REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Opera Reborn 3 już dostępna. Z portfelem kryptowalut i szybszym VPN

Zapowiadana od dawna Opera Reborn 3 jest już dostępna do pobrania. Nowa wersja przeglądarki to m.in. obsługa Internetu 3.0 i portfel kryptowalut, a także darmowy VPN i wbudowany adblocker.

09.04.2019
11:47
opera 60 reborn 3
REKLAMA

Opera Reborn 3 to zgrabna nazwa nowej Opery w wersji 60. Przeglądarkę można już pobrać na systemy macOS, Windows oraz Linux. Przeglądarka ma lekko odświeżony interfejs, ale znacznie ważniejsze są nowe funkcje skupione wokół prywatności i tzw. Internetu 3.0.

REKLAMA
opera 60 reborn 3 class="wp-image-919293"

Co właściwie kryje się pod pojęciem Internetu 3.0? Dla Opery są to technologie oparte o blockchain, pozwalające na korzystanie ze zdecentralizowanej struktury adresów Web3. Takie adresy i aplikacje (dApps) są obsługiwane w nowej Operze. Ponadto w przeglądarce znajduje się wbudowany portfel kryptowalut, który synchronizuje się z portfelem w mobilnej Operze na Androidzie. Klucze do portfela nie opuszczają telefonu, a transakcje są autoryzowane właśnie przy użyciu smartfona, np. poprzez odcisk palca.

Opera 60 to także szybszy VPN. I do tego nadal darmowy.

opera 60 reborn 3 class="wp-image-919284"

Opera 60, wzorem poprzednich odsłon, ma wbudowaną, darmową usługę VPN, która pozwala zachować większą anonimowość, jak i większe bezpieczeństwo przy korzystaniu z publicznych sieci Wi-Fi. Przy korzystaniu z VPN nasza lokalizacja jest ukryta, a sama usługa VPN nie przechowuje żadnych danych dotyczących aktywności użytkownika.

Nie zabrakło tez wbudowanego adblockera.

opera 60 reborn 3 class="wp-image-919290"

Opera Reborn 3 nadal ma wbudowaną funkcję blokowania reklam, co na pewno ucieszy wielu użytkowników sieci.

Jest też ciemny i jasny motyw oraz małe zmiany wizualne.

Opera 60 nie wnosi żadnej rewolucji w kwestii wyglądu, ale ma kilka nowości wizualnych, w tym nowe animacje. Nie znajdziemy tu jednak żadnych wodotrysków. Przeglądarka jest lekka, a interfejs ma być możliwie przezroczysty.

opera 60 reborn 3 class="wp-image-919299"

Przeglądarka oferuje oczywiście tryb ciemny, obok jasnego. Ciemny interfejs jest dopracowany i wygląda naprawdę ładnie.

Nie zabrakło paska bocznego i funkcji Flow.

Jednym z najważniejszych elementów Opery jest pasek boczny, którego nie zabrakło w najnowszej odsłonie. Bardzo lubię wykorzystywać go do obsługi Messengera, który włącza się w formie dodatkowego panelu u boku strony. To naprawdę wygodne rozwiązanie.

opera 60 reborn 3 class="wp-image-919302"

Nie zabrakło też funkcji Flow, która pozwala wysłać materiały do Opery na smartfonie.

 class="wp-image-919308"

Jest też kilka drobnych nowości, takich jak np. przeliczenie walut na złotówki po zaznaczeniu kwoty. To bardzo wygodny dodatek.

 class="wp-image-919305"
REKLAMA

Operę Reborn 3 można już pobrać na Windowsa, macOS i Linuxa.

Przeglądarka jest dostępna za darmo na stronie Opery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA