REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Takie powiadomienie zobaczysz, gdy wysiądziesz z autobusu. Mapy Google pytają o zatłoczenie

Dlaczego aplikacja Mapy Google pyta nas o stopień zatłoczenia pojazdu komunikacji publicznej, w którym się znajdujemy? Dzięki naszym odpowiedziom usługa będzie już niedługo nieco użyteczniejsza.

09.07.2019
9:58
Google Maps
REKLAMA
REKLAMA

Coraz więcej użytkowników w Polsce, podobnie jak w innych częściach świata, otrzymuje powiadomienia z aplikacji Mapy Google, z prośbą o odpowiedzenie na kilka prostych pytań. Aplikacja prosi o chwilę naszego czasu i podanie informacji o stopniu zatłoczenia w środku komunikacji, z którego aktualnie korzystamy. Dzięki naszym odpowiedziom Google będzie mógł w niedalekiej przyszłości ułatwiać planowanie podróży innym użytkownikom.

Mapy Google bowiem już niedługo będą informować swoich użytkowników o komforcie, jakiego mogą się spodziewać, decydując się na konkretny kurs pojazdem komunikacji miejskiej. Usługa poinformuje nas nie tylko – jak do tej pory – o trasie wybranego przez nas autobusu czy tramwaju czy czasie, w jakim ma pokonać wspomnianą trasę, ale też i o typowym stopniu zatłoczenia w danym miejscu o wskazanej porze.

Wspomniana ankieta jest nie tylko ciekawa z uwagi na fakt bycia zapowiedzią rychłego uruchomienia nowej funkcji, ale też i ze względu na swój charakter. Podobna funkcja Map Google, jaką jest wskazywanie natężenia ruchu drogowego, działa na podstawie automatycznego zbierania danych przez aplikację. Tym razem Google wyraźnie chce bardziej polegać na świadomym wprowadzaniu informacji przez użytkowników.

Jaki był stopień zatłoczenia pojazdu?

mapy google stopień zatłoczenia pojazdu class="wp-image-967942"

Zapytania otrzymują zarówno użytkownicy Map Google na Androidzie, jak i na systemie iOS. Aplikacja przy tym wyraźnie próbuje zwrócić naszą uwagę ankietą – prośba o jej wypełnienie pojawia się nie tylko po uruchomieniu samego programu, ale również w formie powiadomienia systemowego.

mapy google stopień zatłoczenia pojazdu class="wp-image-967945"

Sama ankieta dotycząca stopnia zatłoczenia pojazdu jest prosta i w zasadzie składa się z jednego, prostego pytania. Mamy cztery możliwe odpowiedzi do wyboru oraz dodatkowe, mające poinformować usługę że niesłusznie zinterpretowała nasze położenie i że wcale danym środkiem komunikacji nie podróżowaliśmy.

Od kiedy Mapy Google mają informować użytkowników o tłoku w komunikacji miejskiej? W których miastach w Polsce?

REKLAMA

Informacje o zatłoczeniu / natężeniu pasażerów w transporcie publicznym na Mapach Google będą dostępne w Polsce w ciągu kilku najbliższych tygodni w następujących miastach:

  • Warszawa,
  • Łódź,
  • Wrocław,
  • Poznań,
  • Katowice,
  • Gdańsk,
  • Szczecin.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA