REKLAMA

Thanos zawita do Fortnite. Najpopularniejsza gra świata łączy siły z najbardziej kasowym filmem Marvela

Podczas kręcenia Avengers: Infinity War reżyserski duet braci Russo robił krótkie przerwy grając w Fortnite. Właśnie wtedy filmowcom wpadło do głów, że bohaterowie Marvela w grze Epic Games byliby bardzo ciekawym eksperymentem. Wykonano pierwszy telefon, a gigantyczna machina zaczęła nabierać rozpędu.

07.05.2018 15.02
Thanos z Avengerów zawita do Fortnite. Nowy tryb gry rusza już 8 maja
REKLAMA
REKLAMA

Fortnite to aktualnie najpopularniejsza sieciowa strzelanina, w którą gra ponad 3 miliony użytkowników JEDNOCZEŚNIE. Łączna baza graczy szacowana jest z kolei na grubo ponad 50 mln. Ta liczba mogła w ostatnim czasie radykalnie wzrosnąć, ponieważ bezpłatne Fortnite Battle Royale zadebiutowało na smartfonach i tabletach z iOS. W późniejszym czasie produkcja pojawi się również na Androidzie, co dodatkowo podbije jej popularność.

Szacuje się, że Fortnite przynosi producentom ponad 250 mln dol. zysku MIESIĘCZNIE.

Gra okazała się tak wielkim sukcesem, że cała branża gier wideo dokonuje natychmiastowej i radykalnej zmiany kierunku, kopiując model rozgrywki z Fortnite i PUBG do własnych interaktywnych produkcji. Plotkuje się, że własne tryby battle royale dostaną w 2018 i 2019 roku takie gry jak Call of Duty: Black Ops 4, nowy Battlefield, Destiny 2, a nawet Red Dead Redemption 2.

Połączenie szybkiej rozgrywki, przyjaznej dla oka grafiki, darmowego formatu oraz rozbudowanego systemu budowania sprawia, że Fortnite jest popularne zarówno wśród niedzielnych graczy, jak również weteranów zaprawionych w bojach na serwerach sieciowych strzelanin. W grę rzekomo zagrywają się również reżyserowie Avengers: Infinity War. To właśnie podczas krótkich przerw na planie z tą grą bracia Russo wpadli na pomysł, aby połączyć fikcyjne światy Marvela oraz Epic Games.

 class="wp-image-727710"
Źródło: EW.com

W ten sposób doszło do niezwykłej współpracy, na mocy której już 8 maja w Fortnite pojawi się Thanos.

Redakcja Entertainment Weekly weszła w posiadanie informacji na wyłączność, z których wynika, że już jutro do Fortnite zawita nowy, dostępny przez ograniczony czas tryb gry. W Infinity Gauntlet Limited Time Mashup setka graczy będzie nie tylko walczyć o przetrwanie i dominację na sieciowej arenie, ale również rozpocznie poszukiwania charakterystycznej złotej rękawicy z kamieniami nieskończoności. Tej samej, którą nosi Thanos w Avengers: Infinity War.

REKLAMA

Po odnalezieniu potężnego artefaktu gracz zamienia się w samego Thanosa, zyskując zupełnie nowe moce oraz umiejętności. Na ile dzierżyciel rękawicy będzie mógł wykorzystać potencjał sześciu potężnych kamieni, tego dowiemy się już jutro. Niestety, na ten moment nie wiadomo, czy wraz z Thanosem w grze pojawią się nowe skórki i stroje dla postaci stylizowane na projekty bohaterów z filmów Marvela. Póki co niestety nic na to nie wskazuje.

Co najlepsze, 8 maja tryb Infinity Gauntlet Limited Time Mashup stanie się dostępny na wszystkich platformach obsługujących grę Fortnite. Gracze będą mogli wcielić się w Thanosa podczas rozgrywki na PC z Windows i Mac, XONE, PS4, a nawet iOS. Bezpłatny instalator darmowej gry pobierzecie z tego miejsca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA