1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Mamy wyniki! Konkurs #MiastoWChmurze - wygraj Surface Pro 6

Lokowanie produktu

Chmura na dobre zmieniła sposób, w jaki żyjemy. Aby to uczcić, mamy dla was wyjątkowy, fotograficzny konkurs #MiastoWChmurze, w którym do wygrania jest fantastyczny komputer Microsoftu – Surface Pro 6.

01.05.2019
14:15
#MiastoWChmurze - zrób zdjęcie z chmur i wygraj komputer Surface Pro 6

AKTUALIZACJA 01.05.19 - Dziękujemy za udział w konkursie! Poniżej znajdziecie listę laureatów.

Każdy z nas każdego dnia ma do czynienia z chmurą – i wcale nie mówię tu o pływających po niebie cumulusach. Być może nawet o tym nie wiesz. Być może w ogóle tego nie czujesz. Ale chmura jest z tobą. Każdego dnia. Jest trochę jak Moc w sadze Gwiezdnych wojen. Albo jak twój cień. Szacuje się, ze 90 proc. użytkowników Sieci korzysta dziś z chmury.

Gdy aktualizujesz Windowsa 10 – korzystasz z chmury. Gdy słuchasz ulubionej muzyki w serwisie streamingowym – korzystasz z chmury. Gdy używasz wirtualnego tłumacza, by dowiedzieć się, co znaczy słowo w obcym języku – korzystasz z chmury. Gdy piszesz bloga w sieci, takiego jak Spider's Web - korzystasz z chmury. Ba, nawet gdy wpisujesz w pasek wyszukiwarki „12+4” – korzystasz z chmury, czyli mocy obliczeniowej i zapasów danych nie własnego komputera, ale serwerów usługodawcy.

Bez chmury nic nie byłoby takie samo.

Dziś świat bez chmury byłby powrotem do ery piksela łupanego. Czy ktoś jeszcze w ogóle wyobraża sobie np. konieczność kupienia płyty, by zainstalować program lub nową wersję systemu operacyjnego? No właśnie.

Dzięki magazynom danych, takim jak OneDrive, którego pewnie kojarzysz jako jedną z aplikacji Office 365, możemy zawsze i wszędzie mieć ze sobą najważniejsze dokumenty czy pliki. Dzięki usługom automatycznego zapisu zdjęć ze smartfona w chmurze, zawsze mamy dostęp do uwiecznionych wspomnieć, bez konieczności pamiętania o nośniku, na którym były zapisane.

Chmura na dobre zmieniła też sposób, w jaki pracujemy. Trzymając się poletka dziennikarskiego – niegdyś tekst musiał przebyć długą drogę na fizycznym nośniku; kartce papieru, dyskietce, pendrivie. Musiał trafić od biurka dziennikarza, do biurka redaktora, przez biurko korektora, by wrócić na biurko dziennikarza. I tak do skutku. A dzisiaj? Dzisiaj udostępniamy plik w Office 365 i w czasie rzeczywistym możemy ze sobą współpracować, nanosić poprawki, sugerować zmiany komentarzami.

Wszystko odbywa się w chmurze. Dlatego aby to uczcić, mamy dla was konkurs – tym razem z udziałem tych prawdziwych chmur, białych skupisk waty cukrowej na niebie.

#MiastoWChmurze – pokaż nam świat widziany z chmur.

Zasady konkursu są proste: aby wciąć udział, należy zrobić zdjęcie z chmur, nie z poziomu chodnika.

Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to fotografia dronowa – jeśli jesteś pilotem latającego aparatu, zrób zdjęcie z powietrza.

Jako że w Polsce (a w innych krajach tym bardziej) obowiązuje ścisłe prawo określające użycie drona w przestrzeni miejskiej, zachęcamy do robienia zdjęć raczej z dala od wieżowców, np. prezentując krajobraz na tle zachodzącego słońca:

Konkurs MiastoWChmurze - wygraj komputer Microsoft Surface Pro 6 class="wp-image-904020"
Fot: Marcin Połowianiuk
 class="wp-image-904026"
Fot: Marcin Połowianiuk

Jeśli nie dysponujesz dronem – nic straconego. Drugim sposobem na wzięcie udziału w konkursie jest zrobienie zdjęcia z wysokości. Wjedź na najwyższe piętro wieżowca. Znajdź punkt widokowy, który pokaże miasto z „chmurnej” perspektywy. Możliwości jest mnóstwo.

Fujifilm X-T3 class="wp-image-877267"
Fot: Krzysztof Basel

Nie musisz też mieszkać w wielkiej aglomeracji, by wziąć udział w konkursie - nawet jeśli mieszkasz w małej miejscowości czy wsi, możesz pokazać, jak prezentuje się twoja okolica widziana z góry.

 class="wp-image-904023"
Fot: Marcin Połowianiuk

AKTUALIZACJA 01.05.19 - MAMY WYNIKI KONKURSU

Otrzymaliśmy blisko setkę wspaniałych zgłoszeń, z których naprawdę trudno było wybrać najlepsze. Komisyjnie udało się jednak wybrać 11 prac, które najbardziej przykuły naszą uwagę i najlepiej wpisują się w założenia konkursu. Oto one:

1. Miejsce - Wał Szkwałowy, Wojciech Radwański

 class="wp-image-930425"

Wyróżnienia

Poranek nad Halą Stulecia, Michał Furkałowski

 class="wp-image-930419"

Wyślij Zwiadowców aby odsłonić mapę, Przemysław Kuciński

 class="wp-image-930434"

Między nocą a dniem, Janusz Krzeszowski

 class="wp-image-930413"

Platforma Widokowa, Andrzej Suwara

 class="wp-image-930416"

Biała Pierzyna, Tomasz Żurawski

 class="wp-image-930407"

Inwersja, Maciej Chyra

 class="wp-image-930410"

Trasa Uniwersytecka, Szymon Piechowiak

 class="wp-image-930422"

Warszawa, Jarosław Grzeskowiak

 class="wp-image-930428"

Więcej Światła, Wojciech Galiński

 class="wp-image-930437"

Wola 2077, Maciej Ramos

 class="wp-image-930431"

Paczkę zdjęć w pełnej rozdzielczości w formacie .ZIP można pobrać klikając w ten link.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Do zwycięzcy trafi komputer Microsoft Surface Pro 6 z czarną klawiaturą, w pochmurnej, platynowej wersji kolorystycznej i konfiguracji z procesorem Intel Core i5, 8 GB RAM-u i 128 GB SSD.

To rewelacyjne urządzenie, o które naprawdę warto było zawalczyć:

Prace finalistów trafią na facebookowy fanpage Microsoft Polska wraz z linkiem do pobrania, aby każdy zainteresowany mógł ściągnąć zdjęcie i wykorzystać je we własnej kompozycji pulpitu.

Pełny regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Zwycięzców wyłoniła komisja złożona z przedstawicieli Spider's Web.

*Partnerem konkursu #MiastoWChmurze jest Microsoft Polska

 class="wp-image-907809"
Lokowanie produktu
Najnowsze