REKLAMA

Epic Games grzeje w blasku Marvela. Avengersi pojawią się w Fortnite

Epic Games ponownie chce się ogrzać w blasku kinowej premiery Marvela. Avengersi idą w sukurs Thanosowi i zmierzają do Fortnite’a.

23.04.2019 08.06
avengers w fortnite epic games thanos
REKLAMA
REKLAMA

Fortnite to światowy fenomen, który nie potrzebuje już większego rozgłosu. Epic Games woli jednak dmuchać na zimne i robi wszystko, by podtrzymać zainteresowanie swoją grą. Król gatunku battle royale po raz kolejny wprowadzi na krótki czas motyw z kinowych filmów Marvel Studios.

Rok temu do Fortnite zawitał sam Thanos, czyli dzierżący Rękawicę Nieskończoności antagonista z filmu Avengers: Wojna bez granic. Jego celem w filmie było zdobycie wszystkich Kamieni Nieskończoności i wymazanie połowy żywych istot we wszechświecie.

W grze z okazji pojawienia się Thanosa pojawiła się nowa mechanika rozgrywki inspirowana filmem Avengers: Infinity War. W losowym fragmencie mapy pojawiała się Rękawica Nieskończoności, którą jeden z graczy mógł wykorzystać, by zamienić swojego awatara na Thanosa i siać zniszczenie.

Nadchodzi event FortniteXAvengers.

W tym roku w Fortnite pojawią się natomiast albo sami członkowie formacji Avengers jako grywalne postaci, albo - co w zasadzie jest nawet bardziej prawdopodobne - przedmioty kosmetyczne lub wyposażenie i broń inspirowana filmami. Współpraca pomiędzy Epic Games i Marvel Studios została bowiem potwierdzona.

Czekamy teraz na szczegóły dotyczące tego, w jaki sposób Fortnite uczci premierę nowego filmu. Na grafice promocyjnej, która pojawiła się w serwisie Twitter, widzimy postać z gry dzierżącą tarczę Kapitana Ameryki. Aktualizacja promowana jest hasłem przewodnim 4. części Avengers, czyli „whatever it takes”.

REKLAMA

Event związany z Avengers: Koniec gry ruszy w Fortnite w momencie światowej premiery filmu.

Gracze będą mogli cieszyć się nową zawartością zaraz po powrocie z premierowych seansów 25 kwietnia 2019 roku. Dotyczy to tym razem całego świata - tak jak w przypadku poprzednich filmów z serii Marvel Cinematic Universe się zdarzały opóźnienia w emisji, tak tym razem Disney zadbał o to, by na niemal wszystkich rynkach „Avengers: Endgame” pojawił się jednocześnie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA