REKLAMA

RBL_ Alior Banku poszuka partnerów na InfoShare i ufunduje nagrodę dla najlepszego startupu

Nowa marka Alior Banku - RBL_ chce szukać partnerów ma InfoShare. Dla najlepszego startupu ufundowała nagrodę finansową.

26.02.2019 09.25
RBL_ Alior Banku na infoShare 2019
REKLAMA
REKLAMA

RBL_ to marka Alior Banku, która jest ściśle związana z rozpisaną do 2020 r. strategią pod nazwą „Cyfrowy buntownik”. Na początku za marką RBL_ kryły się dwa podmioty. Jeden to program akceleracyjny dla startupów: RBL_START. Drugim jest RBL_Lab, czyli specjalne laboratorium, gdzie pod lupę brane są poszczególne rozwiązania technologiczne.

W sumie RBL_ odpowiada m.in. za akcelerator, fundusz venture capital, prototypowanie, badania z użytkownikami, realizację projektów z zakresu open banking oraz nawiązywanie partnerstw, z firmami, zarówno o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i startupami. Skupia się na poszukiwaniu rozwiązań, które mogłyby zostać wdrożone w Alior Banku lub takich, które wykazują potencjał inwestycyjny.

RBL_ poszuka na infoShare najlepszych startupów.

RBL_ ciągle szuka też partnerów technologicznych i chce być partnerem pierwszego wyboru dla startupów fintechowych. Do 2020 roku zamierza współpracować z dwudziestoma podmiotami.

Nie dziwi więc, że w maju RBL_ planuje odwiedzić konferencję infoShare i tam porozglądać się za najlepszymi startupami. W tym celu ufundował nagrodę w wysokości 3,5 tys. euro. Podstawowym warunkiem uczestnictwa w tych zmaganiach jest rejestracja na stronie organizatora konferencji. Najpóźniej 28 lutego.

To już kolejna inicjatywa skierowana dla fintechów.

W grudniu ubiegłego roku zakończyła się pierwsza edycja programu akceleracyjnyego RBL_START. Do programu zakwalifikowało się 8 startupów. Uczestnicy otrzymali wsparcie mentorów i ekspertów Alior Banku oraz partnerów programu, czyli m.in.: PZU, GPW, Microsoft, IBM, Mastercard, Google Cloud, AWS, Huge Thing.

REKLAMA

Mogli także przetestować swoje rozwiązania z klientami, zweryfikować je pod kątem UX przy użyciu narzędzi RBL. Dodatkowo otrzymali dostęp do portalu dla developerów Alior Banku oraz miejsce do codziennej pracy w czasie programu, w siedzibie RBL w Warszawie.

Obecnie Alior Bank kontynuuje współpracę z wybranymi startupami. Dodatkowo, zdecydował się zainwestować 4 mln zł w jeden ze startupów z akceleratora – PayPo. Inwestycja jest pierwszym krokiem Alior Banku w kierunku utworzenia własnego funduszu CVC. Już w marcu ma ruszyć rekrutacja do kolejnej edycji programu akceleracyjnyego RBL_START.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA