REKLAMA

Twoje zdjęcie ze smartfona może być warte 7500 dol. Rusza Oppo Creators Awards 2019

Rusza konkurs Rusza Oppo Creators Awards 2019. Twoje zdjęcie ze smartfona może być warte nawet 7500 dol.

18.06.2019 07.48
OPPO Creators Awards 2019
REKLAMA
REKLAMA

Pamiętam, jak w 2008 r. pisałem swoje pierwsze teksty o fotografii. Byłem wtedy chudym jak szczypior dzieciakiem, idealistycznie nastawionym fanem fotoreportażu, który wierzył, że ten rodzaj fotografii zmienia świat. Spędzałem godziny, przeglądając blogi fotoreporterów, śledziłem strony agencji fotograficznych, poszukując nowych fotoreportaży, a swoją lustrzankę okleiłem czarną taśmą, żeby nie zwracała na siebie uwagi. Miałem też swoich mistrzów fotoreportażu. Jednym z nich jest Paolo Pellegrin, jeden z najwybitniejszych współczesnych członków agencji Magnum. Z zachwytem oglądałem jego czarno-białe reportaże, które więcej ukrywały, niż mówiły. Jego pełne niedomówień, czasami niedoskonałe technicznie fotografie w pewnym stopniu pomogły ukształtować moją wrażliwość na zdjęcia. Jestem mu za to bardzo wdzięczny.

Z czasem moja oddziaływanie fotoreportażu na świat mocno zmalała, ale miłość do dobrych zdjęć tego typu pozostała.

Mój fotograficzny idol sprzed lat jest jurorem w konkursie Oppo Creators Awards 2019

Od razu zwróciłem uwagę na nowy konkurs. Oppo Creators Awards 2019 to otwarty dla każdego konkurs na najlepsze zdjęcia wykonane smartfonem, którego celem jest wspieranie i inspirowanie nowego pokolenia miłośników fotografii mobilnej na całym świecie.

Jeśli ktoś taki jak Pellegrin się pod nim podpisuje, to znaczy, że będzie dobrze. Pellegrin to wybitny fotograf. Przez dziesięć lat był fotografem kontraktowym w Newsweek, od 2005 r. jest pełnoprawnym członkiem agencji Magnum Photos. Pellegrin jest dziesięciokrotnym laureatem konkursu World Press Photo i licznych nagród m.in. Fotografa Roku, Leica Medal of Excellence, Olivier Rebbot Award, Hansel-Meith Preis oraz Robert Capa Gold Medal Award. W 2006 r. otrzymał grant W. Eugene Smith Grant w dziedzinie fotografii humanistycznej.

Razem z nim w jury konkursu zasiadają także Lua Ribeira (fotografka Magnum Photos), Yumi Goto (współzałożyciel Reminders Photography Stronghold), Alexvi Li (fotograf i założyciel ASTUDIO), Xuan Feng (szef redakcji i redaktor naczelny T Magazine China), Fan Xiaoyu (dyrektor kreatywny, Oppo), Olivier C. Laurent (grafik w redakcji Washington Post) oraz Han Jiang (Lider Rozwoju Fotografii, Oppo).

Konkurs składa się z 5 kategorii, a do zgarnięcia są konkretne nagrody

Fotografie można zgłaszać w pięciu kategoriach:

  • Twoja Kreatywność (fotografia w stylu dowolnym – wedle twojego pomysłu)
  • Twoja Noc (uchwyć prawdziwe oblicze nocy)
  • Twoi Ludzie (fotografie osób oraz portrety)
  • Twoja Perspektywa (zbliżenia, fotografie wykonane obiektywami szerokokątnymi oraz inne kreatywne ujęcia)
  • Twój Świat (zainspiruj do zwiedzania świata)

Konkurs jest podzielony na dwie grupy: grupa Oppo, do której zgłaszane są zdjęcia zrobione smartfonami Oppo oraz grupa otwarta, gdzie znajdują się fotografie wykonane smartfonami innych marek. Kandydaci mogą nadsyłać swoje prace do 17 lipca.

Zdobywcy głównej nagrody otrzymają po 7500 dol. (2 zwycięzców, 1 z grupy Oppo, 1 z grupy otwartej). Dziesięciu zwycięzców kategorii otrzyma po 1500 dol. każdy. Warto tu zaznaczyć, że nie są to nagrody w gotówce, a dofinansowania na kreatywne projekty związane z fotografią. Oprócz tego każdy z laureatów ma możliwość wzięcia udziału w Programie Talentów Oppo.

REKLAMA

Na fotografów czeka także Nagroda Jury — pięciu uczestników otrzyma po smartfonie Oppo Reno 10x Zoom. Zwycięzcy z grupy Oppo otrzymają dodatkowo zaproszenie do udziału w wystawie Oppo Creators Awards, na której wyświetlone zostaną zwycięskie zdjęcia. Oprócz tego nagrodzone fotografie będą miały szansę zostać oficjalnymi tapetami Oppo, pojawić się w zewnętrznych reklamach drukowanych oraz zagościć w globalnych mediach. Jest zatem o co walczyć.

Każdy uczestnik może bezpłatnie przesłać do 30 zdjęć. Trzeba się jednak pospieszyć. Prace można zgłaszać do 17 lipca na stronie seebeyond.oppo.com.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA