1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Biznes

Płacisz kartą TU i TAM Alior Banku za granicą? Już nie musisz bać się kosztów przewalutowania

Alior Bank startuje z promocją dla obecnych i przyszłych posiadaczy karty kredytowej Mastercard TU i TAM. Można za jej pomocą płacić za granicą, nie martwiąc się przy okazji o koszty przewalutowania. Bank nie weźmie za to żadnej prowizji. Co więcej: płacąc w obcej walucie można zarobić do 300 zł.

fintech studia alior bank

Alior Bank właśnie poinformował, że w ramach promocji transakcje kartą kredytową Mastercard TU i TAM przeliczane będą po średnim kursie NBP bez dodatkowych kosztów i prowizji banku. Dotyczy to zarówno płatności bezgotówkowych czy internetowych, jak i wypłat z bankomatów. Operacje w euro, dolarach i funtach przeliczane będą na złotówki po średnim kursie NBP z dnia ich rozliczenia, a pozostałe dostępne waluty przeliczane będą na dolary po kursie ustalonym przez organizację płatniczą Mastercard, a następnie w banku na złotówki po średnim kursie NBP z dnia rozliczenia operacji.

Słuchając opinii naszych klientów zadbaliśmy o ich wygodę – brak kosztów banku za przewalutowania transakcji nie wymaga bowiem od użytkownika dokonywania żadnych działań, wszystko zadzieje się w pełni automatycznie – wyjaśnia Michał Sile, dyrektor ds. rozwoju produktów dla klienta indywidualnego w Alior Banku.

Alior Bank zostawi pieniądze w naszej kieszeni.

Ta promocja Alior Banku warta jest uwagi, bo jednak jakiś ślad w kieszeni zostawia. Gdyby obowiązywała wcześniej, np. 11 czerwca, a na rachunku karty kredytowej TU i TAM rozliczono by operację bezgotówkową w wysokości 100 euro (według tabeli kursów), to rachunek obciążony byłby kwotą 426,40 zł. Natomiast w analogicznej sytuacji, bez obowiązującej promocji, rozliczono by kwotę 458,84 zł. Czyli w tym konkretnym przypadku oszczędności dla klienta wyniosłyby ponad 32 zł.

Zwrot do 300 zł przy płaceniu obcą walutą.

Nie dość, że posiadacze karty kredytowej Mastercard TU i TAM nie muszą martwić się kosztami przewalutowania, to dodatkowo mogą liczyć na zwrot nawet do 300 zł przy okazji płatności gotówkowych. Ich dane w sieci są chronione dzięki bezpłatnej usłudze Ochrona Tożsamości.

Karta kredytowa Mastercard TU i TAM zapewnia wygodę i komfort płatności, niezależnie gdzie i na jak długo wyjeżdżamy. Dzięki niej możemy otrzymać część wydanych środków - nawet do 300 zł - oraz nie martwić się kosztami przewalutowań naliczanymi przez banki. Posiadanie karty kredytowej to również dodatkowe zabezpieczenie w razie nieprzewidzianych wydatków, które możemy ponieść będąc nie tylko za granicą – twierdzi Michał Sile.

Wydanie karty TU i TAM jest bezpłatne.

Wydanie karty kredytowej Mastercard TU i TAM jest bezpłatne. Klienci wykonujący zaś aktywne transakcje bezgotówkowe i przelewy (na kwotę nie mniejszą niż 1500 zł w danym cyklu rozliczeniowym) nie ponoszą opłaty miesięcznej za jej użytkowanie. Warto wspomnieć, iż w Alior Banku przelewy wykonywane z rachunku karty kredytowej traktowane są jako transakcje bezgotówkowe. Sama karta Alior Banku ma najdłuższy na rynku okres bezodsetkowy, wynoszący do 59 dni, a dzięki usłudze Raty w Karcie, każdą wydaną kwotę powyżej 100 zł można rozłożyć na wygodne raty.

Płacenie kartą jest nie tylko wygodniejsze, ale też bezpieczniejsze niż posługiwanie się gotówką, szczególnie w podróży. Coraz częściej karta płatnicza może też pełnić dodatkowe funkcje, na przykład być biletem komunikacji miejskiej, jak ma to miejsce w Londynie, Madrycie, czy Sankt Petersburgu. Dodatkowo, oprócz bardzo korzystnych warunków przewalutowania, karta Mastercard TU i TAM daje dostęp do zniżek i bezcennych atrakcji, jakie oferuje program lojalnościowy Priceless Specials, a także oferta Priceless Cities dla osób podróżujących po świecie – przekonuje Tomasz Owczarek, dyrektor sprzedaży w polskim oddziale Mastercard Europe.

* Materiał powstał przy współpracy z Alior Bankiem.

Lokowanie produktu