REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

EKG w końcu działa na Apple Watchu w Polsce. Bez kombinowania

Jeszcze niedawno trzeba było jechać do Stanów Zjednoczonych albo do Niemiec, żeby aktywować EKG w Apple Watchu, a później korzystać z niego w Polsce. Na szczęście wraz dzisiejszą aktualizacją takie kombinacje odchodzą do przeszłości.

13.05.2019
19:58
EKG w końcu działa na Apple Watchu w Polsce. Bez kombinowania
REKLAMA
REKLAMA

Zmianę przynosi wydany dziś system operacyjny watchOS w wersji 5.2.1. Nowości, przynajmniej tych podawanych do publicznej wiadomości, nie ma wiele, ale dla posiadaczy Apple Watcha w Polsce to naprawdę dobre wieści. Wśród nich znajdziemy bowiem następujące pozycje:

  • Aplikacja EKG na Apple Watch Series 4 jest teraz dostępna w Chorwacji, Czechach, Islandii, Polsce i Słowacji
  • Powiadomienia o arytmii są teraz dostępne w Chorwacji, Czechach, Islandii, Polsce i Słowacji

Tylko tyle i aż tyle, biorąc pod uwagę, że przez długi czas od premiery trzeba było korzystać z niepełnowartościowej wersji produktu, za który trzeba było zapłacić w sklepie pełną kwotę. Na szczęście krok po kroku Apple Watch stawał się w Polsce coraz bardziej funkcjonalny. Od niedawna działa u nas wersja LTE (tylko w sieci Orange, od dziś także w taryfach dla biznesu), a od dziś możemy bez kombinacji korzystać z funkcji EKG.

 class="wp-image-936722"

I choć oczywiście nie zastąpi ona profesjonalnego sprzętu medycznego, to zawsze jest to przynajmniej dodatkowa funkcja, którą producent obiecał już kilka miesięcy temu i miło jest móc z niej skorzystać.

Apple Watch - jak zaktualizować?

Aktualizację możemy znaleźć w aplikacji Watch na iPhonie. Należy wybrać nasz zegarek (jeśli mamy kilka), a później kliknąć w pozycję Ogólne i Uaktualnienia.

 class="wp-image-936716"
REKLAMA

Żeby natomiast włączyć EKG w Apple Watchu, trzeba w aplikacji Watch wybrać pozycję Serce, następnie Skonfiguruj EKG w aplikacji Zdrowie, i postępować zgodnie ze wskazówkami. Uwaga - żeby skorzystać z nowości, trzeba zaktualizować iPhone'a do iOS 12.3. W przeciwnym przypadku otrzymamy informację, że nasz region nie jest obsługiwany.

Więcej na temat funkcji EKG w Apple Watchu możecie przeczytać w tym materiale Piotrka Grabca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA