REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Kangurek Kao 2 powraca na pecety. Z okazji Dnia Dziecka pobierzesz grę za darmo

Kultowa polska gra Kangurek Kao: Runda 2 już dziś, po latach nieobecności, powraca na komputery PC. Z okazji Dnia Dziecka pobierzesz ją za darmo.

01.06.2019
8:54
kangurek kao 2 steam za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Kangurek Kao to postać dobrze znana polskim graczom, którzy dorastali na przełomie millenniów. Jako nastolatek zagrywałem się w Kangurka całymi tygodniami, w czasie których codziennie razem z młodszym bratem wyrywaliśmy sobie klawiaturę z rąk.

Niespodziewanie gra wymagała od nas strategicznego myślenia, bowiem dopiero po przejściu całości dowiedzieliśmy się, że trzy sloty zapisu można... nadpisywać. Przeszliśmy całą grę bez tej wiedzy. To były czasy!

Jeżeli nie dane ci było poznać Kangurka Kao, musisz wiedzieć, że jest to polska seria gier platformowych wyprodukowana przez Tate Multimedia i wydanych przez Cenegę.

Składają się na nią trzy części wydane na pecety w latach 2000, 2003 i 2005. Seria sprzedała się w nakładzie 700 tys. egzemplarzy, co w tamtych czasach, w polsich warunkach, było dużym sukcesem.

Sam poznałem Kangurka kiedy pełne wersje gier były dołączone na płycie CD do czasopisma Cybermycha. Najlepiej wspominam drugą część, czyli Kangurek Kao: Runda 2, w której znacznie rozbudowano rogrywkę względem pierwowzoru.

Po 15 latach Kangurek Kao powraca na komputery. Z okazji Dnia Dziecka gra jest dostępna za darmo.

kangurek kao 2 class="wp-image-947834"

Tate Multimedia postanowił wydać Kangurka Kao: Rundę 2 na system Windows 10. Gra od dziś (1 czerwca 2019 r.) jest dostępna na platformie Steam. Tym samym twórcy odpowiedzili na ruch fanów, którzy zrzeszyli się na Twitterze pod hashtagiem #BringKaoBack.

Na Steam trafia pełna cyfrowa wersja platformówki, która dodatkowo została wzbogacona o kilka dobrodziejstw dzisiejszego świata: steamowe osiągnięcia, zapis w chmurze Steam oraz wsparcie wysokich rozdzielczości i kontrolerów (Xbox 360, Xbox One, PS4).

Tylko na Dzień Dziecka gra jest dostępna za darmo.

kangurek kao 2 class="wp-image-947837"

Tate Multimedia zdecydował się zrobić fanom piękną niespodziankę. Z okazji Dnia Dziecka gra jest darmowa, ale tylko 1 czerwca 2019 r. można przypisać Kangurka Kao: Rundę 2 do konta Steam za darmo. Od jutra regularna cena będzie wynosić 7,19 zł (1,99 euro).

REKLAMA

Do Kangurka Kao z pewnością wrócę po 15 długich latach, w czasie których zmieniło się wszystko. Dzisiejszy Dzień Dziecka poświęcam w całości mojej córce, ale jutro zamierzam wybrać się w sentymentalną podróż i z wielką chęcią zapłacę za Kangurka Kao jego twórcom. Dostarczyli mi w dzieciństwie mnóstwo dobrej zabawy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA