REKLAMA

Samsung Galaxy S10 zadebiutuje z portfelem kryptowalut

Samsung Galaxy S10 będzie przyjazny kryptowalutom. Sztandarowy smartfon koreańskiego producenta zostanie wyposażony w portfel ethereum i najpewniej bitcoina, który zabezpieczymy biometrycznie.

24.01.2019 14.50
Samsung Galaxy S10 zadebiutuje z portfelem kryptowalut
REKLAMA
REKLAMA

Do premiery Samsunga Galaxy S10 został już niespełna miesiąc. Telefon zadebiutować ma 20 lutego w San Francisco - na kilka dni przed MWC w Barcelonie. Im bliżej do premiery, tym więcej przecieków na temat S10 ląduje na Twitterze. Najnowszy dotyczy wsparcia dla kryptowalut.

Samsung Galaxy S10 będzie miał portfel kryptowalut.

Nazywa się Samsung Blockchain KeyStore.

Umożliwi import walut z innych kryptoportfeli i zabezpieczenie dostępu w formie biometrycznej. Samo w sobie nie jest to niczym nadzwyczajnym. Każdy z nas w ciągu kilku sekund może ściągnąć sobie odpowiednią aplikację na smartfona i zarządzać z jej poziomu posiadanymi środkami.

Najciekawsze jest jednak to, czego nie wiemy, tzn. czy telefon będzie wyposażony w enklawę - odgrodzoną od świata zewnętrznego pamięć, gdzie będą przechowywane klucze kryptograficzne. Właśnie w taki sposób działa dedykowany kryptowalutom HTC Exodus 1. Cześć jego wewnętrznej przestrzeni jest bowiem chroniona nawet przed systemem operacyjnym Android.

Dziś Exodus 1 dostępny jest w przedpremierowym dostępie. Kupić go możemy tylko za kryptowaluty, np. za 0,21 BTC, czyli blisko 3 tys. zł.

Samsung Galaxy S10 będzie wspierał Ethereum, ale wątpię, aby na tym się skończyło.

Tylko ta kryptowaluta jest widoczna na zdjęciu, ale wynika to prawdopodobnie z wczesnej wersji oprogramowania i Samsung doda jeszcze wsparcie bitcoina czy litecoina.

Zdjęcia dają nam też wyobrażenie, jak koreański flagowiec będzie prezentował się w świecie rzeczywistym. Jest to wersja bez "Plusa" co sugeruje pojedynczy otwór na kamerę i zakrzywione krawędzie boczne. Wersja Lite będzie ich bowiem pozbawiona, a wersja Plus będzie miała dwie kamery z przodu.

REKLAMA

Czytaj także:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA