REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Pospiesz się z zakupami: ta świetna kamerka sportowa kosztuje teraz tylko 360 zł. I to z kijkiem do selfie!

Byłbym się nawet w stanie założyć, że w tej cenie nie znajdziecie nic lepszego, niż Yi 4K. Gdzie tkwi więc haczyk? Z zakupem trzeba się pospieszyć.

11.02.2019
8:45
Super cena: kamera sportowa Yi 4K przeceniona na 320 zł
REKLAMA
REKLAMA

Mamy bowiem do czynienia z klasyczną kumulacją promocji. Nie dość, że firma przeceniła ten sprzęt w swoim oficjalnym sklepie na niemieckim Amazonie, to sam sklep dodatkowo kusi klientów kuponami promocyjnymi o wartości 45 euro.

 class="wp-image-884008"

I w ten oto magiczny sposób sprzęt, który normalnie kosztuje 179 Euro, można kupić za 85 (130 euro pomniejszone o 45 euro) i to razem z kijkiem do selfie. Doradzamy nie korzystać z domyślnego przelicznika na złotówki, którym posługuje się Amazon. Lepiej będzie, jeśli zapłacicie np. Revolutem.

Co potrafi Yi 4K?

Jest to druga generacja kamery sportowej, znanej wcześniej pod nazwą Xiaomi Action Cam. Do najważniejszych zmian względem poprzedniego modelu jest z pewnością możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K w 30 kl/s i funkcja stabilizacji obrazu. Jest ona co prawda realizowana cyfrowo, ale biorąc pod uwagę promocyjną cenę, nie ma sensu narzekać.

Z innych udogodnień wspomnieć należy również o ekranie dotykowym, pokrytym szkłem Gorilla Glass. Dotyk znacznie ułatwia obsługę kamery, która nie wymaga już - jak miało to miejsce w poprzedniej generacji - parowania jej z mobilną aplikacją na naszym smartfonie. Akumulator o pojemności 1200 mAh, ma według danych producenta pozwalić na 2 godziny nagrywania w trybie 4K/30 kl/s. Akumulator jest oczywiście wymienny.

Oprócz trybu nagrywania w 4K, Yi pozwala też na nagrywanie filmów w wyższym klatkażu, dzięki czemu można pobawić się w nagrywanie ujęć w zwolnionym tempie. W 1080p kamera nagrywa obraz w 120 kl/s - jeśli dla kogoś jest to nadal zbyt mało, zawsze można przełączyć się w tryb 720p i nagrywać w 240 kl/s. Fani sportów ekstremalnych powinni być zadowoleni.

Yi 4K wykonuje też zdjęcia w rozdzielczości 12 milionów pikseli. Zastosowana w niej matryca to przetwornik Sony IMX377 o wielkości 1/2.3”. Wspomagana jest ona dodatkowo przez procesor obrazu A9SE75, znany z kamer Gopro Hero 4. Obiektyw ma światło f/2.8, oferuje kąt widzenia wynoszący 160 stopni i jest wykonany z siedmiu szklanych soczewek. Z kamerą można łączyć się zarówno przez Bluetooth 4.0 oraz sieć Wi-Fi (w 2,4 GHz oraz w 5 GHz).

Czy warto kupić kamerę Yi 4K?

REKLAMA

Chiński producent jest niekwestionowanym królem, jeśli chodzi o tańsze sprzęty. Karol zresztą miał okazję testować ten model na swoim prywatnym kanale i stwierdził, że jest to jakość GoPro za połowę ceny. Do tego dochodzi promocja na Amazonie (razem z darmową dostawą do Polski), więc jeśli rozglądaliście się za jakąś tańszą kamerą sportową, to nie ma się co zastanawiać. Zamiast tego trzeba się pospieszyć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA