REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Świetna wiadomość dla graczy. Fortnite pozwala na połączenie kont utworzonych na różnych platformach

Zanim w grze Fortnite pojawił się tryb cross-play, gracze musieli zakładać wiele kont. Epic Games wreszcie pozwoli je połączyć w jedno, które pozwoli graczowi rządzić na wszystkich platformach.

07.02.2019
16:52
fortnite przenoszenie kont epic
REKLAMA
REKLAMA

Nadeszła długo oczekiwana i świetna wiadomość dla fanów gry Fortnite, którzy zaczęli zabawę, zanim został wprowadzony tryb cross-play łączący wszystkie platformy. Wcześniej musieli zakładać kilka różnych kont użytkownika. Te wykorzystane chociaż raz na innej konsoli niż PlayStation, nie mogły być użyte potem na sprzęcie Sony.

Epic Games nie miało jednak wyboru, jeśli Fortnite miał być w ogóle obecny na konsoli Japończyków. Producent nie wprowadził jednak ograniczeń z czystej złośliwości. Sony zabezpieczało swoje interesy. Cross-play sam w sobie to przecież nie problem. Pomimo mętnych tłumaczeń, chodziło tu głównie o cross-buy i przenoszenie swojego profilu.

Wszystko po to, by gracze nie kupowali przedmiotów kosmetycznych w Fortnite na jednej platformie, by korzystać z nich na drugiej.

Biorąc pod uwagę fakt, że Sony jest liderem rynku, nie dziwi oczywiście, że na cross-play zgodzili się jako pierwsi jego konkurenci. To dlatego najpierw mogli bawić się ze sobą posiadacze pecetów, urządzeń mobilnych oraz konsol Nintendo Switch i Xbox One. Sony swoich klientów ograniczało.

Gracze nie pozostawiali jednak na Sony suchej nitki. Zarobki zarobkami, ale japońska korporacja, korzystająca z hasła reklamowego „For The Players” („dla graczy”), musiała się ugiąć. Sony uznało, że nomen omen gra nie jest warta świeczki. Pełny cross-play w Fortnite możliwy jest od września 2018 roku.

Pojawił się jednak inny problem związany z kontami użytkownika Epic.

Wielu graczy, którzy wcześniej grali na więcej niż jednej platformie - a dokładniej na PlayStation 4 oraz dowolnej innej - musiało korzystać z więcej niż jednego konta. Po wprowadzeniu na konsole Sony rozgrywki cross-play pojawiła się możliwość logowania na jedno w dowolnym miejscu. Nadal pozostał jednak problem przeniesienia postępów z tego dodatkowego na to główne.

Epic Games zapowiedziało już wiele miesięcy temu, że pojawi się możliwość łączenia kont i dotrzymało obietnicy. Pierwotnie miało być to możliwe co prawda w listopadzie, ale firma oznajmiła, że nie będzie to takie proste i dała sobie więcej czasu. Na szczęście wygląda na to, że deweloperzy poradzili sobie z trudnościami. Łączenie kont Fortnite już działa.

fortnite przenoszenie kont epic class="wp-image-882907"

Jest to przy tym proces prosty, aczkolwiek czasochłonny i obarczony kilkoma ograniczeniami.

Wskazując oba profile na stronie internetowej Epic gracz wybiera, który login jest dla niego tym głównym. To do niego będzie musiał się logować od tej pory na każdej platformie. Drugi stanie się wtedy nieaktywny, a zgromadzone na nim przedmioty zostaną przetransferowane na to pierwsze konto .

REKLAMA

Firma zastrzega przy tym, że transfer potrwa dwa tygodnie. Są też inne ograniczenia. Aby transfer się powiódł, jedno z łączonych kont użytkownika musiało zostać wcześniej spięte z platformą Sony, a drugie z konsolą Xbox One lub Nintendo Switch. Warunkiem jest też to, że przynajmniej jedno było aktywne przed 28 września 2018 roku.

Epic Games informuje przy tym, że nie wszystkie przedmioty można przenieść. Rozczaruje to graczy, którzy grali w kampanię Save the World. Postępów w niej nie da się przenieść pomiędzy kontami. Ograniczenia dotyczą też przedmiotów z Unreal Marketplace i Creative Islands.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA