REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Jeśli masz Diablo I na GOG.COM, to właśnie otrzymałeś Hellfire w prezencie

Wkrótce po pojawieniu się na platformie GOG.COM pierwszej, kultowej, części serii Diablo, miałem przyjemność rozmawiać z Maćkiem Gołębiewskim, pracującym tam jako Head of Release. Oczywiście nie mogło obyć się bez pytania: co z Hellfire?!

05.06.2019
19:30
Jeśli masz Diablo I na GOG.COM, to właśnie otrzymałeś Hellfire w prezencie
REKLAMA
REKLAMA

Hellfire to „niekanoniczny“ dodatek do Diablo. Nie stworzył go żaden z oddziałów Blizzarda, a Synergistic Software, który był częścią słynnej Sierry On-Line. Postanowiono, że Synergistic zajmie się tworzeniem dodatku do Diablo I, a Blizzard rozpocznie prace nad pełną kontynuacją.

Spragnieni nowych wyzwań gracze otrzymali:

  • nową klasę Monk (mnich). W opracowaniu były jeszcze kolejne, ale Blizzard przyblokował ich powstawanie, ponieważ chciał aby najlepsze zostawić dla Diablo II,
  • dwie nowe scenerie lochów, z których jeden (Krypty Demona), przypominają powstałe po latach Diablo III,
  • dużo nowych przedmiotów oraz możliwość udoskonalania ich za pomocą magicznych olejków.

Hellfire, na bardzo nowoczesny sposób integrowało się z oryginalną grą. Gracz mógł rozpocząć rozgrywkę i nawet zupełnie ominąć lochy oraz misje związane z Hellfire - korzystając z nowej klasy i przedmiotów. Jak również z… szybszego chodzenia po wiosce!

 class="wp-image-950627"

Podobno Synergistic stworzyło dodatek w sześć tygodni. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że gracz dostawał całkiem sporo nowej treści. Ze względu na innego wydawcę, dodatek Hellfire początkowo nie ukazał się wraz z Diablo I w serwisie GOG.COM.

Dziś to się zmieniło. Każdy, kto kupi Diablo I na GOG.COM, otrzyma również dodatek, a jeśli zrobiliśmy to wcześniej, to nasza gra została automatycznie uaktualniona.

Hackowanie Hellfire

Synergistic, oddając grę przed premierą, musiał przerwać prace nad kilkoma funkcjami, które pozostały w kodzie gry. Między innymi były tam dodatkowe misje oraz dwie niedokończone klasy. Od lat gracze wiedzieli o sposobie na ich odblokowanie: za pomocą specjalnego, umieszczonego w katalogu gry pliku.

Sprawdziłem: ten trick wciąż działa. Oto co musisz zrobić aby odblokować klasę Barda (będąceg kopią klasy Rogue - Rzezimieszka ale… mogącego trzymać dwie bronie) oraz klasę Barbarzyńcy. Dodatkowo, odblokowujemy ukrytą misję oraz… zamieniamy jedną z postaci NPC na inną, oferującą inną misję. Szczegóły znajdziemy np. w Diablo Wiki.

  1. Tworzymy plik command.txt i umieszczamy go w folderze Hellfire. Uwaga, folder Hellfire jest podfolderem gry Diablo I jeśli instalowaliśmy ją z GOG.COM
  2. W pliku command.txt piszemy:cowquest;theoquest;bardtest;barbariantest;

Dodatkowo istnieje polecenie multitest; umożliwiające grę w sieci, jednak - z tego co widziałem - w wersji z GOG.COM ono nie działa.

Zapisujemy plik, uruchamiamy grę i… cieszymy się nowymi, choć niedopracowanymi klasami.

REKLAMA

Biorąc pod uwagę, że dodatek otrzymujemy za darmo, jest to bardzo miła niespodzianka od GOG.COM

Diablo I kupimy dziś na GOG.COM z 10 proc. zniżką.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA