REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Kangurek Kao powraca! Runda 2 trafi na Steam już w czerwcu

Polska odpowiedź na Crasha Bandicoota powróci na komputery osobiste. Poznaliśmy już datę premiery Kangurek Kao: Runda 2 na platformie Steam.

22.05.2019
13:13
Kao the Kangaroo: Round 2 Steam
REKLAMA
REKLAMA

Kangurek Kao, czyli taki polski odpowiednik Crasha Bandicoota od X-Ray Interactive, zapisał się w pamięci odbiorców bardzo dobrze. Pierwsza odsłona pojawiła się 23 listopada 2000 r. na komputery o osobiste i konsolę Dreamcast, by później w uproszczonej wersji trafić na Gameboya Advance.

Jeszcze cieplej przez odbiorców w Polsce i na świecie przyjęta została druga część serii, czyli Kangurek Kao: Runda 2.

Gra trafiła pierwotnie 4 lipca 2003 roku na pecety oraz konsole PlayStation 2, Nintendo GameCube oraz Xbox. Niestety dorwanie dzisiaj kopii, która uruchomiłaby się bez problemów na współczesnym komputerze osobistym, graniczy z cudem.

Nic dziwnego, że pojawił się pomysł wydania reedycji 2. części ciepło przyjętego cyklu. W serwisie Twitter, na oficjalnym profilu Kao the Kangaroo, pojawiła się dzisiaj informacja o dacie premiery.

Kao the Kangaroo: Round 2 powróci już 1 czerwca 2019 roku.

Co ciekawe, Kangurek Kao: Runda 2 nie trafi na platformę GOG, która słynie z odświeżania starych gier, tylko na Steam. W dodatku tytuł kosztować będzie symboliczne 1,99 dol. Dobra wiadomość jest też taka, że w grze pojawi się polski dubbing.

Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla posiadaczy komputerów Mac. Chociaż mogą oni zainstalować klienta Steam, to port nie jest planowany, a w Kao the Kangaroo: Round 2 będzie można zagrać wyłącznie na komputerach osobistych z systemem Windows.

Nie jest natomiast wykluczone, że gra Kangurek Kao: Runda 2 - lub cała trylogia - pojawi się na konsoli Switch. Tak jak w przypadku macOS odpowiedź twórców na temat wsparcia jest zdecydowanie negatywna, tak w przypadku platformy Nintendo nie wykluczają definitywnie portu.

REKLAMA

Warto też dodać, że seria Kao the Kangaroo była w przeszłości kontynuowana. Dwa lata po premierze 2. części, czyli 2 grudnia 2005 r. na pecety wydano grę Kangurek Kao: Tajemnica Wulkanu, ale nie stała się ona hitem.

Nieco wcześniej, bo 28 października 2005 r. na konsolę PlayStation Portable pojawiło się zaś Kao Challengers - rozszerzona edycja 2. części cyklu. Gra dostępna w serwisie Steam będzie bazować jednak na oryginalnym wydaniu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA