REKLAMA

Akcja wyprowadzka: jak pobrać dane z Google+ zanim Google wyjmie wtyczkę?

Google+ odchodzi, ale to jeszcze nie znaczy, że cała nasza krwawica, serce i nerwy, które zostawiliśmy w tym serwisie, muszą odejść razem z nim. Dane z Google+ można ściągnąć na dysk lub przerzucić do chmury, trzeba się jednak z tym śpieszyć. 

04.02.2019 16.14
Jak pobrać swoje dane z Google Plus
REKLAMA
REKLAMA

Google+ dla klientów indywidualnych odchodzi na (nie do końca zasłużony) odpoczynek. Google spojrzał w końcu prawdzie w oczy i zdecydował się na częściowe zamknięcie usługi. Już niedługo będą mogły z niej skorzystać tylko firmy.

Konta klientów indywidualnych Google+ przestaną działać 2 kwietnia. Tego dnia zostanie zrealizowany wyrok wydany przez firmę na nasze wpisy, zdjęcia i filmy. Część materiałów będzie można jeszcze przez jakiś czas przejrzeć w Historii aktywności, ale będą one systematycznie usuwane. Warto sprawdzić, czy nie ma wśród nich czegoś wartego zachowania i pobrać swoje dane z Google+.

Jakie dane można pobrać z Google+?

Dane z konta Google+ można pobrać hurtowo. Jeśli chcemy sobie zaśmiecić komputer lub chmurę wszystkim, co wyszło spod naszych wspaniałych palców, droga wolna, ale może warto zrobić małą selekcję i zdecydować, co nam się może rzeczywiście przydać, a co można sobie opuścić.

Jest kilka typów danych, które mogą nas zainteresować, a które możemy pobrać lub pominąć. Google dzieli je na kategorie. Strumień Google+ to wszystkie nasze aktywności na profilu – to wpisy, zdjęcia, kolekcje, komentarze i wydarzenia, które sami dodaliśmy lub na które zostaliśmy zaproszeni. Kręgi Google+ zawierają dane z takie jak imiona, nazwiska i pseudonimy osób, które do nich dodaliśmy. 1-ki w Google+ to wszystko to, co zostało przez nas docenione i pojedynkowane.

Dane ze Społeczności Google+ mogą pobrać ich moderatorzy i właściciele. Pod tym hasłem kryją się nazwy profili wszystkich członków danej społeczności oraz kandydatów i osób do niej zaproszonych. Tu też są wszystkie zdjęcia i wpisy społeczności publicznej oraz informacje o ich autorach.

Jak pobrać informacje z Google+?

Żeby pobrać interesujące nas dane trzeba tylko:

  1. Kliknąć ten link.
  2. Zdecydować, jak wiele informacji chce się zachować dla potomności. Jeśli chcesz skopiować wszystko, co znajduje się na twoim koncie, nic nie odznaczaj i kliknij Dalej. Jeśli jednak chcesz ograniczyć wielkość paczki, musisz trochę poklikać. Odznacz każdą kategorię, która cię nie interesuje.  Jeśli interesuje cię tylko część danych ze Społeczności i Strumienia Google+, kliknij strzałkę w dół, znajdującą się w kolumnie szczegóły. Tam możesz zawęzić swój wybór. Klikając na strzałkę w szczegółach, możesz też zdecydować, w jakim formacie chcesz pobrać konkretne dane.
  3. Możesz też wybrać typ pliku, w jakim dane mają być zapisane (do wyboru jest .zip i .tgz), Możesz też określić maksymalny rozmiar jednej paczki. Jeśli jesteś jedną z tych 10 osób, które naprawdę aktywnie korzystały z Google+, możesz chcieć podzielić archiwum tak, żeby nie ściągać na raz 100 GB.
  4. Zdecydować, czy chcesz dostać plik do pobrania na maila, czy wolisz dodać wszystko do Dysku Google, Dropboksa, OneDrive'a czy Boksa i wybrać odpowiednią opcję.
  5. Kliknąć Utwórz archiwum i czekać, aż zadzieje się magia.
REKLAMA
Jak pobrać zdjęcia z Google+? class="wp-image-880561"

Warto pamiętać, że materiały, które mają swoje kopie w Zdjęciach Google, są bezpieczne i nie trzeba ich drugi raz kopiować. Nikt wam ich nie usunie tylko dlatego, że śmiały być też na Google+.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA