Gry  / News

Just Cause 4 i Fallout 4 dołączają do Xbox Game Pass. Na tym nie koniec

Obiecywano nam, że każda gra Microsoft Studios będzie dostępna w Xbox Game Pass od dnia premiery. Udostępnienie w usłudze wysokobudżetowej gry zewnętrznego studia raptem po kwartale to coś nowego.

Microsoft ogłosił poszerzenie katalogu Xbox Game Pass o cztery nowe gry. Choć, tak na dobrą sprawę, to trzy i pół tytułu. Jeden z nich bowiem był już dostępny w usłudze, po czym został z niej usunięty. Jakie nowości na nas czekają?

Xbox Game Pass – nowości na marzec 2019 roku:

Just Cause 4

Czwarta część popularnej i lubianej serii gier, w której chodzi głównie o szerzenie wielkiej rozwałki w ogromnym, interaktywnym i otwartym świecie. Jest przerysowana, niepoważna i niedorzeczna, ale to akurat należy do jej zalet. „Czwórka” uważana jest za jedną z gorszych odsłon tej serii, jej recenzje – w tym nasza – były tylko przychylne. Gra pojawiła się w sprzedaży raptem kwartał temu.

Lego Batman 2

Seria gier Lego dość zaskakująco utrzymuje swój wysoki poziom. I choć nie znam akurat tej odsłony, to wszystkie inne do tej pory okazywały się bardzo przyjemnymi grami zręcznościowo-logicznymi, na dodatek pełnymi dobrego humoru. W Lego Batman 2 możemy bawić się samodzielnie oraz w trybie kooperacji, a sama gra jest przyjazna graczom w dowolnym wieku.

F1 2018

Najnowsza odsłona jednej z najlepszych serii gier o Formule 1 od cenionego studia Codemasters. Nie tylko cechuje się świetnym modelem jazdy i bardzo dobrą oprawą audiowizualną, ale również zawiera w pełni licencjonowane treści. Dzięki temu będziemy uczestniczyć w prawdziwym sezonie 2018 FIA Formula One World Championship na 21 oficjalmych trasach i rywalizować będziemy z prawdziwymi kierowcami, mistrzami tego sportu. Gra pojawi się w Xbox Game Pass 14 marca.

Fallout 4

Ostatnia część (bardzo mi przykro, ale Fallout 76 nie istnieje i będę się tego trzymał, proszę mnie z tej rzeczywistości nie wyrywać) absolutnie legendarnej serii RPG, której akcja rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, w której nasz świat został zniszczony przez wojnę jądrową. Rozbudowana, wielowątkowa fabuła i ogromny, wspaniale wymyślony świat to znaki rozpoznawcze tej gry. Co ciekawe, Fallout 4 był już obecny w Xbox Game Pass, ale jego wydawca czasowo wycofał go z microsoftowej usługi. Gra powróci do niej 14 marca.

Xbox Game Pass – „Netflix dla gier” od Microsoftu niezmiennie pozostaje strzałem w dziesiątkę.

Xbox Game Pass pozwala swoim abonentom na nieograniczony dostęp do gier, które znajdują się w ofercie usługi. Można je bez limitów instalować i usuwać z naszej konsoli. Dodatkowo, usługa gwarantuje stałą dostępność w niej wszystkich gier wydanych przez Microsoft Studios od dnia premiery. Tytuły zewnętrznych wydawców mogą jednak zostać z niej wycofane – podobnie jak z Netfliksa czasami znikają filmy i seriale zewnętrznych wytwórni. Jesteśmy jednak uprawnieni do atrakcyjnych rabatów na zakup dostępnych w Xbox Game Pass gier – jeżeli gra ma zniknąć z usługi lub jeżeli my planujemy z tej usługi zrezygnować. Gry z Xbox Game Pass objęte programem Xbox Play Anywhere można również bez dodatkowych opłat instalować na PC z Windows 10.

Koszt Xbox Game Pass to 40 zł za miesiąc, 87 zł za kwartał lub 174 zł za pół roku. W chwili pisania tego tekstu w usłudze znajduje się 207 gier. Szczególnie polecam, kierując się subiektywnym gustem:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst