REKLAMA

Deus Ex: Rozłam Ludzkości, Vampyr i wiele innych nowości w katalogu Xbox Game Pass

Microsoft inwestuje niebywałe środki w swojego „Netfliksa dla gier”. Katalog Xbox Game Pass po raz kolejny zostaje poszerzony, w tym o produkcje, które osobiście mogę polecić.

20.03.2019 19.36
xbox game pass wiosna 2019
REKLAMA

Microsoft ogłosił poszerzenie katalogu Xbox Game Pass o siedem nowych gier. Przy czym jedną z nowości ogłaszano już wcześniej i tak, prawdę powiedziawszy, jestem bardzo zdziwiony, że dopiero teraz Minecraft trafia do usługi abonamentowej Microsoftu. Nie wszystkie tytuły mogę polecić, bo – niestety – nie wszystkie znam. Ale to kolejny z uroków Game Passa: pozwala na sprawdzenie dowolnej gry z jego katalogu bez żadnych dodatkowych kosztów. Więc co nowego właściwie nas czeka?

REKLAMA

Xbox Game Pass: nowości na wiosnę 2019 r.

To prawdopodobnie jedna z najważniejszych gier w historii Microsoftu. Podbiła przebojem serca graczy… i nie tylko, stając się zadziwiająco popularnym narzędziem edukacyjnym. Kluczem do sukcesu Minecrafta jest prawdopodobnie wolność, jaka ta gra oferuje, a zarazem jej prostota. Trafiamy w niej do losowo wygenerowanego świata, w którym po zmroku grasują potwory. Możemy w niej wydobywać surowce i tworzyć niezliczone rodzaje narzędzi i materiałów budowlanych. Cel? Brak. Gracz sam musi go sobie wymyślić, stymulując swoją kreatywność.

Gra będzie dostępna w Xbox Game Pass od 4 kwietnia.

Ta gra bez wątpienia była dręczona przez wiele problemów, w tym wyraźnie kończący się budżet w końcowej fazie produkcyjnej. Jest to jednak również jedna z najbardziej klimatycznych gier cyberpunkowych ostatnich lat. Deus Ex to hybryda shootera, skradanki i gry fabularnej. Jej ogromnymi atutami są scenariusz, oprawa audiowizualna (również pod względem artystycznym) i skłaniające do myślenia różne sposoby uporania się z danymi misjami. Mimo kilku wad i osobliwego zakończenia, bardzo wam tę produkcję polecam.

Gra będzie dostępna w Xbox Game Pass od 21 marca.

What Remains of Edith Finch

Nie grałem w tę produkcję, ale szybki przegląd recenzji w sklepach z grami utwierdza mnie w przekonaniu, że to duże przeoczenie z mojej strony. What Remains of Edith Finch przygodowa gra niezależna. To również, jak opisują jej twórcy, kolekcja osobliwych historii rodziny żyjącej w amerykańskim stanie Waszyngton. Wcielamy się w niej w tytułową Edith. Będziemy w grze przemierzać rozległą posiadłość Finchów, odkrywając zapomniane zdarzenia z dziejów rodziny szukając odpowiedzi na pytanie, dlaczego nasza główna bohaterka jest ostatnią żyjącą członkinią tej rodziny.

Gra będzie dostępna w Xbox Game Pass od 21 marca.

The Walking Dead: Michonne

Gra rozwiązanego już studia Telltale, która bardziej przypomina interaktywny film animowany niż faktyczną grę wideo. Jak tytuł sugeruje, to produkcja inspirowana komiksem pod tym samym tytułem. I tak, zgadliście, główną postacią gry jest Michonne, władająca mieczami postać z dzieł Roberta Kirkmana. Dręczy ją przeszłość i zmaga się z niewyobrażalną stratą i żalem, a historia opowiedziana w grze tłumaczy przyczyny nieobecności Michonne pomiędzy numerami 126 i 139 komiksu.

Gra pojawi się w Xbox Game Pass od 28 marca.

To jedna z najlepszych gier o wampirach z ostatnich lat, autorstwa twórców genialnego Life is Strange. Niestety, pierwsza z zalet nie jest czymś szczególnym, biorąc pod uwagę porzucenie uniwersum krwiopijców przez twórców gier, a ambitne RPG to niezupełnie coś, w czym rzeczone studio się specjalizuje. Vampyrowi daleko więc do doskonałości, co potwierdza nasza recenzja. Dla fanów wampirów to jednak pozycja obowiązkowa. A i miłośnicy przegadanych cRPG również powinni dać jej szansę.

Gra pojawi się w Xbox Game Pass od 28 marca.

Operencia: The Stolen Sun

Operencia: The Stolen Sun to pierwszoosobowa, niskobudżetowa produkcja typu dungeon-crawler, a więc coś, co szczególnie lubią konserwatywni fani gier RPG z systemem turowym. Po raz kolejny więc trzeba będzie zebrać drużynę i poprowadzić ją przez lochy w uniwersum inspirowanym środkowoeuropejską mitologią. Gra wykorzystuje silnik Unreal Engine 4.

Gra pojawi się w Xbox Game Pass od 29 marca. Licencja uprawnia do instalacji również na PC bez dodatkowych opłat.

Marvel vs. Capcom Infinite

REKLAMA

To niestety najsłabsza odsłona tej całkiem udanej serii bijatyk. Produkcja ta została oceniona przez większość graczy – a także przez nas – jako wyjątkowo nudna i niedopracowana, co zupełnie takiej marce nie przystoi. Jej niezaprzeczalnym atutem są oczywiście jej postacie z dwóch kultowych w popkulturze uniwersów. Na dodatek jest za darmo, w ramach abonamentu na Game Passa, więc można i tak dać jej szansę. A nuż komuś z was jej wady nie będą przeszkadzać.

Gra pojawi się w Xbox Game Pass od 1 kwietnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA