostaliśmy odpowiedzi na najważniejsze pytanie, które dotyczy ceny

 class="wp-image-969031"

Dystrybutor produktów Nintendo na Polskę poinformował Spider’s Web, że na ten moment nie ma do zakomunikowania niczego konkretnego dotyczącego oficjalnej bądź sugerowanej ceny Nintendo Switch Lite w naszym kraju. Informacji na ten temat należy oczekiwać w późniejszym terminie.

Wskazówką dotyczącą polskiej ceny jest oczywiście cena amerykańska, wyznaczona na 200 dol. Biorąc pod uwagę kurs dolara, rynkowe realia, praktykę rozmaitych dystrybutorów, marże oraz rolę pośrednika, można zakładać, że w Polsce Nintendo Switch Lite będzie do kupienia w cenie 999 zł. To oczywiście suma mniej korzystna niż ta którą musi zapłacić amerykański gracz. Nie będzie to jednak pierwszy raz, kiedy Polacy muszą płacić za elektronikę użytkową więcej, chociaż zarabiają znacznie mniej. Przerabiamy to od lat na przykładzie Apple.

Pierwsze polskie sklepy już oferują zamówienia przedpremierowe na Nintendo Switch Lite

REKLAMA
 class="wp-image-969415"

Przed szereg wyszła m.in. sieć sklepów x-kom. Na jej witrynach można znaleźć kartę produktową Nintendo Switch Lite, z ceną ustaloną właśnie na poziomie 999 zł. Oczywiście nie jest to finalna cena, a kwota może ulec zmianie. Biorąc pod uwagę, że na stronie nie dodano nawet opisu oraz zdjęć produktu, mamy do czynienia z bardzo wstępną wersją oferty dla polskich graczy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA