REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Wyszukiwanie obrazem, śledzenie paczek i małe co nieco dla sprzedawców. Allegro ujawnia plany na 2019

Śledzenie paczek, wyszukiwanie za pomocą obrazów, szybsza dostawa i większa liczba miejsc, w których można odebrać przesyłkę. To wszystko słodkie obietnice, które składa nam Allegro. 

21.03.2019
16:00
Alllegro 2019
REKLAMA

Na dzisiejszej konferencji prasowej Francois Nuyts, prezes Allegro, podsumowywał rok 2018 i zapowiadał zmiany, które firma szykuje dla swoich klientów i sprzedawców.

REKLAMA

Na wschodzie bez zmian. Nadal gonimy Zachód.

Jeszcze nie tak dużo osób robi zakupy online, jak firma by chciała. Allegro z zazdrością spogląda ku zachodowi Europy. W Wielkiej Brytanii aż 20 proc. zakupów robionych jest przez internet, w Polsce to tylko 9 proc, choć ten trend jest wyraźnie rosnący. Sprzedaż internetowa w 2019 r. ma wzrosnąć o 13,3 proc.

Klientów ma zachęcić obecność większej liczby marek i produktów. Nieważne, czy będziesz szukał nowego tutu na wiosnę dla swojego jamnika, czy części do tuningowanego Fiata 125p, masz to znaleźć na Allegro, szczególnie że firma ma zamiar skupić się między innymi na modzie i samochodach. Allegro po przejęciu eBiletu weszło pewną nogą w nową kategorię sprzedaży.

Allegro obiecuje śledzenie paczek, wyszukiwanie obrazem i inne bajery.

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że musimy wszystko wiedzieć, także to, gdzie, co jest. Przyjaciół, i ich dietę, obserwujemy na Instagramie, dziecko przez elektryczną niańkę, a chłopaka śledzimy przez zaszyty mu ukradkiem w kurtce mininadajnik GPS. Śledzenie paczek to po prostu spełnienie oczekiwań typowych dla obywateli XXI wieku.

Do tego Allegro obiecuje, że w 2019 r. będziemy mogli wyszukiwać przedmioty za pomocą obrazów. To świetna wiadomość. Zamiast próbować dojrzeć metkę na czyimś ubraniu czy przeglądać przez pół nocy katalog lamp, żeby znaleźć tę jedyną, która wpadła nam w oko, kiedy byliśmy na planszówkach u znajomych z pracy, będziemy mogli zrobić jej ukradkiem zdjęcie i później odszukać na Allegro, kupić ją i udawać, że mamy ją od lat i odziedziczyliśmy ją po babci.

Szef firmy zdradził także, że trwają rozmowy z właścicielami większej liczby lokalizacji, w których mogłyby być pozostawiane paczki. Firmie zależy przede wszystkim na lepszym pokryciu terenów wiejskich. Allegro Smart, odkąd wystartowało, jest oczkiem w głowie. Korzystający z niego klienci kupują 6 razy więcej niż reszta.

REKLAMA

Dla sprzedawców pojawi się nowy panel analityczny, dzięki któremu będą mogli zobaczyć, co działa, a co nie działa w ich sklepie. Funkcja „Jakość mojej sprzedaży” przeanalizuje statystyki internetowego biznesmena.

Allegro zapowiedziało, że w 2019 r., pojawi się możliwość odroczenia płatności. Choć sprzedawcy swoje pieniądze dostaną od razu, to klient będzie mógł zapłacić dopiero 30 dni po tym, jak odbierze upragnioną przesyłkę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA