Tech  / News

Revolut nie działa - są problemy z wymianą walut

Picture of the author

Osoby, które zaplanowały sobie akurat teraz wycieczkę za granicę może czekać nieprzyjemne zaskoczenie. Wygląda na to, że Revolut chwilowo (oby) padł. I nie wiemy jeszcze, jak długo to potrwa.

Przychodzą w życiu takie momenty, gdy, chcąc nie chcąc, musimy przyznać nieco racji swoim babciom i dziadkom, przestrzegającym nas przed lokowaniem wszystkich dóbr w sieci. Tak jak dzisiaj, gdy okazało się, że wyjeżdżając za granicę bezpieczniej było wymienić walutę w kantorze (ew. zostawić pieniądze na koncie w złotówkach).

Nasi czytelnicy donoszą bowiem, że aplikacja Revolut w zasadzie przestała działać.

Nie da się wykonać przelewu, podpiąć albo usunąć kartę, a co najważniejsze – wymienić waluty. Sprawdziliśmy to i rzeczywiście sytuacja wydaje się poważna. Nie pomaga nawet odinstalowanie apki i jej ponowna instalacja. Taki manewr spowoduje, że nie będziemy w stanie z powrotem się zalogować. Wysłaliśmy więc maila z prośbą o wyjaśnienie sytuacji.

Z powodu usterki, która wystąpiła dziś rano niektórzy nasi użytkownicy mogą spotkać się ze spowolnieniem lub brakiem odpowiedzi niektórych funkcji aplikacji i opóźnionymi odpowiedziami supportu. Nasi inżynierowie pracują nad przywróceniem pełnej funkcjonalności aplikacji, gdy tylko się to uda, damy znać. Przepraszamy za utrudnienia. O sytuacji informujemy użytkowników na bieżąco na naszym polskim Facebooku - tłumaczy nam biuro prasowe Revolut.

Revolut ma w Polsce już 340 tys. klientów i nasz kraj jest dla niego trzecim największym rynkiem. Jego aplikacja pozwala na szybką i bezproblemową wymianę walut po kursie międzybankowym. Pozwala to zaoszczędzić ok. 5-7 proc. przy każdej płatności w stosunku do karty płatniczej podpiętej pod konto w złotówkach. Od czasu do czasu apka przeżywa jednak trudne chwile. Tak jak np. w lipcu ubiegłego roku, gdy pobierała pieniądze, ale odrzucała transakcje. Wówczas awaria została usunięta na przestrzeni kilku godzin.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst