REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Kindle Paperwhite 4 z reklamami można już zamówić na polski adres. Tak tanio jeszcze nie było

Nie było lepszego momentu na zakup Kindle Paperwhite 4. Amazon nie tylko obniżył cenę, ale w dodatku zaczął wysyłać do Polski czytnik w tańszej wersji z reklamami.

11.03.2019
13:08
kindle paperwhite 4 reklamy promocja 400 pln
REKLAMA
REKLAMA

Amazon ma w swojej ofercie jedne z najlepszych czytników e-booków, jakie można kupić. Niestety sklep nie jest oficjalnie dostępny w naszym kraju. Musimy zadowolić się jego niemiecką odsłoną z polskim tłumaczeniem. W dodatku do tej pory nie wszystkie warianty urządzeń z rodziny Kindle dało się zamówić bezpośrednio do Polski.

Czytnik e-booków Kindle z reklamami w Polsce

Amazon sprzedaje swoje czytniki w dwóch wersjach: z reklamami i bez. Te pierwsze to świetny sposób na to, żeby zaoszczędzić sporo pieniędzy. Treści sponsorowane w czytnikach Amazonu są bowiem nieinwazyjne. Zajmują tylko ekran blokady oraz część menu. Nijak nie przeszkadzają w lekturze.

Do tej pory nie było jednak co do zasady możliwości zamówienia czytników Kindle do Polski bezpośrednio od producenta (nie licząc kilku wyjątkowych sytuacji, powstałych zapewne w wyniku błędu). Trzeba było korzystać z pomocy pośrednika lub zdecydować się na droższy model pozbawiony reklam. Na szczęście idą zmiany.

Zamawianie czytników Amazonu z reklamami do Polski jest już możliwe bez udziału pośrednika.

Jeszcze nie wiadomo, czy to nowa polityka Amazonu, czy też (kolejny) przejściowy błąd, ale od kilku dni klienci z Polski mogą zamawiać wybrane czytniki Kindle w wersji z reklamami. Są one o 20 euro tańsze niż urządzenia niewyświetlające treści sponsorowanych. To w przeliczeniu na naszą walutę około 86 zł oszczędności dla osób, którym reklamy na ekranie blokady i w menu nie będą przeszkadzać.

kindle paperwhite 4 reklamy promocja amazon de class="wp-image-902043"

W dodatku dzisiaj do końca dnia trwa promocja w sklepie Amazon.de na Kindle Paperwhite 4. Urządzenie przeceniono o 30 euro, czyli o około 129 zł. Nie jest to oczywiście pierwsza tego typu promocja, ale dzięki temu, że Amazon wprowadził opcję wysyłki do Polski czytnika w wersji z reklamami, za urządzenie płaci się 50 euro - czyli około 215 zł - mniej niż do tej pory płaciło się normalnie.

Kindle Paperwhite 4 z reklamami - ile to kosztuje?

Czytnik w wersji z reklamami i 8 GB pamięci wewnętrznej wyceniony został w sklepie Amazon.de na 89,99 euro. Promocja trwa do końca dnia. Trzeba jednak pamiętać, że ze względu na różnicę w wysokości podatków (VAT dla Polski to 23 proc. podczas gdy Niemcy płacą przy zakupie czytnika 19 proc. podatku) kwota ta rośnie do 93,01 euro. Wysyłka urządzenia na szczęście jest darmowa.

REKLAMA

Oznacza to, że Kindle Paperwhite 4 w wersji z reklamami można zamówić na polski adres z dostawą do domu za ok. 400 zł (jeśli ktoś korzysta np. z karty wielowalutowej). Kwotę można przeliczyć też bezpośrednio na stronie Amazonu i zapłacić od razu w złotówkach. Kurs nie jest wtedy niestety zbyt korzystny, bo 93,01 euro przekłada się na 425,75 zł.

Jeśli jednak ktoś świadomie nie chce reklam na czytniku i woli zakupić wersję ich pozbawioną, ma taką możliwość. W ramach promocji zwykły Kindle Paperwhite 4 w wersji 8 GB wyceniony został na 109,99 euro. Przekłada się to na 113,69 euro przy wysyłce do Polski. To około 490 zł przeliczając wedle dzisiejszego kursu lub 520 zł, jeśli za przeliczenie waluty odpowiada Amazon.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA