1. SPIDER'S WEB
  2. Gry
  3. Tech

Wracamy do Wrót Baldura! Po ponad 20 latach widzimy miasto na trailerze Larian Studios

baldur's gate 3 trailer
694 interakcji
dołącz do dyskusji

Powstańcie proszę. Ukazał się trailer Baldur's Gate 3. 

A więc wszystko już jasne. Larian Studios (ci od serii Divinity) robią Baldur's Gate 3. Trochę więcej na ten temat - jako wieeeeeelki fan serii - pozwolę sobie napisać na łamach Spider's Web w osobnym felietonie. Teraz pozwólmy sobie na trochę konkretów.

Baldur's Gate 3 Trailer zobaczycie tu:

Wita nas w nim widok na Wrota Baldura, a więc najprawdopodobniej powrócimy na Wybrzeża Mieczy, gdzie zaczęła się najwspanialsza cRPG-owa historia w życiu wielu graczy. To ważne, ponieważ tak naprawdę Baldur's Gate II i Baldur's Gate: Tron Bhaala przenosiły nas na południe od wydarzeń z pierwszej części gry, nie pozwalając nawet na powrót w okolice Kniei Otulisko czy chociażby do Nashkel (chyba, że graliśmy przy użyciu nieoficjalnych rozszerzeń).

Główny bohater to rycerz, który najprawdopodobniej stoczył brutalną walkę, a otaczają go tłumy martwych pobratymców. Moje pierwsze skojarzenie - z jakiegoś powodu (w końcu Baldur's Gate) obudziła się w nim krew Bhaala (gdyby akcja rozgrywała się np. równolegle do wydarzeń z Baldur's Gate 2) i to on odpowiada za tę rzeź.

Wydawałoby się, że potwierdza to przemiana pokazanego nam bohatera. Jak zapewne wielu fanów, tak i ja pomyślałem, że dochodzi do przemiany w Zabójcę. Jednak okazuje się, że jest zgoła inaczej. Przedstawiony nam bohater staje się Łupieżcą Umysłów. To śmiertelnie groźne potwory, które spotykamy m.in. w drugiej części gry w Podmroku. Dementuję tym samym przypuszczenia np. moich kolegów (wybaczam im - fani Diablo), że komuś się pomyliło z Cthulhu. Nie, wszystko jest „kanonicznie”.

Tyle wiemy z trailera. Jak ustalił Eurogamer, fabuła gry ma być powiązana z Baldur's Gate: Descent into Avernus związaną mocno z piątą edycją Dungeons&Dragons. Wiele więcej wam na jej temat nie powiem, gdyż premiera zaplanowana jest na wrzesień 2019 r. Wygląda jednak na to, że Baldur's Gate III nie musi być powiązana tematycznie z historią dziedzictwa Bhaala, zaś bardziej z samą lokalizacją. Niczego nie można jednak definitywnie wykluczyć. Nie umiem też osadzić samej gry w czasie, choć jeśli mnie oczy nie mylą, w mieście stoi Wieża Ramazitha.

Larian Studios zweryfikowało się przed społecznością graczy jako twórcy serii Divinity, ze szczególnym uwzględnieniem ciepło przyjętych Original Sin 1 i 2. Choć gry wydane zostały również na konsolach, póki co mówi się jedynie o pecetowej wersji Baldur's Gate III. Nie jest jeszcze znana data premiery.