REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Braun prezentuje nowe trymery z kolekcji na ten rok

Mogłoby się wydawać, że w kwestii maszynek do golenia i trymerów za wiele wymyślić już się nie da. Braun po raz kolejny udowadnia, że jest wręcz przeciwnie.

11.04.2019
13:10
Braun BT 7040 2
REKLAMA
REKLAMA

Braun to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek zajmujących się elektroniką łazienkową. Jej logo można znaleźć m.in. na elektrycznych szczoteczkach marki Oral-B, w tym tych wyposażonych w moduł Bluetooth oraz systemy śledzenia ruchów rąk. Obie firmy są bowiem zależne od korporacji Procter & Gamble.

Bezpośrednio w portfolio firmy Braun można znaleźć natomiast m.in. golarki i trymery. Producent ma w tym segmencie już dekady doświadczenia, ale i tak cyklicznie wprowadza do sprzedaży nowe produkty, które potrafią mile zaskoczyć. Teraz przyszła kolej na prezentację wiosennej kolekcji na 2019 r.

Braun BT 7040 1 class="wp-image-920613"

Najważniejszą nowością w ofercie firmy jest trymer Braun BT 7040.

Maszynka sprawdzi się zarówno podczas golenia brody, jak i włosów - aczkolwiek raczej tych na głowie. W zestawie znalazły się tylko 2 regulowane grzebienie, ale wbrew pozorom to dobra wiadomość. W rączce urządzenia jest bowiem specjalne pokrętło, którym precyzyjnie reguluje się długość golenia.

Zakres regulacji w przypadku pierwszego grzebienia wynosi od 1 do 10 mm. Drugi pozwala na regulację od 11 do 20 mm. Warto dodać, że podziałka ustawiana jest co 0,5 mm. Dzięki temu można uzyskać aż 39 poziomów skracania zarostu. Na tym możliwości zestawu oczywiście się nie kończą.

Braun BT 7040 4 class="wp-image-920610"

Braun BT 7040 - co jeszcze można znaleźć w zestawie kosztującym 420 zł?

Oprócz głównej końcówki do trymowania zarostu - szerokiej - w pudełku z urządzeniem znalazły się jeszcze dwie dodatkowe głowice. Jedna z nich służy do precyzyjnego strzyżenia, a druga - do precyzyjnego golenia zarostu. Oprócz tego w pudełku z tym modelem można znaleźć:

  • szczoteczkę do czyszczenia;
  • etui podróżne;
  • ładowarkę ze stacją dokującą;
  • golarkę Gillette z dwoma wkładami.

Producent modelu Braun BT 7040 zadbał też o bezpieczeństwo. Funkcja o nazwie AutoSence automatycznie dostosowuje moc do gęstości brody. Z kolei wybierając się w podróż, można przytrzymać przycisk przez 3 sekundy i aktywować w ten sposób blokadę podróżną.

Braun BT 7040 3 class="wp-image-920622"

Trymer wyposażony został w pełni metalowe ostrza, które wedle producenta mają wytrzymać do końca świata i jeden dzień dłużej. Obudowa jest z kolei odporna na działanie wody. Wisienką na torcie jest bardzo długi czas pracy na jednym ładowaniu. Wynosi on 100 minut.

Braun MGK7020, czyli propozycja dla osób o nieco innych potrzebach.

Trymer oznaczony Braun BT 7040 to nie jedyna nowość w ofercie. Sprawdzi się on w dodatku przede wszystkim u brodaczy. Osoby, które wolą krótszy zarost, powinny przyjrzeć się modelowi Braun MGK7020. To wielofunkcyjny zestaw do pielęgnacji całego ciała typu 10 w 1.

Braun MGK7020 2 class="wp-image-920607"

W modelu Braun MGK7020 zabrakło niestety pokrętła do regulacji. Oznacza to, że trafiły tutaj klasyczne grzebienie, więc trzeba uważać, by nie zmienić długości w trakcie strzyżenia. Do wyboru jest 13 długości, które można wybrać dzięki czterem grzebieniom.

Na plus zaliczam tutaj fakt, że w zestawie nie zabrakło elementów ułatwiających nie tylko strzyżenie, ale też stylizację zarostu, pielęgnacje ciała oraz, dzięki specjalnej końcówce, przycinanie włosów w uszach i w nosie. Do tego końcówki, poza grzebieniami, pasują od jednego modelu do drugiego.

REKLAMA
Braun MGK7020 1 class="wp-image-920604"

Również i w tym przypadku deklarowany czas pracy to 100 minut. W modelu Braun MGK7020 nie zabrakło wsparcia dla technologii AutoSense. Maszynka jest, podobnie jak inne modele tej firmy, w pełni wodoodporna. Jej sugerowana cena wynosi 420 zł. To ten sam pułap cenowy, co w przypadku trymera Braun BT 7040.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA