1. SPIDER'S WEB
  2. Bankowość
  3. Tech
  4. Technologie

Najpierw Euro Bank, teraz Idea Bank - banki zabezpieczają komputery klientów oprogramowaniem IBM Trusteer Rapport

Idea Bank poradnik oszuści

Idea Bank kontynuuje swoją bezgotówkową strategię. Przekonuje klientów, że ich bankowość internetowa nigdy nie była tak bezpieczna jak teraz. A to za sprawą oprogramowanie zabezpieczającego Trusteer Rapport firmy IBM. Wcześniej skorzystał z niego Euro Bank.

Wycofanie się z Mobilnych Wpłatomatów to część nowej strategii Idea Banku, który teraz chce zachęcać swoich klientów do rozliczeń bezgotówkowych. Niebawem Idea Bank ma zaproponować swoim klientom najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu bankowości internetowej i mobilnej. Na razie przekonują, że u nich takie usługi są wyjątkowo bezpieczne.

Idea Bank sięga po oprogramowanie IBM

Zanim jednak Idea Bank pokaże wszem i wobec przygotowane innowacje klienci mają mieć przekonanie, że właśnie to środowisko bankowe jest jednym z najbezpieczniejszych. A to za sprawą Trusteer Rapport - zaawansowanego oprogramowania zabezpieczającego opracowanego przez IBM.

Polecamy to rozwiązanie jako dodatkową i bezpłatną warstwę ochrony, uzupełniającą oprogramowanie antywirusowe. Poprzez zabezpieczenie połączenia internetowego oraz utworzenie tunelu bezpiecznej komunikacji z serwisem WWW banku Trusteer Rapport blokuje podejmowane przez szkodliwe oprogramowanie próby kradzieży m.in. tożsamości czy środków z Twoich rachunków - zaleca na swoje stronie Idea Bank.

Szlaban dla kradzieży drogą elektroniczną i phishingu

Trusteer Rapport stworzono po to, aby zatrzymywać złośliwe oprogramowanie nakierowane na użytkowników bankowości i zapobiegać oszustwom finansowym. Działa dwutorowo – usuwa malware bankowy, jeżeli komputer został nim już zarażony i zapobiega kolejnym infekcjom podczas korzystania ze stron internetowych i aplikacji. To nie wszystko. Trusteer Rapport zatrzymuje też ataki phishingowe mające na celu kradzież danych. Program na bieżąco wykonuje aktualizacje, aby wykrywać najnowsze zagrożenia.

Bankowość internetowa to obecnie ogromne udogodnienie, ale i czyhające cyberzagrożenia. W obliczu coraz częstszych i inteligentniejszych ataków hakerskich mających na celu kradzież naszej tożsamości w sieci i uzyskanie dostępu do kont bankowych, postanowiliśmy dać naszym klientom dodatkową ochronę przed takimi działaniami. Bankowanie online z Idea Bankiem jest wygodne, a od dzisiaj także jeszcze bezpieczniejsze po zainstalowaniu zabezpieczenia Trusteer Rapport. Oprogramowanie IBM-u to obecnie najlepsze narzędzie, które jako bank wprowadziliśmy i możemy polecić użytkownikom bankowości internetowej – przekonuje Jaromir Frankowicz, członek zarządu Idea Banku.