REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Super cena: Kindle Paperwhite 4 za 490 zł. Taniej niż w Święta Bożego Narodzenia

Kindle Paperwhite 4, czyli najnowszy czytnik e-booków marki Amazon, znów sprzedawany jest w promocyjnej cenie. Zniżka jest nawet większa niż w minione Święta.

06.02.2019
17:23
kindle paperwhite 4 amazon de promocja taniej
REKLAMA
REKLAMA

Z okazji zbliżających się Walentynek producent czytników e-booków z rodziny Kindle przygotował atrakcyjną promocję na model Paperwhite 4. Najnowszy produkt z tej kategorii w ofercie firmy można teraz kupić o 30 euro (ok. 130 zł), czyli 21 proc. taniej niż zwykle. Promocję organizuje niemiecki Amazon.

Promocyjna cena za czytnik w podstawowej wersji czyli Kindle Paperwhite 4 8 GB Wi-Fi bez reklam to 109,99 euro.

Po uwzględnieniu polskich podatków i przeliczeniu tej kwoty na naszą walutę wychodzi na to, że za urządzenie prosto od producenta trzeba zapłacić dokładnie 113,69 euro. czyli ok. 490 zł licząc po dzisiejszym kursie. Jeśli za przeliczenie waluty weźmie się sam Amazon, to za czytnik trzeba zapłacić 518 zł.

To, która opcja będzie lepsza, zależy od tego, jaki przelicznik waluty stosuje bank. Można skorzystać też z np. Revoluta, zapłacić w euro i uniknąć opłaty za przewalutowanie. A nawet jeśli kupujący się na to nie zdecyduje, to oferta Amazonu jest warta uwagi.

kindle paperwhite 4 generacji 2018 czytnik e-bookow amazon 2 class="wp-image-821756"

Podobne pieniądze, czyli ok. 490–520 zł, które trzeba zapłacić teraz za Kindle Paperwhite 4 w niemieckim Amazonie, życzą sobie sprzedawcy z Polski, którzy sprowadzają czytniki e-booków Amazonu na własną rękę, za… Kindle Paperwhite 3. Nowy model jest od poprzednika dużo lepszy.

Warto też odnotować, że nieco tańsze są czytniki w wersji z reklamami, ale tych nie da się zamówić bezpośrednio do Polski - jeśli ktoś chciałby dodatkowo zaoszczędzić, musiałby skorzystać z usług pośrednika w Niemczech i wybrać niemiecki adres dostawy.

Przecenione zostały oczywiście też wszystkie też inne wersje Kindle Paperwhite 4.

Pozostałe warianty czytnika e-booków Kindle Paperwhite 4 można kupić teraz o 30 eu. (ok. 130 zł) taniej. Za model z 32 GB pamięci wewnętrznej trzeba teraz zapłacić teraz 139,99 eu. (co przekłada się na ok. 630 zł jeśli wziąć pod uwagę wyższy podatek w Polsce niż w Niemczech). Tyle samo do wczoraj kosztował podstawowy model z 8 GB pamięci.

Kindle Paperwhite 4 z 32 GB przestrzeni na e-booki i audiobooki oraz modułem LTE kosztuje natomiast 199,99 euro (ok. 890 zł po uwzględnieniu wyższego podatku). To już niestety znacznie gorszy interes. Moduł bezprzewodowej transmisji danych wcale tak użyteczny w obecnych czasach nie jest.

amazon de kindle paperwhite 4 promocja class="wp-image-882280"

Obecna przecena to jedna z najlepszych promocji na Kindle Paperwhite 4 do tej pory.

Ten model czytnika e-booków ostatnio sprzedawany był za mniejszą niż zwykle kwotę na święta Bożego Narodzenia. Wtedy urządzenia potaniały o 20 euro, a Walentynkowa promocja na 2019 rok jest jeszcze lepsza.

Taniej było tylko podczas Cyber Monday 2018, gdy czytnik został przeceniony o 40 euro. Na podobną obniżkę poczekamy jednak pewnie kolejne kilka miesięcy. Jeśli ktoś myśli o zakupie czytnika e-booków dziś, to ma ku temu świetną okazję.

REKLAMA

Kindle Paperwhite 4 z 6-calowym ekranem to w dodatku obecnie najlepszy czytnik Amazonu pod względem stosunku ceny do jakości, który zyskał wreszcie wodoodporność. Pod względem jakości wykonania i szybkości działania zawstydza też konkurencję.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA