REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

PS4 w końcu pomieści cały klan na grupowym czacie. Nadchodzą dobre zmiany dla rozgadanych graczy

Ośmiu graczy. Tylu dzielnych osobników maksymalnie mieści systemowa aplikacja PlayStation 4 do czatu grupowego - Impreza. Limit ośmiu osób wielokrotnie sprawiał, że część mojej gildii w Destiny pozostawała poza pokojem do rozmów. Fatalna sprawa. Teraz nareszcie się to zmieni. Sony niebawem znacząco poprawi formę i jakość rozmów audio.

05.06.2019
15:51
Będzie nowy czat Impreza na PlayStation 4. Pomieści aż 16 graczy
REKLAMA
REKLAMA

Impreza na PlayStation 4 dostanie systemową aktualizację. Dzięki niej program do komunikacji głosowej pomieści dwukrotnie więcej graczy niż dotychczas. Zamiast ośmiu znajomych będziemy w stanie rozmawiać z szesnastoma kompanami jednocześnie. To ważne zwłaszcza w grach typu Destiny 2 czy The Division 2, gdzie aktywna społeczność powinna zostawać ze sobą w stałym kontakcie.

Weźmy taki raid w The Division 2. To wymagająca aktywność dla ośmiu graczy, która wymusza nieustanną wymianę informacji. Gdy klan chce wyruszyć na rajd, od razu zapełnia maksymalną pojemność miejsc na Imprezie. A co ze zmiennikami? Co z ławką rezerwowych? Albo osobami z klanu, które chcą się przysłuchiwać poczynaniom kolegów na wyższych poziomach doświadczenia? PS4 było pod tym względem dosyć ułomne. Na szczęście Sony wprowadzi pozytywne zmiany.

Ulepszona ma zostać także jakość rozmów głosowych

 class="wp-image-950363"

W porównaniu do innych programów od komunikacji głosowej, Impreza na konsoli PlayStation 4 wymaga relatywnie skromnego transferu internetowego. Program ma minimalne oddziaływanie na nasze łącze, przez co nie wypada zwalać na niego winy za porażkę w Call of Duty. Nie to, żeby nikt nie próbował…

Niestety, bardzo dobra optymalizacja połączenia została okupiona jakością samych rozmów. Dysputy na temat lootu w Destiny są technicznie gorszej jakości względem konwersacji prowadzonych na takich platformach jak Discord czy Mumble. Oczywiście czat działa na tyle sprawnie, że gracze rozumieją się bez przeszkód. Dźwięk mógłby być jednak lepszy. No i będzie.

Systemowa aktualizacja sprawi, że różnice między komunikacją głosową na PS4 oraz PC nie będą już tak odczuwalne. Niestety, na ten moment nie wiadomo, jakimi kodekami posłuży się Sony oraz co dokładnie zmieni się względem dotychczasowej Imprezy. Wiemy tylko tyle, że niebawem rozpocznie się okres testowy dla chętnych w Stanach Zjednoczonych. Później aktualizacja Imprezy trafi do wszystkich posiadaczy PS4.

Czyżby przymiarki przed PlayStation 5?

 class="wp-image-950363"
REKLAMA

Lepsza komunikacja głosowa na PlayStation 4 to coś, a co gracze postulowali od dłuższego czasu. Jeśli nowy system się sprawdzi, z całą pewnością trafi również na PlayStation 5. Tam od samego początku dostaniemy wsparcie dla 16 znajomych jednocześnie. Zaledwie połowa z nich wystarczy, aby czat zamienił się w chaotyczną gadaninę. Są jednak produkcje, jak The Division 2 czy The Elder Scrolls Online, które naprawdę zyskają na powiększonym limicie rozmówców.

Tymczasem mija 820 dzień od kiedy posiadacze platform Nintendo Switch nie mogą się doprosić natywnego, systemowego czatu głosowego działającego bezpośrednio na samej konsoli...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA