Total wspiera polskie startupy. Nagrodził trzy projekty, które zmieniają naszą rzeczywistość

Lokowanie produktu

GrupaWsparcia.pl, The Compass, myHYDRO - to trzy polskie projekty, które okazały się najlepsze w konkursie Startupper Roku firmy Total.

08.03.2019 18.04
Total nagrodził 3 polskie startupy, które zmieniają naszą rzeczywistość

Startupper Roku to nietypowy konkurs dla startupów. Zwykle koncentrują się one na potencjale biznesowym, liczbie klientów czy wskaźnikach takich jak MAU czy DAU. Total ma jednak inne podejście. Chce wspierać projekty, które wzmacniają potencjał społeczności, poprawiają warunki życia i przyczyniają się do ogólnej poprawy sytuacji ekonomicznej.

Od edukacji i ekologii przez zdrowie publiczne po większe bezpieczeństwo na drogach.

Tematem może być wszystko, co uczyni życie lepszym. Laureaci najnowszej edycji konkursu z pewnością mogą podpisać się pod tym stwierdzeniem.

I miejsce, 50 tys. zł - GrupaWsparcia.pl

 class="wp-image-900609"
Twórca grup wsparcia w internecie - Jakub Juszczyk.

Przemówienie Jakuba Juszczyka po odebraniu czeku na 50 tys. zł chwyciło za serce każdego widza.

Juszczyk podkreślał, że wyjście na prostą nie dokonało się dzięki jego wewnętrznej sile, a pomocy drugiego człowieka w grupie wsparcia. Dziś on sam chce pomagać innym ludziom.

 class="wp-image-900969"

GrupaWsparcia.pl to darmowy i anonimowy portal społecznościowy, gdzie można podzielić się problemem i otrzymać realną pomoc. Strona skierowana jest głównie w kierunku osób (młodych i starych) walczących z depresją, uzależnieniem i innymi życiowymi kryzysami.

Nagroda pozwoli Grupie Wsparcia na wprowadzenie kont zweryfikowanych i przycisku zagrożenia życia, z którego korzystać będą mogły osoby znajdujące się np. na krawędzi popełnienia samobójstwa.

II miejsce, 30 tys. zł - myHydro

 class="wp-image-900606"
Magdalena Owczarek i Ewelina Pabjańczyk-Wlazło z Politechniki Łódzkiej - twórczynie myHydro.

myHydro to tekstylna opaska do kontroli nawodnienia organizmu u osób aktywnie uprawiających sport oraz małych dzieci, a także seniorów, u których pragnienie zmniejsza się z wiekiem.

Projekt nagradzano już na wielu konkursach, choć nie ma go jeszcze na rynku. Wkrótce mają rozpocząć się badania prototypu opaski. Jej konsumencka wersja ma się pojawić na półkach z ciągu trzech lat.

Badanie poziomu nawodnienia organizmu to dopiero początek. Startuperki chcą się wkrótce wziąć za analizę kolejnych parametrów naszego ciała.

III miejsce, 20 tys. zł - The Compass

 class="wp-image-900603"
Magdalena Wawrzyniak z The Compass.

The Compass to aplikacja, która ma wspierać osoby niewidome i niedowidzące w poruszaniu się po budynkach użyteczności publicznej. Dzięki jej nawigacji mają się poruszać po lotniskach czy szpitalach bez asysty osoby widzącej.

To druga edycja konkursu Startupper Roku na świecie.

Konkurs wystartował w 2015 roku w Afryce. Dziś rozgrywany jest na 5 kontynentach, w 55 krajach. Obecna edycja okazała się rekordowa pod względem liczby zgłoszeń. Wpłynęło ich aż 50 tys., z czego 13 tys. przeszło pierwszy etap weryfikacyjny. W każdym z krajów Total nagrodził trzy najciekawsze startupy.

Polska okazała się o tyle ciekawym rynkiem, że ponad połowę zgłoszeń nadesłały kobiety. To o wiele więcej niż wyniosła średnia dla całego świata - 30 proc. zgłoszeń od kobiecych zespołów.

 class="wp-image-900597"
Benoît Pimont, dyrektor generalny Total Polska.
 class="wp-image-900600"
Pierre Lévy, ambasador Francji w Polsce.

Konkurs pokazał, że w Polakach drzemie wiele ciekawych pomysłów na tworzenie firm skoncentrowanych na społecznościach, zdrowiu czy problemach osób niepełnosprawnych. Trzej zwycięzcy otrzymają nie tylko wsparcie finansowe, ale również kampanię reklamową i coaching. Laureat pierwszego miejsca powalczy następnie o jedną z sześciu nagród dla Wielkiego Regionalnego Zwycięzcy.

Partnerem artykułu jest Total Polska.

Lokowanie produktu
Najnowsze