REKLAMA

Chrome staje się coraz wygodniejszy. Google testuje kontrolki do multimediów

W testowej wersji przeglądarki Chrome pojawiła się całkiem użyteczna funkcja dla fanów YouTube’a i podobnych. Są to kontrolki multimediów, pozwalające na szybkie pauzowanie odtwarzanej treści czy jej przełączanie.

08.07.2019 07.03
Chrome 70 nie będzie już wymuszał logowania, ale i tak założy, że go chcesz
REKLAMA
REKLAMA

Jeżeli uwielbiasz oglądać YouTube’a na laptopie czy słuchać przez przeglądarkę muzyki ze Spotify czy jemu podobnych, to prawdopodobnie wiesz, że spacją łatwo spauzować odtwarzaną treść. Najpewniej też twoja klawiatura zawiera dedykowane przyciski do multimediów, które pozwalają na szybkie przeskakiwanie między utworami.

A co jeśli korzystasz z tabletu? Albo masz jeden z tych komputerów, który akurat dedykowanych przycisków multimedialnych nie zawiera? Projektanci Google’a najwyraźniej dostrzegli twój problem. W testowej wersji Chrome’a (kanał rozwojowy Canary) pojawiła się całkiem wygodna funkcja.

Kontrolki do sterowania multimediami w Google Chrome. Można już je testować.

By móc to zrobić, należy zainstalować przeglądarkę Google Chrome Canary (jak zawsze ostrzegamy: to nieukończone oprogramowanie, może zawierać błędy, używać je można tylko na własną odpowiedzialność). Następnie udać się do jej zaawansowanego menu konfiguracyjnego wpisując w pasek adresu chrome://flags/ i tam odnaleźć funkcję Global Media Controls – włączmy ją i uruchommy ponownie przeglądarkę.

chrome kontrolki multimediów class="wp-image-967195"

Od tej pory za każdym razem, jak włączymy jakieś multimedia w Chrome (na przykład klip na YouTube) w prawym górnym rogu, tuż obok przycisku profilu użytkownika, pojawi się przycisk Play/Pauza. Jeżeli na niego klikniemy myszką, rozwinie się menu do przeskakiwania do kolejnych utworów na liście odtwarzania.

Fajne, choć mam jedną uwagę.

Z początku myślałem, że funkcja ta z jakiegoś względu u mnie nie jest dostępna. Dopiero po paru chwilach zrozumiałem, że jak najbardziej działa. Po prostu ikonka zniknęła mi w gąszczu rozszerzeń, których używam wespół z przeglądarką. Zobaczcie sami jak to wygląda w kontekście całego interfejsu przeglądarki.

REKLAMA
chrome kontrolki multimediów class="wp-image-967213"

Jestem ślepy? Czy jednak jej widoczność można by nieco poprawić? Na szczęście to dopiero test i eksperyment, tak jak wszystko, co pojawia się w kanale rozwojowym Canary. Funkcja ta będzie prawdopodobnie jeszcze dopracowywana. No i nie jest jasne, czy w ogóle trafi do produkcyjnej wersji przeglądarki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA