REKLAMA

Internauci donoszą, że Galaxy S10 ma o 2 GB RAM-u mniej, niż obiecano. Samsung wyjaśnia

Skandal, afera, zamieszanie - ktoś na Reddicie doniósł, że niektóre wersje Samsunga Galaxy S10 mają nie 8, a zaledwie 6 GB RAM. Jak jest naprawdę? 

23.02.2019 10.46
samsung galaxy s10 6 gb ram
REKLAMA
REKLAMA

Zamieszanie zaczęło się jeszcze wczoraj, kiedy opublikowane zostało zdjęcie przedstawiające Galaxy S10 w wersji z 6 GB RAM, podczas gdy - według oficjalnej specyfikacji Samsunga - tych gigabajtów powinno być 8. Internauci szybko zaczęli przeszukiwać strony producenta w poszukiwaniu jednoznacznej odpowiedzi, czy taka wersja faktycznie istnieje. To z kolei wywołało kolejne zamieszanie, bo niektóre podstrony Samsunga faktycznie informowały o takiej odmianie.

Niektórzy klienci w Stanach Zjednoczonych mieli jeszcze gorzej - zamawiali Galaxy S10 w wersji 8 GB, ale w koszyku lub przy podsumowaniu zamówienia w specyfikacji widniało już 6 GB.

Przerażające (i niezgodne z oficjalną specyfikacją) 6 GB RAM można było też zobaczyć na wystawowych modelach demonstracyjnych w Polsce:

Dla przypomnienia, tak wygląda oficjalna specyfikacja:

Samsung Galaxy S10 jest dostępny w dwóch konfiguracjach:

  • 8 GB RAM + 128 GB na dane,
  • 8 GB RAM + 512 GB na dane.

I konfiguracje większego S10+.

  • 8 GB RAM + 128 GB na dane,
  • 8 GB RAM + 512 GB na dane (wersja ceramiczna),
  • 12 GB RAM + 1 TB na dane (wersja ceramiczna).

Samsung Galaxy S10 6 GB - czy taka wersja jednak naprawdę istnieje?

Odpowiedź Samsunga pojawiła się dość szybko i jest konkretna: nie, taka odmiana nie istnieje. Głos w tej sprawie zabrał nawet na Twitterze rzecznik prasowy polskiego oddziału Samsunga:

Zarówno Samsung Galaxy S10, jak i S10+, mają więc zawsze po 8 GB RAM (albo więcej). Odmiany z 6 GB RAM, które można znaleźć na wystawach, to właśnie... modele wystawowe, z jakiegoś powodu wyposażone w o 2 GB RAM mniej. W pudełku natomiast znajdziemy telefon z taką ilością RAM, jaką podano w specyfikacji (i na pudełku). Samsung zapowiedział też, że poprawi wartość RAM (na 8 GB, nie na 6 GB) na wszystkich swoich podstronach.

Zagadką pozostaje jedynie fakt, dlaczego do sklepów na wystawy trafiają wersje okrojone. Tutaj jednak odpowiedzi nie ma - możliwe, że egzemplarze demonstracyjne w trybie sprzedażowym nie potrzebują aż takiego zapasu i tak było po prostu odrobinę taniej.

Oczywiście jest jeden nowy Galaxy z 6 GB RAM.

REKLAMA
samsung galaxy s10e class="wp-image-890716"

To Samsung Galaxy S10e - tańszy wariant S10 i S10 Plus, w którym jednym z powodów niższej ceny jest właśnie mniejsza ilość RAM. Jeśli jednak pominiecie tę wersję, Samsung zapewnia, że wasz nowy Galaxy będzie miał co najmniej 8 GB RAM.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA