Jak płacić jeszcze mniej za zakupy w Lidlu? Wystarczy jedna aplikacja

Lokowanie produktu

Jak zakupy to... do Lidla, oczywiście. A skoro już tam idziemy, to warto zadbać o to, żeby przy kasie zapłacić jeszcze mniej. Jak to zrobić? Wystarczy jedna aplikacja.

18.04.2019 18.35
Jak płacić jeszcze mniej za zakupy w Lidlu? Wystarczy jedna aplikacja

Ta aplikacja to oczywiście nowość o nazwie Lidl Plus - przebój, okupujący pierwsze miejsce listy najpopularniejszych aplikacji w Polsce, dostępny pobrania zarówno na smartfony z Androidem, jak i na iPhone'y.

Co oferuje i jak z niej korzystać?

Aplikacja Lidl Plus - jak korzystać?

Program Lidl Plus możemy pobrać bezpośrednio z oficjalnych sklepów z aplikacjami - Google Play lub Apple App Store. Jest przy tym zgodny z większością obecnych na rynku telefonów, zarówno tych najnowszych, jak i nieco starszych.

Przy pierwszym uruchomieniu musimy przejść przez proces rejestracji lub - jeśli mamy już konto - logowania.


Co istotne, jeśli mamy już założone wcześniej konto Lidl, nie musimy w aplikacji Lidl Plus rejestrować się ponownie. Tym samym kontem możemy posługiwać się np. podczas realizacji zakupów w sklepie Lidl online. W przyszłości to konto pozwoli na dostęp do kolejnych usług oferowanych przez Lidl.

Jeśli natomiast konta w ogóle nie mamy, możemy je założyć bezpośrednio z poziomu smartfona. Aplikacja przeprowadzi nas przez cały formularz rejestracyjny, który nie jest przesadnie długi i skomplikowany, ale na wszelki wypadek dobrze jest wypełnić go na spokojnie w domu.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się wybieramy nasz ulubiony sklep, w którym najczęściej robimy zakupy. Dlaczego to istotne? Bo od naszego wyboru będą m.in. zależeć produkty, które będą wyświetlane w aplikacji. Z poziomu tej mapy (dostępnej później w zakładce Sklep) możemy też sprawdzić, gdzie znajdują się najbliższe sklepy Lidl, do której są czynne, co mają w ofercie i upewnić się, że np. mają parking dla niepełnosprawnych.

Jeśli chodzi o konfigurację - to tyle. Możemy już przystąpić do zapoznania się z faktycznymi możliwościami aplikacji. Ekran główny podzielono przy tym na cztery główne sekcje. W sekcji Start, do której warto zaglądać regularnie, znajdziemy podsumowanie wszystkiego tego, co istotne przed wybraniem się na zakupy - przegląd specjalnych kuponów, oferty, a także najnowsze gazetki.

W dolnej części ekranu ulokowano też przycisk, który przyda nam się podczas wizyty w sklepie. To skrót do wywoływania Karty Lidl Plus kodem QR, którą musimy zeskanować przed podejściem do kasy, żeby skorzystać z przygotowanych dla nas ofert specjalnych. Co istotne, przycisk znajduje się w tym miejscu niezależnie od tego, którą zakładkę aplikacji aktualnie przeglądamy. Nie musimy się więc martwić o to, że posuwająca się niespodziewanie szybko kolejka zmusi nas do panicznego przeklikiwania się przez kolejne zakładki.


Aplikacja Lidl Plus - jakich promocji można się spodziewać?

Najciekawsze w całej aplikacji są oczywiście dwie kolejne zakładki - Kupony i Oferty.

Dlaczego zdecydowano się przy tym rozdzielić te dwie, teoretycznie bardzo podobne grupy promocji? Powód łatwo znaleźć, jeśli przejrzymy ofertę każdej z zakładek. Wśród Kuponów znajdziemy przeważnie naprawdę spore promocje - przykładowo 50 proc. zniżek na cytryny albo 80 proc. zniżki na drugą czekoladę.

Kupony mają też krótszą ważność - przeważnie około 2 dni. Dodatkowo każdy z nich trzeba ręcznie aktywować, ale do tego akurat wystarczy jedno kliknięcie. Warto więc regularnie zaglądać do tej zakładki, bo oszczędności mogą być naprawdę spore.

Oferty Lidl Plus - przeznaczone wyłącznie dla uczestników programu lojalnościowego - to natomiast zniżki na wybrane produkty, które otrzymamy automatycznie przy kasie, jeśli przed podejściem do niej (albo przy niej) zeskanujemy naszą kartę.

Zniżki są tutaj wprawdzie odrobinę mniejsze (choć 30 proc. to i tak sporo), ale za to ofert jest wyraźniej więcej, a do tego obowiązują dłużej, bo przez tydzień. Do Ofert warto więc szczególnie zaglądać wtedy, kiedy planujemy większe zakupy, ale niekoniecznie wybieramy się do sklepu dzisiaj. Kupony to z kolei świetne rozwiązanie, jeśli np. chcemy kupić sobie zapas czekolady, ale co drugą tabliczkę mieć prawie za darmo.

A jeśli boimy się, że możemy przegapić jakąś wyjątkową promocję, zawsze można aktywować powiadomienia i czekać, aż telefon sam poinformuje nas, że już dziś warto wybrać się na zakupy.

Lidl Plus - gazetki w cyfrowej formie

Ostatnią zakładką (ale nie ostatnią opcją!) są Gazetki. I tutaj nazwa mówi wszystko za siebie - z poziomu aplikacji możemy przeglądać wszystkie gazetki Lidla, co z całą pewnością ułatwi życie tym, którzy uwielbiają gazetki gubić albo np. ich nie dostają.

Do tego nie musimy z niecierpliwością czekać na kolejną gazetkę - zawsze mamy tę aktualną pod ręką. Wystarczy tylko wyjąć telefon z kieszeni i uruchomić aplikację.

Lidl Plus - wszystkie paragony w jednym miejscu. Zwroty przez 30 dni.

Aplikacja Lidl Plus kusi przede wszystkim niższymi cenami za wybrane produkty, ale warto ją pobrać nawet wtedy, kiedy nie jesteśmy nimi zainteresowani, a po prostu regularnie kupujemy w Lidlu. Powód jest prostu - użytkownicy systemu Lidl Plus mogą znaleźć w aplikacji kompletną historię swoich zakupów. Nie trzeba więc pilnować wszystkich paragonów - podobnie jak gazetki, również i one zawsze są pod ręką w naszym smartfonie.

Dodatkowo, jeśli korzystamy z aplikacji Lidl Plus, mamy 30 dni na zwrot artykułów przemysłowych.

A kiedy zapłacimy (mniej) - czas na zdrapkę.

Cały proces korzystania z aplikacji jest więc banalnie prosty. Wchodzimy do sklepu, sprawdzamy, czy są dostępne jakieś kupony, po czym realizujemy nasze zakupy. Przed kasą albo przy kasie skanujemy nasz kod QR, po czym - jeśli mamy jakieś produkty z ceną obniżoną dla posiadaczy Lidl Plus - rabat uwzględniany jest w pełni automatycznie. Płacimy, cyfrowa wersja paragonu trafia do naszej aplikacji, a my możemy spokojnie udać się do samochodu, żeby zapakować zakupy.

Warto jednak przed odjazdem (albo w domu) zajrzeć jeszcze raz do aplikacji Lidl Plus. Po zakupach znajdziemy w niej bowiem zdrapkę, pod którą może kryć się nagroda. Ale trzeba się pospieszyć - jest ona ważna tylko przez 5 dni od zakupów!

*Materiał powstał we współpracy z marką Lidl.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze