REKLAMA

iPad Pro z Androidem? Oto Galaxy Tab S6, który nieco nas przybliża do tego marzenia

Samsung właśnie zaprezentował następcę tabletu Galaxy Tab S5e. Sprzęt ten ma stanowić alternatywę dla iPada Pro i iPada Air. Jego największe walory to desktopowy tryb pracy i dostęp do Sklepu Play.

31.07.2019 16.23
galaxy tab s6
REKLAMA
REKLAMA

Galaxy Tab S6 to w zasadzie coś więcej niż tablet. Urządzenie to śmiało można określić mianem hybrydy, między innymi za sprawą doczepianej (sprzedawanej osobno) klawiatury i stojaka, pozwalającym urządzeniu na pracę w trybie notebooka, a także za sprawą mechanizmu Dex w samsungowej wersji Androida, pozwalając użytkownikowi na pracę z aplikacjami w oknach na desktopowym pulpicie. Warto zwrócić uwagę, że w przeciwieństwie do poprzedniego tabletu, klawiatura do Galaxy Tab S6 wyposażona jest w gładzik.

galaxy tab s6 class="wp-image-980413"

Samsung już od pewnego czasu stara się tak modyfikować interfejs rozwijanej przez siebie wersji Androida, by ta sprawdzała się jak najlepiej w trybie desktopowym. I faktycznie na długo przed edycją od Google’a system Samsunga wyposażono w interfejs sprzyjający obsłudze za pomocą kursora i klawiatury. Trzeba przyznać, że z coraz lepszym skutkiem. I choć do tej pory żaden tablet z Androidem nie oferował szybkości i bezproblemowości iPada, tak wiodący na rynku tablet Apple’a nadal nie doczekał się desktopowego trybu pracy. A Galaxy Tab S6 to więcej niż tylko wszechstronne oprogramowanie.

Samsung Galaxy Tab S6 z bardzo przyzwoitym wyposażeniem

Rysik S Pen do tabletu zyskał funkcje zdalnego sterowania tabletem przez wykonywane piórkiem w powietrzu gesty, jest też ładowany bezprzewodowo. Galaxy Tab S6 to również pierwszy tablet Samsunga wyposażony w podwójny aparat fotograficzny. Jeden z zastosowanych aparatów, szerokokątny, oferuje wynoszące 123 stopnie pole widzenia. To także pierwszy tablet tej firmy wyposażony w optyczny czytnik linii papilarnych.

galaxy tab s6 class="wp-image-980416"
REKLAMA

Interfejs prezentowany jest na 10,5-calowym wyświetlaczu Super AMOLED pracującym w rozdzielczości WQXGA. Walory multimedialne zapewnić mają cztery głośniki AKG i dekoder dźwięku Dolby Atmos. Za wydajność odpowiada szybki układ Snapdragon 855 z 6 GB RAM i 128 GB pamięci, możliwej do rozszerzenia za pomocą karty microSD. Sprzęt mierzy 244,5 x 159,5 × 5,7 mm i waży 420 g.

Galaxy Tab S6 dostępny będzie w kolorach Mountain Gray, Cloud Blue oraz Rose Blush. Tablet pojawi się w sprzedaży 23 sierpnia. Polski oddział Samsunga jeszcze nie podaje jego ceny, ale amerykańską ustalono na 650 dol. Dla porównania amerykańskie ceny iPada Air i iPada Pro zaczynają się odpowiednio od 499 dol. i 799 dol. Galaxy Tab S6 lokuje się więc gdzieś między jednym a drugim iPadem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA