REKLAMA

Fotoradary w Mapach Google w Polsce. Yanosik może zacząć się bać

Na tę nowość wiele osób czekało dosłownie latami: w aplikacji Map Google zaczęły się pojawiać informacje o fotoradarach na trasie. Nie oznacza to jednak, że od razu można odinstalować Yanosika.

22.05.2019 19.10
mapy google maps iphone ios dla ciebie for you rekomendacje
REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: W Mapach Google pojawiły się też fotoradary! Czytaj więcej w osobnym tekście: Mapy Google w Polsce z informacjami o ograniczeniach prędkości i ostrzeżeniami o fotoradarach.

Mapy Google, a konkretnie wbudowana w nie nawigacja, to jedna z najlepszych usług, jakie są w stanie zaoferować nam smartfony. Google dysponując przepotężną bazą użytkowników potrafi określić czas dojazdu dosłownie co do minuty. Z reguły nawigacja nie myli się też w kwestii korków.

Nie jest jednak idealnie, bowiem w Mapach Google cały czas brakowało wielu informacji znanych z płatnych nawigacji, a także informacji o fotoradarach. To z tego względu w Polsce ogromną popularnością cieszy się Yanosik, który informuje o bieżącej sytuacji na drodze. Google wdraża jednak nowość, która może zaniepokoić twórców Yanosika.

Fotoradary są już dostępne w Mapach Google

Nawigacja w Mapach Google pokazuje już fotoradary, a co więcej, informuje o nich słownie.

Nowość zauważyliśmy dziś w aplikacji Map, u kilku użytkowników z redakcji Spider’s Web, przy czym informacje o radarach pojawiły się zarówno na Androidzie, jak i na iOS.

Nie oznacza to, że można odinstalować Yanosika

Wygląda na to, że baza fotoradarów w Mapach Google nie jest aktualna. Część użytkowników zauważa, że Mapy pokazują usunięte fotoradary, a jednocześnie nie pokazują najnowszych.

W tym kontekście rozczarowuje informacja, że Mapy na razie nie oferują mechanizmu dodawania fotoradarów przez użytkowników. System został prawdopodobnie przeniesiony z aplikacji Waze kupionej przez Google’a, a polska baza użytkowników tej usługi nie jest zbyt duża. Królem nad Wisłą jest Yanosik.

Do tego Mapy Google - przynajmniej na razie - nie pokazują innych przydatnych informacji znanych z Yanosika, czyli np. tymczasowych lokalizacji, w których policja prowadzi właśnie pomiar prędkości.

Mapy Google robią krok w dobrym kierunku, ale liczymy na więcej

REKLAMA

Na tym etapie najbardziej rozczarowuje fakt, że baza fotoradarów nie jest aktualna i nie mamy możliwości jej uaktualnienia. Mam nadzieję, że Google szybko naprawi ten błąd.

AKTUALIZACJA: W Mapach Google pojawiły się też fotoradary! Czytaj więcej w osobnym tekście: Mapy Google w Polsce z informacjami o ograniczeniach prędkości i ostrzeżeniami o fotoradarach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA