REKLAMA

Halo, Halo, tu Xbox Game Pass. Zmierzam na twój komputer PC

Coraz więcej znaków na niebie i ziemi sugeruje, że oficjalne uruchomienie usługi Xbox Game Pass w wersji na komputery PC nastąpi lada dzień. To ma być również chwila, w której legendarna seria Halo wróci na komputery osobiste.

06.03.2019 20.27
Halo, Halo, tu Xbox Game Pass. Zmierzam na twój komputer PC
REKLAMA
REKLAMA

Usługa Xbox Game Pass na razie dostępna jest wyłącznie na konsolach Xbox One, choć są pewne odstępstwa od tej reguły. Gry objęte programem Xbox Play Anywhere oraz znajdujące się w Xbox Game Pass można instalować na PC bez dodatkowych opłat. Są to jednak bardzo nieliczne tytuły: microsoftowy „Netflix dla gier”, o którym więcej dowiesz się z naszych artykułów, na razie tyczy się wyłącznie konsol.

Microsoft patrzy jednak na konsole do gier w zupełnie inny sposób niż jego konkurencja. Dla firmy Satyi Nadelli urządzenia z linii Xbox to po prostu wyspecjalizowany pod gry wideo komputer osobisty. Jest to najlepsza, ale nie jedyna platforma, by konsumować gry dostępne w Microsoft Store i korzystać z sieci Xbox Live. Nawet w swoich sprawozdaniach finansowych Microsoft podaje liczbę aktywnych użytkowników swojej sieci dla graczy a nie liczbę sprzedanych konsol Xbox One.

Dlatego też plotki o ekspansji usługi Xbox Game Pass na Nintendo Switch nikogo nie dziwią. A ekspansja na Windowsa 10 na PC jest wręcz oczekiwana.

Wiemy że Microsoft pracuje nad przeniesieniem środowiska uruchomieniowego z konsoli Xbox One na komputery PC. No i nie zapominajmy o grach wideo, które z uwagi na swoją mechanikę lub interfejs na konsolach do gier się wręcz nie pojawiają. A także o tym, że Microsoft Store na komputerach PC w kontekście gier wideo jest póki co rynkową porażką, na którą konkurencja – jak na przykład Valve Steam – się nawet nie ogląda. Xbox Game Pass na PC to korzyść w zasadzie dla wszystkich zainteresowanych.

Według informacji zdobytych przez Brada Samsa, Microsoft nie będzie już długo zwlekał z oficjalnym rozszerzeniem tej usługi na komputery PC z Windows 10. Świadczy o tym również widoczny wyżej tweet od Majora Nelsona, opiekuna społeczności Xbox. Zapowiada on nowy odcinek xboksowego show Inside Xbox, którego tematem ma być Halo: The Master Chief Collection. Trudno sobie wyobrazić innego istotnego newsa od ogłoszenia dostępności tej cudownej paczki gier na komputery PC.

Halo to kultowa już – choć w naszym kraju nieco mniej popularna – seria gier, prawdopodobnie najbardziej legendarna z całego katalogu Microsoftu i na stałe zakorzeniona w szerokopojętej popkulturze. Tylko dwie pierwsze części gry pojawiły się na pecetach, wszystkie pozostałe dostępne były wyłącznie na konsolach. Paczka wszystkich gier z serii, pięknie odnowionych na potrzeby nowoczesnych podzespołów, byłaby nie lada wydarzeniem.

Nawet jeżeli nie jesteś fanem Microsoft Store i Xbox Live – to bardzo dobre wieści dla pecetowych graczy.

REKLAMA

Xbox Game Pass na PC bez wątpienia zwróci uwagę entuzjastów elektronicznej rozrywki. Na razie nie jest jasne jak atrakcyjna będzie to oferta – nie wiemy bowiem których wydawców Microsoft namówił do współpracy – można jednak zakładać, że firma przyłoży się do pozyskiwania partnerów równie mocno, co w przypadku konsoli Xbox One.

Jeżeli tak się stanie, bez wątpienia sprowokuje to odpowiedź ze strony Valve Steam czy Epic Game Store. A gdzie tacy giganci walczą zażarcie o nasze pieniądze, tam my na tym poprzez ich wojnę cenową korzystamy. Trudno narzekać na taki potencjalny stan rzeczy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA