REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Dalej nie doprowadzili ci światłowodu? 5G Hub od HTC ma być rozwiązaniem

Sieć 5G już za mniej niż pół dekady powinna być dostępna na terenie większej części naszego kraju. HTC szykuje się na tę nieodległą przyszłość, prezentując na MWC 2019… mobilny hotspot. Ale taki, że ponoć nie zatęsknisz za wydajnym stałym łączem.

25.02.2019
22:03
htc 5g hub
REKLAMA
REKLAMA

HTC 5G Hub to pierwszy w swoim rodzaju zgodny z siecią 5G bezprzewodowy punkt dostępu do Internetu, co samo w sobie zasługuje na odnotowanie. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, jak istotne będzie to urządzenie już w nieodległej przyszłości. Zarówno to od HTC, jak i przyszłe jego klony od konkurencji.

HTC na swoim stoisku na MWC prezentował realne korzyści, jakie zapewni nam taki punkt dostępowy, podpięty pod sygnał 5G. Sprzęcik bez problemu radził sobie ze strumieniowaniem z sieci filmu w 4K nie stosując żadnej dodatkowej kompresji dźwięku czy obrazu, a następnie z podawaniem tego strumienia dalej na telewizor. Obsługuje też do 20 połączeń równocześnie, będzie więc w stanie zapewnić szybki sieciowy sygnał do prawdopodobnie wszystkich urządzeń naszych domowników.

HTC 5G Hub, czyli bezprzewodowy Internet o przepustowości i komforcie zestawialnymi ze stałym łączem.

Urządzenie tak na dobrą sprawę jest telefonem komórkowym, tyle że zamkniętym w nietypową obudowę. HTC 5G Hub działa pod kontrolą Androida Pie i wyposażony jest w procesor Snapdragon 855 z modemem X50 i modułami antenowymi ze zintegrowanym nadajnikiem RF, oraz w antenę RFFE, co zapewniać ma wspomniane niesamowite prędkości transferu danych. Za łączność Wi-Fi odpowiadają moduły Qualcomm 60 GHz Wi-Fi (802.11ad) i Qualcomm 2x2 Chipset Wi-Fi 6-ready.

htc 5g hub class="wp-image-894130"

A więc nawet z danych technicznych wynika, że urządzenie zapewnia gigantyczną przepustowość i szybkości rzędu kilku gigabitów z opóźnieniami porównywalnymi z transferem połączeń kablowych. Akumulator o pojemności 7660 mAh sprawia natomiast, że HTC 5G Hub gotowy jest do obsługi szerokiej gamy zadań także poza biurem. Firmy mogą bezpiecznie połączyć do 20 urządzeń w szybką, szyfrowaną sieć lub skonfigurować dostęp do infrastruktury korporacyjnej poprzez VPN. Dodatkowo, za sprawą wbudowanego gigabitowego portu ethernetowego, możliwości sieci 5G można w prosty sposób skalować do potrzeb rozwijającej się firmy.

HTC 5G Hub to również centrum multimedialnej rozrywki. Wspomniany wyżej Android Pie pozwala na uruchamianie aplikacji typu Netflix czy innych i oglądanie treści z nich na wbudowanym dotykowym wyświetlaczu. Urządzenie dysponuje też złączem HDMI.

To piękny zwiastun przyszłości.

REKLAMA
htc 5g hub class="wp-image-894133"

Jego cena nie jest jeszcze znana. Ale nie oszukujmy się: w Polsce, przynajmniej na razie, nie będzie zbyt użyteczne, bo sieci 5G nadal u nas nie ma. Jest jednak zdecydowanie godne odnotowania. Doskonale ilustruje to, jak nowa generacja łączności bezprzewodowej będzie w stanie ułatwić nam życie. I to, że typowemu konsumentowi tak zwane stałe łącze przestanie być tak po prostu potrzebne.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA