Gry  / News

Sony zapowiada State of Play - takie Nintendo Direct dla fanów PlayStation

PlayStation postanowiło pójść drogą wytyczoną przez konkurenta. Sony zorganizuje w sieci prezentację nowych gier o nazwie State of Play na wzór Nintendo Direct.

Do tej pory Sony stawiało na klasyczne konferencje prasowe, na których pojawiali się przedstawiciele mediów z całego świata. Transmisja online, którą mogli obejrzeć wszyscy chętni, była tylko dodatkiem. To się jednak powoli zmienia, a od dawna wiemy, że Sony nie zorganizuje swojej konferencji podczas targów E3.

Nie jest to specjalnym zaskoczeniem. PlayStation 4 jest już w końcowej fazie cyklu życia i powoli zbliża się premiera jego następcy. Co prawda pojawiły się plotki, jakoby firma miała jeszcze jednego asa w rękawie, ale i tak większość tytułów na wyłączność w tej generacji została już zapowiedziana.

Nie oznacza to jednak, że Sony całkowicie wycofuje się z działań promocyjnych.

Firma po prostu zmienia nieco strategię. Wzorem jest tu rynkowy rywal marki PlayStation, który również pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni - Nintendo. Fani producenta konsol Switch i 2DS/3DS są cyklicznie informowani o nowościach w ramach konferencji strumieniowanych w czasie rzeczywistym z cyklu Nintendo Direct.

Sony zdecydowało się na coś podobnego. Już w najbliższy poniedziałek, czyli 25 marca 2019 roku o godz. 22:00 naszego czasu, odbędzie się pierwsza edycja State of Play - prezentacji nowych tytułów na konsolę PlayStation 4 oraz gogle wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR transmitowanej na żywo.

state of play sony playstation

State of Play od PlayStation - czego się spodziewać?

Ptaszki ćwierkają, że Sony ma jeszcze jeden niezapowiedziany tytuł z kategorii AAA na wyłączność dla konsoli PlayStation 4. Byłoby jednak sporym zaskoczeniem, gdyby zaprezentowany został już za kilka dni podczas streamu - tym bardziej że gier, o których wiemy, jest przecież całkiem sporo.

Podczas pierwszej edycji State of Play producent konsol PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro może skupić się na takich tytułach jak Ghosts of Tsushima, The Last of Us: Part II, Death Stranding, Dreams oraz Days Gone. Nie zdziwię się, jeśli pojawi się też kolejna wzmianka o Blood and Truth na gogle PSVR.

Warto nadmienić, że State of Play to nie będzie jednorazowa akcja, tylko cykliczny program, w którym zawarte będą „trailery, ogłoszenia nowych gier i nowe materiały typu gameplay”. Fani będą mogli oglądać transmisję na żywo za pośrednictwem takich serwisów jak Twitch, YouTube, Twitter i Facebook.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst