REKLAMA

Może by tak sushi przed szychtą? Uber Eats już działa w Katowicach

Chociaż oficjalny start Uber Eats w Katowicach został zaplanowany na poniedziałek 8 kwietnia, aplikacja już teraz pozwala katowiczanom zamawiać jedzenie na wynos, z kolei pierwsi pracownicy Uber Eats są już w terenie. To dzięki nim wołowy burger właśnie do mnie jedzie.

05.04.2019 13.14
Sushi przed szychtą? Uber Eats już działa w Katowicach
REKLAMA
REKLAMA

Moje ukochane Katowice to ósme miasto, w którym uruchomiono usługę Uber Eats. Wcześniej potrawy z ulubionych restauracji dostarczano w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku oraz Sopocie. Uber planuje wdrożenie usługi gastronomicznej w kolejnych polskich aglomeracjach, ale nie zdradza żadnych konkretnych planów dotyczących ekspansji.

Uber Eats w Katowicach - oficjalnie od poniedziałku, w praktyce już teraz.

Katowicki Uber Eats rusza pełną parą od poniedziałku, to jest 8 kwietnia 2019 r. Jednak usługa działa już teraz. Właśnie pobrałem oficjalną aplikację Eats (Android oraz iOS), zalogowałem się przy użyciu konta Uber i gotowe - pojawiła mi się lista restauracji oferujących dowóz pod adres, który program zaimportował z aplikacji przewozowej. Właśnie zamówiłem średnio wysmażonego burgera wołowego, który ma do mnie trafić już w 25 min. od zamówienia.

 class="wp-image-917841"

To właśnie czas realizacji ma być główną przewagą Uber Eats nad tradycyjną konkurencją w postaci Pyszne.pl czy Pizzaportalu. Dzięki grupie zwartych, gotowych i dyspozycyjnych dostawców usługa jest realizowana szybciej, niż gdyby opierać ją o kierowców pracujących bezpośrednio dla lokalu gastronomicznego. Ci bardzo często czekają na zebranie kilku zleceń, z kolei dostawcy Eats działają natychmiastowo, realizując pojedyncze, indywidualne zamówienia.

Przewagą Uber Eats ma być również sposób, w jaki transportowane są posiłki. Poza samochodami, dostawcy Ubera podróżują również skuterami oraz rowerami. W godzinach szczytu, gdy Katowice potrafią stanąć w korku, jednośladowiec może okazać się szybszym rozwiązaniem od auta unieruchomionego gdzieś na Mikołowskiej. Stąd średni czas oczekiwania na posiłki z Uber Eats ma wynosić od 20 do 40 minut. U konkurencji zazwyczaj jest to od 50 do 6o minut.

Uber Eats w Katowicach - na ten moment ścisłe centrum i dzielnice przylegające.

 class="wp-image-917838"

Dzielnice Katowic, na terenie których działa usługa to Centrum, Wełnowiec, Józefowiec, Koszutka, Bogucice, Pniaki, Norma, Zawodzie (częściowo), Brynów (częściowo), Załęże (częściowo), Dąb i Osiedle Zgrzebnioka (częściowo). Studenci z Ligoty będą musieli obejść się smakiem. Tak samo jak mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia, Witosa czy Nikiszowca. Zasięg działania Uber Eats w Katowicach możecie podejrzeć na mapce podglądowej.

REKLAMA

Warto zwrócić uwagę, że oferta katowickich restauracji została już dostosowana do wymogów Uber Eats. W aplikacji oraz na stronie WWW znajdują się autorskie zdjęcia potraw, wykonane bezpośrednio w Katowicach przez ekipę Eats. Koszt dostawy wynosi z kolei sztywne 6,99 zł.

Jak w przypadku większości swoich usług, Uber oferuje promocje referencyjne. Korzystając z indywidualnych kodów można aktywować zniżkę -15 zł dla siebie oraz przyjaciela. Jeśli nikt z waszych znajomych nie korzysta z Eats, możecie skorzystać z mojego kodu: EATS-48QN2SK1UE. Jednocześnie wykorzystując uniwersalny kod KATOWICESTART otrzymujecie kolejne trzy rabaty -15 zł, aktywne do 18 kwietnia 2019 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA