REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Oszuści kusili zapisami na obligacje CD Projektu. Emisji nie było

Inwestowanie w gry staje się coraz popularniejsze. Na fali sukcesów polskiego gamedevu postanowili skorzystać oszuści, którzy sprzedawali nieistniejące obligacje CD Projektu.

07.03.2019
21:15
rozwój polskiej branży gier
REKLAMA

Największy, polski producent gier wydał oświadczenie, w którym ostrzega przed próbą oszustwa. Na rynek trafiła bowiem oferta na papiery dłużne wraz z prospektem emisyjnym i formularzem zapisu. Żaden z tych dokumentów nie pochodzi jadnak od CD Projektu.

REKLAMA

Zarząd spółki CD PROJEKT S.A. informuje, iż nie prowadzi ani nie prowadził żadnych procesów związanych z emisją obligacji Spółki, a w szczególności nie przygotowywał ani nie zatwierdzał warunków ani prospektu dotyczących jakiejkolwiek emisji obligacji Spółki - czytamy w oświadczeniu.

Spółka skierowała już zawiadomienie o możliwości przestępstwa do organów ścigania.

CD Projekt może być łakomym kąskiem

W ciągu ostatnich lat spółka dała nieźle zarobić posiadaczom swoich akcji. Weszła na giełdę w 2010 roku, 4 lata później za jedną akcję płacono niespełna 13 zł, dziś 193 zł.

Kurs akcji CD Projekt na warszawskiej giełdzie za Google. class="wp-image-901065"
Kurs akcji CD Projekt na warszawskiej giełdzie za Google.

CD Projekt należy też do indeksu WIG20, a od 18 marca dołączy do WIG.Games, odzwierciedlającego notowania producentów gier. Będzie miał w nim największy udział, szacowany na 44,2 proc.

REKLAMA

Motorem napędowym rosnących cen akcji jest oczywiście Wiedźmin

Seria gier o jego przygodach sprzedała się w 33 mln egzemplarzy (dane sprzed roku), a w niedalekiej przyszłości ujrzeć mamy również świetnie zapowiadającego się Cyberpunka 2077. Nieco gorzej radzi sobie za to platforma cyfrowej dystrybucji GOG. Na jej kłopoty finansowe, zakończone zwolnieniami, wpływ miała m.in. klapa gry Gwint.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA