REKLAMA

Szukasz podstawowego smartwatcha? Honor Watch trafia do Polski w rewelacyjnej cenie

Honor Watch zadebiutuje w Polsce za kilka dni, a cena tego smartwatcha będzie naprawdę okazyjna. Zapłacimy za niego 699 zł, ale to nie koniec nowości Honora.

28.03.2019 11.11
honor watch magic
REKLAMA
REKLAMA

Wiele fanów technologii chciałoby spróbować wygody, jaką niosą za sobą powiadomienia otrzymywane wprost na nadgarstek. Niestety smartwatche cały czas są dość kosztowne, zwłaszcza te nowsze, więc pozostają niszową kategorią. Nowa propozycja Honora ma szasnę to zmienić. Jest to Honor Watch (znany też pod nazwą Honor Watch Magic), który kosztuje w oficjalnej polskiej dystrybucji zaledwie 699 zł.

Czym jest, a czym nie jest Honor Watch Magic?

Jeżeli wygląd Honora Watch Magic przywodzi wam coś na myśl, macie rację. Mamy tu do czynienia z bardzo delikatnie zmodyfikowaną wersją zegarka Huawei Watch GT, który debiutował na rynku pod koniec ubiegłego roku w cenie 999 zł.

Honor Watch Magic to pod kątem funkcji bliźniacza konstrukcja w stosunku do Huaweia Watch GT. Mamy więc do czynienia z urządzeniem, które jest de facto dość zaawansowaną opaską sportową ubraną w formę zegarka.

Zegarek oferuje bardzo długi czas pracy na jednym ładowaniu, dochodzący do ponad 20 dni w trybie standby i do 5–10 dni przy zachowaniu pełnej funkcjonalności.

honor watch magic class="wp-image-912936"

Honor oferuje precyzyjnie działający moduł GPS wpierający się danymi GLONASS i Galileo, optyczny czujnik tętna działający w czasie rzeczywistym i monitorowanie wielu typów treningów (w tym pływania), a także snu. Funkcjom sportowym szerzej przyjrzał się Piotrek Barycki w swojej recenzji.

Jeśli chodzi o funkcje typowo smart, Honor Watch Magic jest dość ograniczonym sprzętem. Przede wszystkim działa on pod kontrolą autorskiego systemu Huawei, który charakteryzuje się niewielką liczbą aplikacji i właściwie brakiem aplikacji zewnętrznych. Jest tu wiele ograniczeń, na czele z faktem, że powiadomienia nie są interaktywne. Możemy je przeczytać, ale na większość nie możemy zareagować z poziomu zegarka.

Czy Honor Watch Magic to ten sam produkt, co Huawei Watch GT?

honor watch magic class="wp-image-912927"

Nie do końca. Honor Watch jest zegarkiem z nieco niższej półki. Ma on mniejszy ekran (1,2 cala kontra 1,39 cala) o niższej rozdzielczości (średnica 390 pikseli, kontra 454 pikseli). Nadal jest to natomiast wyświetlacz AMOLED.

Honor Watch Magic jest też nieco mniejszy, bowiem koperta ma średnicę 42,8 mm, podczas gdy zegarek Huawei miał 46 mm. Przekłada się to też na mniejszy akumulator o pojemności 178 mAh (Huawei Watch GT miał 420 mAh).

honor watch magic class="wp-image-912921"

Nie zmieniła się jakość wykonania, bowiem mamy tu do czynienia z kopertą wykonaną ze stali nierdzewnej. Do wyboru mamy pasek skórzany lub silikonowy, ale opcjonalnie możemy dokupić właściwie każdy pasek dostępny na rynku, o ile tylko dobierzemy odpowiednio rozmiar.

Honor Watch Magic współpracuje z Androidem 4.4 lub późniejszym, bądź z iOS w wersji minimum 9.0, z wykorzystaniem aplikacji Huawei. System płatności w zegarku to niestety niedostępny w Polsce Alipay.

Honor wprowadza też do Polski słuchawki FlyPods Lite.

 class="wp-image-912945"

To bezprzewodowe słuchawki Bluetooth przypominające Apple AirPods. Wykorzystują do łączności Bluetooth 5.0 i pozwalają na 3 godz. pracy na jednym ładowaniu. Etui do przechowywania słuchawek pozwala na uzyskanie kolejnych 12 godzin pracy. Słuchawki spełniają normę odporności IP54.

 class="wp-image-912948"
REKLAMA

Cena słuchawek Honor FlyPods Lite w oficjalnej polskiej dystrybucji wyniesie 499 zł. Oba produkty trafią do polskich sklepów w ciągu kilku dni.

Przypominamy też, że zegarek Huawei z serii Watch GT można też wygrać w konkursie, razem z dodatkowym sprzętem i miesiącem profesjonalnego treningu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA