REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wracamy do Wrót Baldura! Po ponad 20 latach widzimy miasto na trailerze Larian Studios

Powstańcie proszę. Ukazał się trailer Baldur's Gate 3. 

06.06.2019
19:51
baldur's gate 3 trailer
REKLAMA
REKLAMA

A więc wszystko już jasne. Larian Studios (ci od serii Divinity) robią Baldur's Gate 3. Trochę więcej na ten temat - jako wieeeeeelki fan serii - pozwolę sobie napisać na łamach Spider's Web w osobnym felietonie. Teraz pozwólmy sobie na trochę konkretów.

Baldur's Gate 3 Trailer zobaczycie tu:

Wita nas w nim widok na Wrota Baldura, a więc najprawdopodobniej powrócimy na Wybrzeża Mieczy, gdzie zaczęła się najwspanialsza cRPG-owa historia w życiu wielu graczy. To ważne, ponieważ tak naprawdę Baldur's Gate II i Baldur's Gate: Tron Bhaala przenosiły nas na południe od wydarzeń z pierwszej części gry, nie pozwalając nawet na powrót w okolice Kniei Otulisko czy chociażby do Nashkel (chyba, że graliśmy przy użyciu nieoficjalnych rozszerzeń).

Główny bohater to rycerz, który najprawdopodobniej stoczył brutalną walkę, a otaczają go tłumy martwych pobratymców. Moje pierwsze skojarzenie - z jakiegoś powodu (w końcu Baldur's Gate) obudziła się w nim krew Bhaala (gdyby akcja rozgrywała się np. równolegle do wydarzeń z Baldur's Gate 2) i to on odpowiada za tę rzeź.

Wydawałoby się, że potwierdza to przemiana pokazanego nam bohatera. Jak zapewne wielu fanów, tak i ja pomyślałem, że dochodzi do przemiany w Zabójcę. Jednak okazuje się, że jest zgoła inaczej. Przedstawiony nam bohater staje się Łupieżcą Umysłów. To śmiertelnie groźne potwory, które spotykamy m.in. w drugiej części gry w Podmroku. Dementuję tym samym przypuszczenia np. moich kolegów (wybaczam im - fani Diablo), że komuś się pomyliło z Cthulhu. Nie, wszystko jest „kanonicznie”.

REKLAMA

Tyle wiemy z trailera. Jak ustalił Eurogamer, fabuła gry ma być powiązana z Baldur's Gate: Descent into Avernus związaną mocno z piątą edycją Dungeons&Dragons. Wiele więcej wam na jej temat nie powiem, gdyż premiera zaplanowana jest na wrzesień 2019 r. Wygląda jednak na to, że Baldur's Gate III nie musi być powiązana tematycznie z historią dziedzictwa Bhaala, zaś bardziej z samą lokalizacją. Niczego nie można jednak definitywnie wykluczyć. Nie umiem też osadzić samej gry w czasie, choć jeśli mnie oczy nie mylą, w mieście stoi Wieża Ramazitha.

Larian Studios zweryfikowało się przed społecznością graczy jako twórcy serii Divinity, ze szczególnym uwzględnieniem ciepło przyjętych Original Sin 1 i 2. Choć gry wydane zostały również na konsolach, póki co mówi się jedynie o pecetowej wersji Baldur's Gate III. Nie jest jeszcze znana data premiery.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA