REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Uważajcie, gdzie kupujecie. Oszuści podrobili stronę Allegro i kuszą niskimi cenami

Uważajcie na sprytny przekręt na sobowtóra Allegro. Dzięki niemu przelewacie oszustom pieniądze za pomocą EasySend. 

08.07.2019
21:38
Oszustwo na podrobione Allegro
REKLAMA
REKLAMA

Zakupy na Allegro robimy z miliona powodów - bo jest taniej, bo jest większy wybór, bo mamy tam swoich ulubionych sprzedających, ale jeden jest najważniejszy – na Allegro jest bezpiecznie. Największa polska platforma e-commerce bardzo się stara, żeby klienci nie bali się, że jeśli coś pójdzie nie tak, zostaną pozostawieni sami sobie.

Na tej dobre reputacji żerują oszuści z nowym przekrętem na kopię Allegro.

W sieci grasuje zła siostra bliźniaczka Allegro.

Przekręt opisała Zaufana Trzecia Strona. Na popularnych stronach z ogłoszeniami i w mediach społecznościowych pojawiają się fantastyczne oferty. Są tak kuszące, że jedni widząc je, od razu wietrzą przekręt, podczas gdy drudzy myślą, że tylko głupiec by z nich nie skorzystał. Pierwszych informacja o tym, że sprzedający chętnie wystawi swojego iPhone'a X za jedyne 1000 złotych na Allegro ma uspokoić, drugich przekonać do siebie jeszcze bardziej. Strona, do której adres wysyła sprzedający, wygląda dokładnie jak największy serwis aukcyjny w Polsce. Diabeł, jak to diabeł, czai się w szczegółach. Adres fenomenalnej oferty znajduje się w domenie ailegro.pl.ua.

Jeśli klient nie zauważy podejrzanego adresu, a powiedzmy sobie szczerze, będzie wielu takich, chwyci haczyk. Gdy zechce dokonać zakupu, zostanie przekierowany na podstronę, która także będzie wyglądać jak zwykłe Allegro. Może w niej wybrać przesyłkę kurierską i sposób płatności. Cokolwiek nie wybierze, trafi na stronę serwisu EasySend, gdzie będzie mógł zapłacić za swój zakup, którego nigdy nie zobaczy.

REKLAMA

Jeśli oferta wygląda zbyt dobrze, żeby być prawdziwa, to prawdopodobnie prawdziwa nie jest.

Każdy ma czasami gorszy dzień, w którym jest bardziej podatny na tego typu ataki. Po nieprzespanej nocy łatwo przegapić podejrzaną literówkę w adresie strony, uwierzyć w historię o wielkiej obniżce, czy złapać się na stary jak świat przekręt z telefonem za złotówkę. Jeśli nawet wszystko wygląda w niewinnie, ale ktoś wam oferuje sprzedaż produktu za ułamek jego wartości rynkowej, warto zrezygnować z tak niepowtarzalnej okazji. Jeśli oferta wygląda zbyt dobrze, żeby być prawdziwa, to prawdopodobnie prawdziwa nie jest.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA