REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Bancovo nie tylko wskaże najdogodniejszy kredyt, ale też pomoże z fakturą

Oferująca do tej pory wgląd w oferty kredytowo-pożyczkowe platforma Bancovo, rozszerza swoją działalność Wśród obecnych podmiotów znalazło się miejsce dla fintechu SMEO - proponującego usługi faktoringu dla mikro i małych przedsiębiorstw.

24.05.2019
12:48
bancovo faktoring
REKLAMA
REKLAMA

Szwedzki TF Bank podjął w tym roku współprace z agregatorem kredytów online. Wcześniej na taki krok zdecydował się Santander Bank Polska, czyli trzeci co do wielkości bank w naszym kraju. Oprócz wspomnianych, korzystając z Bancovo można sprawdzać oferty w sumie 12 podmiotów: Alior Banku, Cross Loan, hapipożyczki, Inbanku, kredytmarketu, Monedo Now, SMS kredyt, SuperGrosz.pl, T-Mobile Usługi Bankowe, TakTo Finanse, TFBanku i Wongi.

Ale to nie koniec, a raczej początek kolejnej fali rozwoju Bancovo. I w następnych miesiącach możemy się spodziewać na tej platformie kolejnych nowości. Na razie pojawił się pierwszy podmiot z usługą faktoringu.

Bancovo od teraz pomoże też z płatnościami faktur.

Do Bancovo dołączył właśnie fintech SMEO, dzięki któremu poszerzy się oferta całej platformy. SMEO bowiem proponuje usługi, których do tej pory na Bancovo po prostu nie było. Chodzi o faktoring dla mikro i małych przedsiębiorstw. Zasada działania faktoringu jest prosta: podmiot oferujący taką usługę wykupuje faktury z odroczonym terminem płatności. Należności, które otrzymuje dana firma z tego tytułu są częścią wartości wykupionych faktur. Reszta jest przekazywana zaraz po tym, jak wpłynie zapłata od kontrahenta.

Bancovo poprowadzi krok za krokiem.

REKLAMA

Na stworzenie specjalnej platformy, która wpisywałaby się w rozwój polskiego e-commerce, zdecydował się swego czasu Alior Bank. Rozwój Bancovo powierzył spółce NewCommerce Services i na start przekazał 30 mln zł. Fintech do końca 2018 r. chciał skupiać co najmniej 12 podmiotów i z tego zadania się wywiązał. Teraz chce kontynuować swoją ekspansję.

Bancovo to po prostu agregat kredytowo-pożyczkowy, czyli platforma skupiająca w jednym miejscu podmioty oferujące usługi finansowe. Dodatkowo wszystko online, bez konieczności nawet wychodzenia z domu. Bancovo nie tylko pomoże znaleźć najlepszą ofertę, ale również poprowadzi za rękę, kiedy trzeba będzie uczynić kolejny krok, czyli spełnić wszelkie formalności z podpisaniem umowy na czele.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA