Robisz selfie i cyk, konto dla firmy założone. Pekao S.A. ułatwia życie mikroprzedsiębiorcom

Lokowanie produktu

To nie jest kraj, w którym łatwo prowadzić własną firmę. Na szczęście są instytucje takie jak Pekao S.A., które starają się zabrać przedsiębiorcom spod nóg nieco kłód i ułatwić im życie.

26.07.2019 12.48
Konto dla firm w Pekao S.A. bez wychodzenia z domu. Wystarczy selfie

ZUS, podatki, biurokracja. Tak wygląda codzienność polskiego mikroprzedsiębiorcy. Jak chcesz w Polsce pracować na własny rachunek, musisz być gotowy na dostosowanie się do wielu regulacji i wypełniania formalności. Co może być uciążliwe, zwłaszcza w przypadku mniejszych firm.

Na szczęście są instytucje, które robią co mogą, by przedsiębiorcom życie ułatwić. Teraz pomocną dłoń wyciąga do małych firm wyciąga Bank Pekao S.A.

Zazwyczaj chcąc założyć konto firmowe mamy dwie opcje: wizytę w oddziale lub założenie konta online i późniejsze potwierdzenie tożsamości w oddziale. Czasem można jeszcze zadzwonić na infolinię, oczywiście w godzinach jej pracy i później potwierdzić tożsamość. W każdym przypadku trudno to nazwać proces „szybkim”, a przecież po tym, jak już przebrnęliśmy przez proces zakładania własnej działalności gospodarczej chcemy tylko jak najszybciej otworzyć rachunek, z którego opłacimy podatki na który będą wpływać opłaty za faktury od klientów.

Teraz Pekao S.A. oferuje założenie konta o dowolnej porze dnia i nocy, z dowolnego miejsca, bez konieczności wizyty w oddziale.

Konto zakładamy online, a tożsamość potwierdzamy robiąc zdjęcia dowodu osobistego z obydwu stron oraz robiąc sobie selfie, na podstawie którego system weryfikuje, czy jesteśmy osobą, za którą się podajemy. Sam proces zakładania konta został też maksymalnie uproszczony – jeśli mamy już nadany NIP, to po jego wpisaniu system automatycznie zaciąga niezbędne dane z CEIDG.

600 zł na dobry start.

Oprócz tego, że konto firmowe w Pekao S.A. można teraz założyć w każdym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w oddziale, za samo jego założenie (w dowolny sposób) można zgarnąć do 600 zł bonusu na start.

200 zł dostaniemy za otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes, kolejne 200 zł za umowę na terminal płatniczy (którego potrzebuje obecnie każdy przedsiębiorca działający w modelu B2C) i 200 zł za skorzystanie z kredytu, pożyczki lub karty kredytowej.

Mało tego, dla startupów konto jest darmowe przez pierwszy rok, zaś mikroprzedsiębiorcy również mogą otrzymać taką ulgę, jeśli tylko spełnią jeden z warunków: wpływy minimum 2000 zł miesięcznie, jeden wpływ z terminala płatniczego, jeden przelew do ZUS lub US, jedna transakcja walutowa lub zapłata jednej raty leasingu (jeśli takowy mamy).

Każde ułatwienie jest dobre.

Nasz siostrzany serwis, Firma.blog regularnie pisze o tym, że życie przedsiębiorcy w Polsce nie jest usłane różami. Dlatego każde, nawet najdrobniejsze ułatwienie witamy z szerokimi ramionami. Nie tylko dlatego, że np. zakładając konto zdalnie nie tracimy czasu na wizytę w oddziale, ale także dlatego, że każda tego typu korzyść to jasny sygnał wysyłany osobom na własnej działalności: jesteśmy z wami.

Niby drobiazg, ale dobrze wiedzieć, że ktoś w tym kraju stoi po stronie przedsiębiorcy.

*Materiał powstał we współpracy z Pekao S.A.

Lokowanie produktu
Najnowsze