REKLAMA

Cyberpunk 2/Cyberpunk 2078 już w 2021 roku! CDP RED idzie za ciosem, pracując nad aż trzema grami

To nie żadne plotki, a informacja prosto od prezesa CDP RED - Adama Kicińskiego. Podczas spotkania z inwestorami szef Redów zdradził, że spółka pracuje aktualnie nad aż trzema grami w futurystycznym uniwersum. Co nas czeka poza premierą Cyberpunk 2077?

02.07.2019 15.49
Cyberpunk 2/Cyberpunk 2078 już w 2021! CDP RED idzie za ciosem
REKLAMA
REKLAMA

Aktualnie CDP RED pracuje nad aż trzema projektami w uniwersum Cyberpunka. Jeden z nich znamy doskonale. Cyberpunk 2077 to wielkie cRPG dla jednego gracza, które będzie miało swoją premierę 16 kwietnia 2020 r. Raptem wczoraj odwiedziliśmy warszawską siedzibę CDP RED i widzieliśmy zupełnie nowy fragment rozgrywki z tej produkcji. Okazuje się jednak, że Redzi aktywnie pracują nad dwoma innymi grami w tym samym uniwersum.

Drugi projekt to Cyberpunk wieloosobowy, opracowywany we Wrocławiu

 class="wp-image-964430"

Najpiękniejsze polskie miasto jest domem dla 40-osobowej ekipy, która koncentruje się na samodzielnym module multiplayer. Na ten moment nie wiemy jednak nic ponad to, że projekt dotyczy rozgrywki wieloosobowej. Może to więc być zarówno klasyczna strzelanina PvP, jak i bardziej taktyczny hero shooter w stylu Overwatcha. MOBA? Battle Royale? Auto Chess? Dopóki CDP RED nie zdradzi więcej szczegółów, każdy wariant leży na stole.

Dla osób zaznajomionych z tematem praca nad grą wieloosobową nie powinna być przesadnym zaskoczeniem. M.in. na ten cel CDP RED wnioskowało o środki z funduszy publicznych, które studio otrzymało kilka lat temu. Teraz dostaliśmy potwierdzenie, że projekt nie umarł. Wręcz przeciwnie - dostał pachnące nowością studio deweloperskie we Wrocławiu, które koncentruje się wyłącznie na nim.

Trzeci projekt to kolejna wielka gra AAA w uniwersum Cyberpunka

 class="wp-image-964409"

Adam Kiciński poinformował, że CDP RED już pracuje nad next big thing dla Cyberpunka. Co więcej, premiera następnej wielkiej, kluczowej z perspektywy biznesu studia produkcji ma mieć miejsce już w… 2021 r. Oznacza to, że Cyberpunk 2/Cyberpunk 2078 pojawi się na sklepowych półkach w zaledwie rok po premierze długo oczekiwanej odsłony Cyberpunk 2077. No, a przynajmniej taki wariant marzy się Kicińskiemu.

Biorąc pod uwagę, że studio ma już odpowiednie narzędzia, know how, silnik i doświadczenie, praca nad kolejnym wielkim Cyberpunkiem powinna być znacznie krótsza niż w przypadku C2077. Skoro część Redów pracuje nad niezapowiedzianą jeszcze grą już od pewnego czasu, końcówka 2021 r. faktycznie może okazać się realna. Oby tylko Redzi nie przypłacili tej daty wielkim i wyniszczającym crunchem.

Przedsprzedaż Cyberpunka 2077 lepsza niż Wiedźmina. Marka jest silna w Chinach

 class="wp-image-964691"

Kiciński nie ukrywa zadowolenia z faktu, że zamówienia przedpremierowe na C2077 są wyższe niż te na trzeciego Wiedźmina. Jednocześnie prezes CDP RED wskazuje na większe zainteresowanie Cyberpunkiem na konsolach niż na PC. Prawdziwym powodem do zadowolenia jest jednak świetny start nowego IP na terytorium Chin. To właśnie tam znajduje się największy rynek zbytu dla gier wideo i zdaje się, że taka cyberpunkowa otoczka Made in Poland bardzo się Chińczykom spodobała. Tak przynajmniej wynika z analizy zamówień przedpremierowych.

Co dalej? CDP RED zaczyna intensywne przygotowania do targów Gamescom w Kolonii. Tam studio będzie pokazywać mediom nowy, zapewne częściowo zmodyfikowany fragment z rozgrywką, który miałem przyjemność zobaczyć raptem wczoraj. Następny przystanek Redów to PAX West w Seattle. Z okazji amerykańskiej imprezy nowy klip z rozgrywką trafi do sieci i każdy będzie mógł go zobaczyć na własne oczy. Z kolei wraz z nadejściem nowego roku CDP RED zapowiada prawdziwą medialną ofensywę.

AKTUALIZACJA:

CDP RED odnosi się do doniesień portalu Bankier.pl. Polscy deweloperzy podkreślają, że wszystkie ich prace są skupione wokół Cyberpunka 2077. Tym samym Redzi dystansują się względem raportu o "kolejnym wielkim AAA w uniwersum Cyberpunka".

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA