REKLAMA

Chcieli zebrać 1000 zł, a mają już ponad 10 mln zł. Internauci zapełniają puszkę WOŚP Pawła Adamowicza

„Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP” nawołuje hasło na Facebooku. Zbiórka, podczas której dziesiątki tysięcy internautów poruszonych śmiercią Pawła Adamowicza przekazują pieniądze Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, to jeden z piękniejszych sposobów na pożegnanie prezydenta Gdańska.

22.01.2019 11.00
Zbiórka na Facebooku do puszki Pawła Adamowicza
REKLAMA
REKLAMA

Aktualizacja (22.01.2019, 20:44): 10 260 668 zł!

Tuż przed śmiercią prezydent Gdańska chwalił szczodrość mieszkańców swojego miasta. Jeszcze wcześniej na swoim Facebooku z entuzjazmem informował, że udało mu się pobić osobisty rekord i zebrać do kolorowej puszki dokładnie 5613,11 zł. Był bardzo dumny zarówno ze swojego własnego osiągnięcia jak i z hojności gdańszczan. Okazuje się jednak, że mimo tragicznej śmierci zbierającego, datki do jego puszki dalej wpadają. Jest ich już ponad półtora miliona.

Puszka Pawła Adamowicza na Facebooku przerosła oczekiwania jej założycielki.

Dramatyczne okoliczności śmierci Pawła Adamowicza wywołały ogromne poruszenie. Pochodzącej z Gdańska Patrycja Krzymińśka udało się przekuć te silne emocje na coś, co może być dla wielu osób nie tylko jest symbolicznym pożegnaniem się z wieloletnim prezydentem miasta, ale także uhonorowaniem jego ostatnich czynów i działaniem według testamentu jego ostatnich słów. Już w poniedziałek założyła na Facebooku zbiórkę, która miała symbolicznie dopełnić ostatnią puszkę prezydenta. Cel ustawiła niewygórowany – tysiąc złotych. W końcu większość osób, które chciało wpłacić pieniądze na WOŚP, już to zrobiło. Zbiórka przerosła jednak jej najśmielsze oczekiwania.

W tym momencie do wirtualnej puszki wrzuciło już datki niemal 26 tys. osób. W sumie zebrano już ponad 1 800 000 zł i patrząc, jak szybko zmieniają się cyferki licznika, jestem przekonana, że do końca trwającej do jutra włączenie zbiórki pękną 2 mln.

Jurek Owsiak zapowiedział, że pieniądze zostaną symbolicznie dodane do puszki prezydenta Gdańska.

REKLAMA

Jurek Owsiak podczas dzisiejszej konferencji prasowej odniósł się do akcji i zapowiedział, że pieniądze zgromadzone na Facebooku zostaną symbolicznie dodane do puszki tragicznie zmarłego prezydenta i dopisane do jego rozliczenia. Wiadomo też na jaki cel zostaną przeznaczone. Z nich zostanie kupiona dla Gdańska karetka neonatologiczna.

Wrzucenie pieniędzy do wirtualnej puszki pod patronatem zmarłego prezydenta, stało się dla wielu osób wyrazem sprzeciwu przeciwko aktowi przemocy, który miał miejsce w niedziele. Zamiast, lub obok, składania kwiatów pod pomnikami, brania udziału w marszach i żegnania się ze zmarłym na mszach, można dorzucić się do pieniędzy na karetkę dla niemowląt i sprzęt dla szpitali. To lepsze niż wystawianie wirtualnych świeczek na profilach. Pieniądze można wpłacać pod tym linkiem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA