REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Bancovo nie tylko wskaże najdogodniejszy kredyt, ale też pomoże z fakturą

Oferująca do tej pory wgląd w oferty kredytowo-pożyczkowe platforma Bancovo, rozszerza swoją działalność Wśród obecnych podmiotów znalazło się miejsce dla fintechu SMEO - proponującego usługi faktoringu dla mikro i małych przedsiębiorstw.

24.05.2019
12:48
bancovo faktoring
REKLAMA
REKLAMA

Szwedzki TF Bank podjął w tym roku współprace z agregatorem kredytów online. Wcześniej na taki krok zdecydował się Santander Bank Polska, czyli trzeci co do wielkości bank w naszym kraju. Oprócz wspomnianych, korzystając z Bancovo można sprawdzać oferty w sumie 12 podmiotów: Alior Banku, Cross Loan, hapipożyczki, Inbanku, kredytmarketu, Monedo Now, SMS kredyt, SuperGrosz.pl, T-Mobile Usługi Bankowe, TakTo Finanse, TFBanku i Wongi.

Ale to nie koniec, a raczej początek kolejnej fali rozwoju Bancovo. I w następnych miesiącach możemy się spodziewać na tej platformie kolejnych nowości. Na razie pojawił się pierwszy podmiot z usługą faktoringu.

Bancovo od teraz pomoże też z płatnościami faktur.

Do Bancovo dołączył właśnie fintech SMEO, dzięki któremu poszerzy się oferta całej platformy. SMEO bowiem proponuje usługi, których do tej pory na Bancovo po prostu nie było. Chodzi o faktoring dla mikro i małych przedsiębiorstw. Zasada działania faktoringu jest prosta: podmiot oferujący taką usługę wykupuje faktury z odroczonym terminem płatności. Należności, które otrzymuje dana firma z tego tytułu są częścią wartości wykupionych faktur. Reszta jest przekazywana zaraz po tym, jak wpłynie zapłata od kontrahenta.

Faktoring często jest produktem lepiej spełniającym potrzeby małych firm niż kredyt, a część z nich po prostu tego produktu nie zna. Dzięki współpracy z Bancovo docieramy do nowych klientów i powiększamy nasz zasięg – przekonuje Michał Pawlik, prezes SMEO.

Bancovo poprowadzi krok za krokiem.

REKLAMA

Na stworzenie specjalnej platformy, która wpisywałaby się w rozwój polskiego e-commerce, zdecydował się swego czasu Alior Bank. Rozwój Bancovo powierzył spółce NewCommerce Services i na start przekazał 30 mln zł. Fintech do końca 2018 r. chciał skupiać co najmniej 12 podmiotów i z tego zadania się wywiązał. Teraz chce kontynuować swoją ekspansję.

Bancovo to po prostu agregat kredytowo-pożyczkowy, czyli platforma skupiająca w jednym miejscu podmioty oferujące usługi finansowe. Dodatkowo wszystko online, bez konieczności nawet wychodzenia z domu. Bancovo nie tylko pomoże znaleźć najlepszą ofertę, ale również poprowadzi za rękę, kiedy trzeba będzie uczynić kolejny krok, czyli spełnić wszelkie formalności z podpisaniem umowy na czele.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA