REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oppo stworzy pierwszy smartfon z układem Snapdragon 855 oraz obsługą 5G

Smartfon z aparatem, który pozwala na 10x bezstratny zoom to nie jedyne, czym Oppo chciało się pochwalić w Barcelonie. Firma zapowiedziała ofensywę związaną z 5G.

23.02.2019
16:41
Oppo stworzy pierwszy smartfon z chipem Snapdragon 855 i obsługą 5G
REKLAMA
REKLAMA

Wszystkie liczące się na rynku mobilnym firmy, a więc zarówno operatorzy, dostawcy infrastruktury, jak i producenci urządzeń mobilnych, szykują się do startu 5G. Jak na razie sieć 5. generacji jest oczywiście dopiero w powijakach - od czegoś trzeba jednak zacząć.

Telekomy testują więc już pierwsze stacje bazowe 5G poza laboratoriami. Producenci urządzeń mobilnych nieśmiało zapowiadają smartfony, które będą w stanie w przyszłości wykorzystać sieci 5. generacji, gdy te już ruszą. Oppo jest jedną z takich firm.

Pierwszy smartfon Oppo z obsługą sieci 5G będzie napędzany przez układ Qualcomm Snapdragon 855.

Na chwilę przed targami MWC 2019 marka Oppo zorganizowała swoją własną konferencję. Uwagę przykuwał prototyp smartfona z aparatem, który pozwala na bezstratny 10x zoom. To nie była jednak jedyna nowość, jaką chińska firma przygotowała.

oppo mwc 2019 aparat zoom 10 13 class="wp-image-892936"

Firma, która pierwsze kroki w kwestii sieci 5G poczyniła już w 2015 roku, ogłosiła właśnie partnerstwo z marką Qualcomm, czyli z przodującym producentem układów SoC (system on chip), na które składają się m.in. procesory ARM oraz modemy.

Na scenie podczas konferencji Oppo Innocation Event 2019 pojawił się nawet Cristiano Amon, prezes producenta tychże układów. Potwierdził, że obie firmy będą wspólnie pracować nad wprowadzeniem 5G pod strzechy. Sprzęt to jednak nie wszystko.

Oppo rusza też z 5G Landing Project.

Jak przekonują pracownicy piątego co do wielkości producenta smartfonów na świecie, „to inicjatywa opierająca się na współpracy pomiędzy Oppo a firmami telekomunikacyjnymi”. Partnerami przedsiębiorstwa z Chin zostali Swisscom, Telstra i Optus; jako potencjalny partner wymieniany jest też SingTel.

 class="wp-image-892948"

Oppo dzięki współpracy z Qualcommem i operatorami ma ambicję stać się jednym z pierwszych producentów, który zaoferuje klientom nie tylko smartfon obsługujący sieć 5. generacji w teorii, ale także dostęp do niej na całym świecie w praktyce. 5G w smartfonach Oppo ma pojawić się realnie jeszcze w tym roku.

Oppo przekonuje, całkiem słusznie zresztą, że sieć 5G zmieni nasze życie.

REKLAMA

Producent spodziewa się rewolucji w takich obszarach jak „wideorozmowy 3D, granie w chmurze oraz w trybie multiplayer z wykorzystaniem AR/VR czy możliwość pobierania/wysyłania/odtwarzania w chmurze filmów w jakości 4K i 8K”. Zresztą nie on jeden - to samo mówią operatorzy, w tym ci polscy.

5G to zwiastun zmian w sektorach e-commerce, który połączy handel online z tym sklepach stacjonarnych. Pomoże też rozwinąć Internet Rzeczy, co przełoży się na nowe rozwiązania w segmentach Smart Home, Smart Car itp. Światy rzeczywisty i wirtualny zaczną się przenikać jak nigdy wcześniej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA