REKLAMA
 1. SPIDER'S WEB
 2. Zakupy
 3. Technologie
 4. Tech
 5. Biznes

Nie popadajmy w panikę. Allegro podniosło prowizje, ale to, co ważne, dostajemy za darmo

Allegro darmowa dostawa
REKLAMA
224 interakcji
dołącz do dyskusji

Od lutego prowizja za sprzedaż telefonów wzrosła z 4 na 4,5 procenta. To zła wiadomość dla sprzedających. Samo wystawienie jest jednak darmowe.

REKLAMA

Nowa tabela opłat Allegro weszła w życie przed kilkoma dniami. Powinni się nią zainteresować zwłaszcza sprzedawcy elektroniki, antyków, sztuki i części samochodowych.

Smartfony i telefony komórkowe - prowizja od sprzedaży na Allegro to 4,5 proc.

Zapłacimy więcej, ale dopiero przy sprzedaży. Allegro od kilku lat przechodziło bowiem proces wyłączenia opłat za wystawienie. Zaczęło się już w 2016 roku. Dziś zapłacimy tylko w kategoriach: ogłoszenia, usługi oraz motoryzacja. To uczciwa umowa - jeśli w pozostałych kategoriach nic nie sprzedamy, to nie poniesiemy kosztów.

Przykładowo, wystawiając nowego iPhone'a X za 4 tys. zł zapłacimy dopiero w momencie sprzedaży. Konkretnie 180 zł.

Czy to dużo? Kwotę na pewno odczujemy, ale z drugiej strony Allegro oferuje program ochrony kupujących i sprzedających czy klarowne metody płatności i dostawy. Tych z kolei brakuje na OLX, serwisie ogłoszeniowym, gdzie kupujący i sprzedający umawiają się sami.

Pół roku temu OLX wprowadziło opłaty za wystawianie w kategorii Elektronika.

Darmowe są tylko 3 pierwsze ogłoszenia.

Pakiety ogłoszeń na OLX.

Oba serwisy prezentują więc nieco inne podejście do zarabiania. OLX nie ma innego wyboru, niż opłaty za wystawienie ponieważ jego użytkownicy często umawiają się na transakcję w formie gotówkowej lub wręcz proszą o finalizację za pomocą Allegro.

Kluczowe jest, aby nasza polityka cenowa odzwierciedlała realną wartość, którą Allegro oferuje sprzedawcom korzystającym z naszej platformy. W porównaniu do innych kanałów sprzedaży czy pozyskiwania ruchu w internecie Allegro pozostaje najbardziej efektywnym, pozwalając markom, dystrybutorom i sprzedawcom skutecznie realizować ich własne cele sprzedażowe - mówi Paweł Klimiuk, dyrektor komunikacji korporacyjnej Allegro.

Allegro podgryza OLX także na polu ogłoszeń, gdzie wszelkie warunki ustalane są samodzielnie przez sprzedającego i kupującego. Mogą oni dostosować metodę płatności i sposób dostawy do swoich potrzeb.

Nowe opłaty w kategorii motoryzacja i sztuka na Allegro.

Zapłacimy złotówkę za wystawienie przedmiotów o wartości powyżej 1 tys. zł w poniższych kategoriach:

 • części samochodowe,
 • części do maszyn,
 • części do innych pojazdów,
 • części i akcesoria motocyklowe,
 • akcesoria samochodowe (z wyłączeniem podkategorii Elektronika samochodowa),
 • antyki i sztuka,
 • kolekcje.

REKLAMA

Opłaty wiążące się z korzystaniem z Allegro możemy samodzielnie sprawdzić w kalkulatorze.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA