REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Nareszcie! To już koniec z opłatami za wystawienie aukcji na Allegro

Allegro zmienia zasady. Od teraz osoby prywatne, które chcą skorzystać z możliwości platformy, nie będą musiały płacić za samo umieszczenie ogłoszeń. Opłata za wystawienie aukcji w Allegro została wreszcie zniesiona, ale jest jeden mały haczyk.

Opłata za wystawienie aukcji Allegro już nie będzie pobierana
REKLAMA
418 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Serwis Allegro, który działa w naszym kraju już od 17 lat, stanie się teraz jeszcze przyjaźniejszy konsumentom. Twórcy największego polskiego portalu aukcyjnego, który oparł się międzynarodowej ekspansji globalnego eBaya, poinformowali dzisiaj o zniesieniu prowizji za wystawienie aukcji w serwisie przez osoby prywatne.

W końcu znika opłata za wystawienie aukcji w Allegro.

Do tej pory wystawienie aukcji wiązało się z koniecznością zapłaty prowizji za samo umieszczenie ogłoszenia - niezależnie od tego, czy produkt zostanie sprzedany (za co naliczona była osobna opłata), czy też nie. Wiele osób mogło z tego powodu rezygnować z wykorzystania portalu do wystawiania ogłoszeń.

Allegro po przeprowadzeniu badania konsumentów postanowiło zmienić zasady. Znika opłata za wystawienie aukcji. Klienci prywatni będą mogli zamieszczać w serwisie swoje ogłoszenia - bez martwienia się, że ponawiając je kolejny raz narażą się na straty finansowe niewspółmierne do wartości przedmiotu.

Allegro sprawdziło, jak duże pieniądze zarabiają użytkownicy serwisu.

Okazuje się, że użytkownicy prywatni - posiadacze kont bez statusu firma - sprzedają na aukcjach w Allegro najczęściej produkty używane i zarabiają na pięciu przedmiotach średnio 500 zł miesięcznie. Od teraz będą mogli oni przestać martwić się o to, że za niesprzedane pobrana będzie od nich prowizja.

Niemal połowa z 502 przebadanych użytkowników przez Mobile Institute na zlecenie Allegro użytkowników jest zdania, że opłaty za wystawianie ogłoszeń powinny być zniesione, a na wiadomość o planach zniesieniu opłat zareagowało pozytywnie 80 proc. badanych. Pozostałe 20 proc. osób nie ma zdania.

Opłata za wystawienie aukcji Allegro za zero zł class="wp-image-495554"

Opłata za wystawienie aukcji znika - ale jest mały haczyk.

Allegro informuje, że każdy użytkownik konta niefirmowego dostanie pakiet 25 darmowych wystawień aktywnych do końca danego miesiąca, w którym zostały aktywowane. Brak opłat dotyczy aukcji trwających 2 tygodnie, a użytkownicy będą mogli za darmo dodać do ogłoszenia zdjęcia.

Aktywacja pakietu odbywa się po zalogowaniu na konto z poziomu menu Centrum Zniżek, a więcej informacji na ten temat znalazło się z regulaminie Allegro. Dodatkowe opcje, takie jak np. cena minimalna, planowane wystawienie i wyróżnienie aukcji na liście nadal będą płatne.

Brak prowizji to bardzo dobra wiadomość, ale jest też oczywiście druga strona medalu.

Do tej pory opłata za wystawienie aukcji mogła hamować użytkowników przed wystawianiem ofert z ceną nieproporcjonalna do wartości produktu. Wystawienie takiej aukcji, z której nikt przy zdrowych zmysłach by nie skorzystał, wiązało się z koniecznością zapłacenia prowizji.

Teraz każdy cwaniak będzie mógł zalać Allegro aukcjami z wygórowaną ceną licząc na to, że trafi się ktoś naiwny. Wszelkiej maści malutcy oszuści będą teraz mogli też bez żadnej inwestycji finansowej wystawiać aukcje mające na celu wyłudzenie pieniędzy od osób, które niedokładnie przeczytają opis.

REKLAMA

Pomimo tych obaw uważam, że zniesienie opłat to bardzo dobry ruch Allegro - zwłaszcza w kontekście rosnącej popularności serwisów z ogłoszeniami i lokalnych grup sprzedażowych na Facebooku.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA