REKLAMA

Internetowa telewizja w modelu prepaid - oto nowy pomysł Cyfrowego Polsatu

Nie, nadal nie oglądam telewizji. Ale nie przeczę, że byłoby miło, gdybym mógł, kompletnie bez zobowiązań, zapłacić za czasowy dostęp do jakiegoś kanału, gdyby akurat leciało tam coś ciekawego. I tę właśnie możliwość zaoferuje swoim klientom Cyfrowy Polsat.

15.07.2019 16.42
cyfrowy-polsat-telewizja-internetowa-ott
REKLAMA
REKLAMA

Zacznijmy od haczyka, żeby nie było, że dostęp do Telewizji OTT jest piękniejszy, niż w rzeczywistości. Haczykiem jest dekoder, który trzeba podłączyć u siebie w domu. Jak go zdobyć? Opcje są dwie:

 • wariant 100 proc. prepaid, w którym jednorazowo płacimy 299 zł za dekoder
 • wariant na umowę, w którym otrzymujemy dekoder za darmo, ale zobowiązujemy się do płacenia 10 zł/miesiąc przez okres 24 miesięcy.

Opcja z umową jest odrobinę tańsza, ale wymaga dwuletniego zobowiązania się do regularnego płacenia abonamentu. Wariant ten trochę psuje mi wizję, w której kupuję sobie dekoder, podłączam go do internetu i w ramach moich comiesięcznych zachcianek wykupuję dostęp do wybranego pakietu telewizji z oferty Cyfrowego Polsatu.

Telewizja OTT: telewizja kompatybilna z dowolnym dostawcą internetu

Pomijając wyżej opisany haczyk, dalsze warunki nowej usługi Cyfrowego Polsatu są według mnie świetne. Po pierwsze: dekoder Cyfrowego Polsatu zadziała z dowolnym dostawcą internetu. Polsat zastrzega tylko, że prędkość pobierania na naszym łączu musi wynosić co najmniej 8 Mb/s, co jest dość logiczne. Innych wymagań nie ma. Dzięki temu można sprytnie połączyć sobie ofertę zorientowaną na sam internet z opcjonalną telewizją bez zobowiązań.

Proste, genialne i tanie. Aż żałuję, że mój obecny operator nie oferuje takiej opcji i co miesiąc, oprócz stałego dostępu do sieci, trochę bez sensu płacę za pakiet telewizji kablowej, bo taki łączony pakiet był tańszy, niż sam internet. Polsacie - robisz to dobrze.

Nowa telewizja Cyfrowego Polsatu - wybierz pakiety, które cię interesują

Pakietów łącznie jest 9. 3 pakiety podstawowe: Wygodny, Komfortowy, Bogaty oraz 6 pakietów dodatkowych (3 pakiety premium oraz 3 pakiety tematyczne), zawierających dobrze widzom znane najpopularniejsze kanały sportowe, filmowe czy dla dzieci. Dodatkowo, dzięki wbudowanemu modułowi DVB-T, po podłączeniu do dekodera anteny naziemnej dostępne będą również bezpłatne kanały naziemnej telewizji cyfrowej, m.in. Polsat, TVN, TVP 1, TVP 2, TV 4, TV Puls.

Pod względem kanałów, poszczególne pakiety prezentują się następująco:

 • Pakiet Wygodny – 25 kanałów, które zapewnią dostęp do wydarzeń sportowych, filmów i rozrywki, m.in. Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra HD, Polsat Film HD, Polsat Doku HD, Polsat News HD, Polsat Rodzina – 20 zł/mies.
 • Pakiet Komfortowy – 42 kanały, czyli kanały z pakietu Wygodnego i dodatkowo m.in. TVN 24 HD, TVN Style, Food Network, Animal Planet HD, Discovery Channel HD, Eurosport 1 HD i Eurosport 2 HD – 30 zł/mies.
 • Pakiet Bogaty – 92 kanały, w tym pozycje z pakietu Komfortowego i dodatkowo, m.in. AXN HD, Cinemax 1 i 2 HD, FOX HD, BBC First, National Geographic HD, MTV Dance, CBeebies, Boomerang HD, Cartoon Network HD czy Nickelodeon – 60 zł/mies.

Pakiety dodatkowe premium:

 • Polsat Sport Premium – zawierający 2 kanały sportowe i 4 serwisy PPV z Ligą Mistrzów UEFA i Ligą Europy UEFA – 30 zł/mies.
 • Eleven Sports – zawierający 4 kanały, a na nich sportowe hity, m.in.: Formula 1, LaLiga Santander, Bundesliga, Seria A TIM – 15 zł/mies.
 • HBO i HBO GO – zawierający 3 kanały i serwis online, gdzie obejrzeć można filmowe produkcje, kultowe seriale i bajki od Disneya – 20 zł/mies.

Pakiety dodatkowe tematyczne:

 • Sport – najbogatszy pakiet sportowy zawierający 10 kanałów, w ofercie z m.in. Polsatem Sport Premium 1 i 2 HD, kanałami Eleven Sports czy Eurosport 1 i 2 HD – 45 zł/mies.
 • Filmy i seriale – 19 kanałów z kinem międzynarodowym, europejskim i polskim, m.in. Kino Polska, FOX Comedy HD, AMC, Kino TV, TNT HD, Cinemax HD, AXN HD, Paramount Channel – 20 zł/mies.
 • Dzieci – 6 kanałów z najpiękniejszymi bajkami dla najmłodszych, m.in. Nickelodeon, CBeebies, Cartoon Network – 10 zł/mies.
REKLAMA

Ofertę można sobie miksować do woli. Chcę obejrzeć finał Ligi Mistrzów, proszę bardzo, wykupuję dostęp do Sport Premium za 30 zł/mies i po finałach rezygnuje. Na HBO pojawia się jakiś fajny serial? Wykupujemy dostęp na miesiąc, oglądamy i rezygnujemy. Nadeszła zima i nie mamy ochoty ruszać się sprzed telewizora? Pakiet Bogaty przybywa na ratunek.

Gdyby nie to początkowe zobowiązanie na poczet dekodera, powiedziałbym, że jest to usługa idealna. Więcej szczegółów nt. tej oferty znajdziecie na oficjalnej stronie usługi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA