REKLAMA

Nie wiesz, gdzie zjeść? Oto najlepsze knajpy zdaniem użytkowników Uber Eats

Skąd w Warszawie można zamówić najlepsze burgery? Które trójmiejskie knajpy cieszą się największą popularnością wśród lokalsów? Skąd dowożą najlepszy ramen we Wrocławiu? Odpowiedzi na te pytania znają użytkownicy Uber Eats.

27.02.2019 11.20
Uber Eats - Eater's Choice
REKLAMA
REKLAMA

Na bazie ocen wystawianych przez nich lokalnym restauracjom dostępnym na platformie, Uber Eats po raz drugi przyznała wyróżnienia "Eaters Choice". Łącznie nagrodzono 62 restauracje w 15 kategoriach, w 6 miastach w Polsce: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Sopocie.

Nagroda użytkowników Uber Eats – Eaters Choice jest przyznawana na podstawie najlepszej średniej ocen, wystawianych restauracjom przez osoby korzystające z aplikacji. W tym roku restauracje otrzymały wyróżnienia w 15 kategoriach: burgery, dania meksykańskie, pizze, potrawy wegetariańskie, pad thai, curry, sushi, makarony, kebaby, pierogi, ramen, sałatki, bowle, hummus oraz kotlety.

Dane przeanalizowane przez Uber Eats pokazują, że Polaków wciąż największą popularnością cieszą się burgery, pizza, sushi oraz kebab. Sporym zainteresowaniem cieszą się również tajski pad thai, makarony, sałatki, dania meksykańskie, potrawy indyjskie na bazie curry, pierożki, bowle, hummus oraz kuchnia domowa. Największy wzrost popularności widać natomiast wśród dań wegetariańskich.

Jakie są najlepsze restauracje w Uber Eats?

Burgery i kotlety

Miłośnicy amerykańskiej kuchni z Warszawy zamawiali burgery najczęściej z Burger Baru, Fry Guys, Boys Meat Girls (autor tekstu poleca), Jeffs’a (najpopularniejszy także w Krakowie) czy Pasibusa. Ten ostatni lokal, a właściwie sieć lokali, cieszyła się największym zainteresowaniem we Wrocławiu oraz była także chętnie wybierana przez klientów w Poznaniu i Gdańsku. Food Patrol HQ to z kolei pierwszy food truck serwujący hamburgery w stolicy Wielkopolski. Natomiast Big Mik – Głogowska to najczęściej wybierana restauracja, oferująca te dania w Poznaniu.

 class="wp-image-411634"

Fani klasycznych kotletów stołują się U Szwejka w Warszawie, w Bistro Kluska i Kotlecie Schabowym we Wrocławiu, a także w Lawendowym Barze - Gospoda Śląska i Francuska w Poznaniu.

Kuchnia meksykańska

 class="wp-image-895219"

Fani kuchni meksykańskiej z Warszawy i Gdańska decydowali się na wybór Gringo Bar, uznanej restauracji z wieloma nagrodami, do której teraz dołączyło teraz wyróżnienie Eaters Choice. W Krakowie powodzeniem cieszył się lokal PocoLoco, oferujący zdrowe i lekkie dania. We Wrocławiu dominowały Panczo i El Gordito. Natomiast w Poznaniu miłośnicy quesadilli i chili con carne wybierali dostawę jedzenia najczęściej z Mamasitas czy Czerwonego Sombrero, mieszczącego się na Starym Rynku.

Dania włoskie

 class="wp-image-228280"

Najlepszą włoską pizzę oraz dania wegetariańskie można zjeść w Warszawie w Trattoria Rucola. Innymi popularnymi pizzeriami są w tym mieście Otto Pompieri, Tutti Colori czy Gia Italiani. Wrocław preferuje margheritę i inne jej odmiany prosto z food trucka Happy Little Truck. Poznań stołuje się w restauracji Frontiera, Kraków zajada się pizzą neapolitańską w Luna Siciliana, natomiast w Trójmieście popularnością cieszy się Oliwa do Ognia.

Kuchnia orientalna

Najsmaczniejszego pad thaia, zdaniem mieszkańców Warszawy i Trójmiasta, serwuje sieciowa restauracja Thai Wok. W Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu nad kuchnią tajską dominują specjały kuchni indyjskiej, na czele z popularnym curry. W Wielkopolsce użytkownicy Uber Eats najczęściej korzystają z usług Spice House, w stolicy Małopolski z Curry Up!, natomiast we Wrocławiu z Thali Indian Restaurant - Curie.

 class="wp-image-895213"

Najlepsze azjatyckie zupy w Warszawie można zjeść w PHO 206, To To Pho lub Pho2. We Wrocławiu niepodzielnie w tej kategorii zwycięża Panda Ramen, w Poznaniu dominuje Ramen-Ya, a w Krakowie Ramen People.

Delikatny, smaczny i wegański hummus, według użytkowników Uber Eats, można zamówić w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku w restauracji Falla, natomiast w Krakowie w Hummus Amamamusi. W Trójmieście zdaniem zamawiających najsmaczniejsza pasta z ciecierzycy jest serwowana w Stacji Harissa.

Sushi

 class="wp-image-895216"

Według użytkowników aplikacji Uber Eats jedne z najsmaczniejszych i najświeższych sushi dowożą susharnie Soto Sushi - w Warszawie, Suszarnia - we Wrocławiu, Matii Sushi - w Poznaniu, Haiku Sushi - w Krakowie oraz Hashi Sushi - w Gdańsku.

Kebab

 class="wp-image-895207"

Najpopularniejszymi miejscówkami tureckimi w Warszawie są restauracje Sapko, mieszcząca się w samym sercu Śródmieścia, oraz Kebab King - a dokładniej aż 12 jego lokalizacji w całej stolicy. We Wrocławiu również króluje Kebab King, tak samo, jak w Gdańsku. Natomiast w Poznaniu - Elite Kebab, otwarty przez całą dobę. Z kolei Krakowianie, jeśli już wybierają kebab, bardzo często zamawiają wegetariańską odmianę z miejsca Vegab. Użytkownicy Uber Eats z Krakowa lubią nowe smaki, dlatego równie często decydują się na zamówienie potrawy French Tacos, której bazą są frytki, mięso oraz ser fromagére, z restauracji ur'TACOS.

Pierogi

 class="wp-image-895210"

Mieszkańcy Trójmiasta preferują zamawianie pierogów z Kocham Pierogi, a Wrocławia z Lubię Pierogi. Ta klasyczna polska potrawa ma również swoich zwolenników w Warszawie. Jednak mieszkaniec stolicy najczęściej wybiera ich azjatycką odmianę w ToTu lub Pełną Parą.

Oto pełna lista restauracji wyróżnionych odznakami Uber Eats - Eaters Choice:

Uber Eats – Eaters Choice w Warszawie

RestauracjaKategoria
Gringo BarJedzenie meksykańskie
KrowarzywaJedzenie wegetariańskie
Shipudei BerekHummus
MODRamen
India Express by MandalaCurry
Pełną ParąPierogi
PHO 206Sałatka
Thai WokPad Thai
Trattoria RucolaPizza
Burger BarBurger
Stołówka U ChłopakówKotlet
Kago Sushi by IzumiSushi
Buena Vista Social FoodBowl
Otto PompieriPasta
Sapko KebabKebab


Uber Eats – Eaters Choice w Krakowie

RestauracjaKategoria
Jeff'sJedzenie meksykańskie
Mazaya FalafelJedzenie wegetariańskie
Hummus AmamamusiHummus
Ramen PeopleRamen
Curry UpCurry
Pierogi2goPierogi
Me ThaiPad Thai
Luna SicilianaPizza
Corner BurgerBurger
Jadłodajnia u JanaKotlet
77 SushiSushi
SLCOBowl
Spaghetteria Kalwaryjska 24Pasta
VegabKebab
Salad StorySałatka

Uber Eats – Eaters Choice we Wrocławiu

RestauracjaKategoria
PanczoJedzenie meksykańskie
KrowarzywaJedzenie wegetariańskie
Panda RamenRamen
Thali Indian Restaurant - CurieCurry
Dim Sum GardenPierogi
Woo ThaiPad Thai
Happy Little TruckPizza
PasibusBurger
Bistro KluskaKotlet
Salad StorySałatka
SuszarniaSushi
CegielniaPasta
Kebab KingKebab


Uber Eats – Eaters Choice w Trójmieście

RestauracjaKategoria
Pinata Mexican FoodJedzenie meksykańskie
FallaJedzenie wegetariańskie
Stacja HarissaHummus
WokbarCurry
Kocham PierogiPierogi
Oliwa do OgniaPizza
BurgerstacjaBurger
Bistro EndorfinaKotlet
Hashi SushiSushi
Pasta HousePasta
Kebab KingKebab
Salad StorySałatka
Thai WokPad Thai
REKLAMA


Uber Eats – Eaters Choice w Poznaniu

RestauracjaKategoria
MamasitasJedzenie meksykańskie
FallaJedzenie wegetariańskie
FallaHummus
Ramen-YaRamen
Spice HouseCurry
Pierogowe LovePierogi
Salad StorySałatka
Why Thai ExpressPad Thai
FrontieraPizza
Gołe BabyBurger
Lawendowy Bar - Gospoda Śląska i FrancuskaKotlet
Matii SushiSushi
TapastaPasta
Elite KebabKebab
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA