1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Jak płacić jeszcze mniej za zakupy w Lidlu? Wystarczy jedna aplikacja

Lokowanie produktu

Jak zakupy to... do Lidla, oczywiście. A skoro już tam idziemy, to warto zadbać o to, żeby przy kasie zapłacić jeszcze mniej. Jak to zrobić? Wystarczy jedna aplikacja.

18.04.2019
20:35
Jak płacić jeszcze mniej za zakupy w Lidlu? Wystarczy jedna aplikacja
267 interakcji
dołącz do dyskusji

Ta aplikacja to oczywiście nowość o nazwie Lidl Plus - przebój, okupujący pierwsze miejsce listy najpopularniejszych aplikacji w Polsce, dostępny pobrania zarówno na smartfony z Androidem, jak i na iPhone'y.

Co oferuje i jak z niej korzystać?

Aplikacja Lidl Plus - jak korzystać?

Program Lidl Plus możemy pobrać bezpośrednio z oficjalnych sklepów z aplikacjami - Google Play lub Apple App Store. Jest przy tym zgodny z większością obecnych na rynku telefonów, zarówno tych najnowszych, jak i nieco starszych.

Przy pierwszym uruchomieniu musimy przejść przez proces rejestracji lub - jeśli mamy już konto - logowania.

 class="wp-image-918840"


Co istotne, jeśli mamy już założone wcześniej konto Lidl, nie musimy w aplikacji Lidl Plus rejestrować się ponownie. Tym samym kontem możemy posługiwać się np. podczas realizacji zakupów w sklepie Lidl online. W przyszłości to konto pozwoli na dostęp do kolejnych usług oferowanych przez Lidl.

Jeśli natomiast konta w ogóle nie mamy, możemy je założyć bezpośrednio z poziomu smartfona. Aplikacja przeprowadzi nas przez cały formularz rejestracyjny, który nie jest przesadnie długi i skomplikowany, ale na wszelki wypadek dobrze jest wypełnić go na spokojnie w domu.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się wybieramy nasz ulubiony sklep, w którym najczęściej robimy zakupy. Dlaczego to istotne? Bo od naszego wyboru będą m.in. zależeć produkty, które będą wyświetlane w aplikacji. Z poziomu tej mapy (dostępnej później w zakładce Sklep) możemy też sprawdzić, gdzie znajdują się najbliższe sklepy Lidl, do której są czynne, co mają w ofercie i upewnić się, że np. mają parking dla niepełnosprawnych.

 class="wp-image-918852"

Jeśli chodzi o konfigurację - to tyle. Możemy już przystąpić do zapoznania się z faktycznymi możliwościami aplikacji. Ekran główny podzielono przy tym na cztery główne sekcje. W sekcji Start, do której warto zaglądać regularnie, znajdziemy podsumowanie wszystkiego tego, co istotne przed wybraniem się na zakupy - przegląd specjalnych kuponów, oferty, a także najnowsze gazetki.

 class="wp-image-918882"

W dolnej części ekranu ulokowano też przycisk, który przyda nam się podczas wizyty w sklepie. To skrót do wywoływania Karty Lidl Plus kodem QR, którą musimy zeskanować przed podejściem do kasy, żeby skorzystać z przygotowanych dla nas ofert specjalnych. Co istotne, przycisk znajduje się w tym miejscu niezależnie od tego, którą zakładkę aplikacji aktualnie przeglądamy. Nie musimy się więc martwić o to, że posuwająca się niespodziewanie szybko kolejka zmusi nas do panicznego przeklikiwania się przez kolejne zakładki.


Aplikacja Lidl Plus - jakich promocji można się spodziewać?

Najciekawsze w całej aplikacji są oczywiście dwie kolejne zakładki - Kupony i Oferty.

 class="wp-image-918891"

Dlaczego zdecydowano się przy tym rozdzielić te dwie, teoretycznie bardzo podobne grupy promocji? Powód łatwo znaleźć, jeśli przejrzymy ofertę każdej z zakładek. Wśród Kuponów znajdziemy przeważnie naprawdę spore promocje - przykładowo 50 proc. zniżek na cytryny albo 80 proc. zniżki na drugą czekoladę.

Kupony mają też krótszą ważność - przeważnie około 2 dni. Dodatkowo każdy z nich trzeba ręcznie aktywować, ale do tego akurat wystarczy jedno kliknięcie. Warto więc regularnie zaglądać do tej zakładki, bo oszczędności mogą być naprawdę spore.

 class="wp-image-918897"

Oferty Lidl Plus - przeznaczone wyłącznie dla uczestników programu lojalnościowego - to natomiast zniżki na wybrane produkty, które otrzymamy automatycznie przy kasie, jeśli przed podejściem do niej (albo przy niej) zeskanujemy naszą kartę.

 class="wp-image-918900"

Zniżki są tutaj wprawdzie odrobinę mniejsze (choć 30 proc. to i tak sporo), ale za to ofert jest wyraźniej więcej, a do tego obowiązują dłużej, bo przez tydzień. Do Ofert warto więc szczególnie zaglądać wtedy, kiedy planujemy większe zakupy, ale niekoniecznie wybieramy się do sklepu dzisiaj. Kupony to z kolei świetne rozwiązanie, jeśli np. chcemy kupić sobie zapas czekolady, ale co drugą tabliczkę mieć prawie za darmo.

A jeśli boimy się, że możemy przegapić jakąś wyjątkową promocję, zawsze można aktywować powiadomienia i czekać, aż telefon sam poinformuje nas, że już dziś warto wybrać się na zakupy.

Lidl Plus - gazetki w cyfrowej formie

 class="wp-image-918930"

Ostatnią zakładką (ale nie ostatnią opcją!) są Gazetki. I tutaj nazwa mówi wszystko za siebie - z poziomu aplikacji możemy przeglądać wszystkie gazetki Lidla, co z całą pewnością ułatwi życie tym, którzy uwielbiają gazetki gubić albo np. ich nie dostają.

 class="wp-image-918933"

Do tego nie musimy z niecierpliwością czekać na kolejną gazetkę - zawsze mamy tę aktualną pod ręką. Wystarczy tylko wyjąć telefon z kieszeni i uruchomić aplikację.

Lidl Plus - wszystkie paragony w jednym miejscu. Zwroty przez 30 dni.

 class="wp-image-918942"

Aplikacja Lidl Plus kusi przede wszystkim niższymi cenami za wybrane produkty, ale warto ją pobrać nawet wtedy, kiedy nie jesteśmy nimi zainteresowani, a po prostu regularnie kupujemy w Lidlu. Powód jest prostu - użytkownicy systemu Lidl Plus mogą znaleźć w aplikacji kompletną historię swoich zakupów. Nie trzeba więc pilnować wszystkich paragonów - podobnie jak gazetki, również i one zawsze są pod ręką w naszym smartfonie.

Dodatkowo, jeśli korzystamy z aplikacji Lidl Plus, mamy 30 dni na zwrot artykułów przemysłowych.

A kiedy zapłacimy (mniej) - czas na zdrapkę.

 class="wp-image-918954"

Cały proces korzystania z aplikacji jest więc banalnie prosty. Wchodzimy do sklepu, sprawdzamy, czy są dostępne jakieś kupony, po czym realizujemy nasze zakupy. Przed kasą albo przy kasie skanujemy nasz kod QR, po czym - jeśli mamy jakieś produkty z ceną obniżoną dla posiadaczy Lidl Plus - rabat uwzględniany jest w pełni automatycznie. Płacimy, cyfrowa wersja paragonu trafia do naszej aplikacji, a my możemy spokojnie udać się do samochodu, żeby zapakować zakupy.

Warto jednak przed odjazdem (albo w domu) zajrzeć jeszcze raz do aplikacji Lidl Plus. Po zakupach znajdziemy w niej bowiem zdrapkę, pod którą może kryć się nagroda. Ale trzeba się pospieszyć - jest ona ważna tylko przez 5 dni od zakupów!

*Materiał powstał we współpracy z marką Lidl.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze