REKLAMA

Amazon otwiera nowe centrum logistyczne w Polsce. Powstanie w okolicach Bolesławca

Amazon otwiera w Polsce nowe centrum logistyczne w Okmianach w województwie dolnośląskim. Zostanie utworzonych ponad tysiąc stałych miejsc pracy - można już wysyłać CV.

16.07.2019 09.18
Amazon otwiera nowe centrum logistyczne w Polsce. Powstanie w okolicach Bolesławca
REKLAMA
REKLAMA

Firma Amazon ogłosiła otwarcie nowego centrum logistycznego o powierzchni ponad 60 tys. m kw. w Okmianach, w pobliżu Bolesławca. To trzecia inwestycja Amazon w województwie dolnośląskim i już szósta w Polsce.

Praca w Amazon: warunki zatrudnienia

Rozpoczęła się rekrutacja na stanowiska na poziomie początkującym, a także menedżerów, inżynierów, specjalistów ds. zasobów ludzkich i specjalistów IT. Pracownicy mogą liczyć na wynagrodzenia w wysokości 20 zł/brutto za godzinę.

Marta Dworowska, dyrektor HR w Amazonie na region Europy Środkowo-Wschodniej, powiedziała, że ​​organizacja oferuje pakiet wynagrodzeń i dodatkowych benefitów swoim pracownikom, wśród których znajduje się:

  • Bezpłatny transport do pracy i z powrotem.
  • Prywatna opieka zdrowotna.
  • Ubezpieczenie życia.
  • Innowacyjny program „Postaw na swój rozwój”. Program polega na dofinansowaniu kursów zawodowych do wysokości 95 proc. Kwota środków na dofinansowanie wynosi do 26 tys. zł i może być wykorzystana w ciągu czterech lat.

Nowe centrum logistyczne powinno zaspokoić popyt europejskich klientów.

Jak podają w komunikacie, firma ma nadzieję, że nowe centrum logistyczne zaspokoi popyt polskich i europejskich klientów na usługi firmy. Centrum będzie otrzymywać produkty od sprzedawców i dostawców Amazon, a następnie wysyłać je do klientów w Europie.

Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie, podkreślił, że od 2014 r. na Dolnym Śląsku firma zainwestowała ponad 1,5 mld zł i stworzyła ponad 4 tys. miejsc pracy. Przedstawiciel amerykańskiej firmy dodał również, że nowy zespół w Okmianach będzie odgrywał kluczową rolę w zapewnianiu najwyższego poziomu usług klientom w Polsce i Europie.

REKLAMA

Amazon ma dwa centra logistyczne na Bielanach Wrocławskich, a także centra w Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina) i Poznaniu.

Nowe oferty pracy w Amazon w Polsce można znaleźć na stronie firmy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA